Ρογκαβόπουλος από άλλο πλανήτη έδωσε τη νίκη στη Μερκεζεφέντι

Νίκος Ρογκαβόπουλος / © Intime

Sportal newsroom 15:32 - 29.01.2023 / Ανανεώθηκε: 15:39 - 29.01.2023

Ο Νίκος Ρογκαβόπουλος έκανε μεγάλο ματς και η Μερκεζεφέντι πήρε τη νίκη απέναντι στη Νταρουσάφακα με 97-94 στην παράταση.

Ο Νίκος Ρογκαβόπουλος ήταν εκπληκτικός και συνέβαλε τα μέγιστα στη νίκη της Μερκεζεφέντι στην παράταση επί τη Νταρουσάφακα με 97-94..

Ο διεθνής φόργουορντ τελείωσε το ματς με 22 πόντους και 7 ριμπάουντ, όντας ανάμεσα στους κορυφαίους της ομάδας του στη μεγάλη νίκη απέναντι στην ομάδα από την πόλη.

Πέραν του Ρογκαβόπουλου, σπουδαίο ματς τους νικητές έκανε και ο Αϊμπέρκ Ολμάζ με 24 πόντους και μεγάλα σουτ, ενώ ο πρώην σέντερ της Φενέρ, Τζόνι Χάμιλτον, πρόσθεσε 19 πόντους.

Η Μερκεζεφέντι προηγήθηκε με 19 πόντους, αλλά στο τέλος της κανονικής διάρκειας Ο Γιεμπόα της Νταρουσάφακα με το σκορ στο 81-79 υπέρ της ομάδας του Ρογκαβόπουλου σούταρε, ευστόχησε, με το σουτ του να μετρά για δύο εξαιτίας ελάχιστων εκατοστών. Έτσι ισοφάρισε, το ματς πήγε στη παράταση και εκεί η ομάδα του Ρογκαβόπουλου τα κατάφερε.