Περιστέρι bwin - Ολυμπιακός: Το συγκλονιστικό φινάλε στην εκπληκτική αναμέτρηση στο «Ανδρέας Παπανδρέου»! (video)

Sportal newsroom 21:40 - 23.01.2023 / Ανανεώθηκε: 21:45 - 23.01.2023

Ένα από τα πλέον συναρπαστικά παιχνίδια της φετινής Basket League μας χάρισαν Περιστέρι bwin και Ολυμπιακός, με τον δεύτερο να φεύγει τελικά νικητής από την έδρα του πρώτου.

Περιστέρι και Ολυμπιακός μας χάρισαν ένα απίστευτο θρίλερ, με καλάθια το ένα πίσω από το άλλο και συνεχείς εναλλαγές του σκορ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Ουόκαπ εξ ουρανού έσωσε τον Ολυμπιακό σε «νεκρό» χρόνο στο Περιστέρι!
STOIXIMAN BASKET LEAGUE

21:14 - 23.01.2023

Ο Ολυμπιακός, μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, απέδρασε από το Περιστέρι με 87-86 και έκανε το 13/13, με τον Ουόκαπ να ευστοχεί στην εκπνοή και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του Πειραιά!

Τελικά ο Ολυμπιακός έφυγε νικητής με ένα φοβερό buzzer beater του Ουόκαπ που έδειξε για μια ακόμα φορά ότι διανύει μεγάλη περίοδο φόρμας.

Ο γκαρντ του Ολυμπιακού φρόντισε να απαντήσει στον Φρανσίσκο που λίγα δευτερόλεπτα πριν είχε δώσει στους γηπεδούχους το προβάδισμα.