Ράντονιτς: «Στη δεύτερη περίοδο χάσαμε τον έλεγχο»

Ντέγιαν Ράντονιτς / © Intime

Sportal newsroom 00:43 - 04.02.2023 / Ανανεώθηκε: 00:51 - 04.02.2023

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς στις δηλώσεις του μετά την ήττα από την Μπασκόνια τόνισε πως το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για την ήττα του Παναθηναϊκού στη Βιτόρια.

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Ντέγιαν Ράντονιτς, υποστήριξε πως η δεύτερη περίοδος έκρινε και το αποτέλεσμα σε βάρος της ομάδας του στη Βιτόρια για να γνωρίσει την ήττα από την Μπασκόνια. Ο Μαυροβούνιος τεχνικός στάθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο αλλά και στην προσθήκη των Ματ Τόμας και Δημήτρη Αγραβάνη στο ρόστερ του μετά την επιστροφή της αποστολής.

Αναλυτικά δήλωσε: «Το παιχνίδι ήταν καλό στην αρχή, αλλά στη δεύτερη περίοδο κάναμε τόσα λάθη σε άμυνα και επίθεση, χάσαμε τον έλεγχο. Η Μπασκόνια απέκτησε ξεκάθαρο προβάδισμα, έχοντας επίσης 92% στα δίποντα.

«Χάθηκε» για ένα δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός και ηττήθηκε στη Βιτόρια
EUROLEAGUE

23:24 - 03.02.2023

Ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο δεκάλεπτο έχασε την... επαφή και παρά το γεγονός ήταν καλύτερος στο ξεκίνημα, αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο, κόντρα στη Μπασκόνια δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα (95-90).

Στο δεύτερο μέρος βγάλαμε ενέργεια στο παρκέ, αλλά δεν ήταν αρκετό. Αν δει κανείς τα στατιστικά, χάσαμε μόνο στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά αυτό αρκούσε για το αποτέλεσμα του αγώνα.

Παίξαμε με μικρό rotation απόψε. Υπογράψαμε δύο νέους παίκτες, ελπίζω πως επίσης τις επόμενες μέρες θα έχουμε κάποια παιδιά που είναι τραυματίες. Πρέπει να είμαστε έτοιμοι να δίνουμε το μάξιμουμ σε κάθε αγώνα. Θα πάμε βήμα - βήμα από εδώ και πέρα».