Τα highlights από τη μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο (vid)

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ / © Intime

Sportal newsroom 22:25 - 22.01.2023

Με εκπληκτική εμφάνιση, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 3-0 του Παναθηναϊκού στο μεγάλο ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής της Superleague. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις.

Μεγάλη νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ που επιβλήθηκε με 3-0 του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο για τη 19η αγωνιστική της Superleague. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης άνοιξε το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ «σόκαρε» τη Λεωφόρο και φώναξε ότι πάει για πρωτάθλημα (0-3)
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

21:20 - 22.01.2023

Ο ΠΑΟΚ έστησε πάρτι στη Λεωφόρο, διέλυσε τον απογοητευτικό Παναθηναϊκός με 3-0 και τον νίκησε για δεύτερη φορά σε τέσσερις ημέρες. Ο Ρούμπεν με αυτογκόλ το 0-1, σκόραραν οι Κωνσταντέλιας και Ζίβκοβιτς, είχε δοκάρι ο Ολιβέιρα.

Η ομάδα του Λουτσέσκου πέτυχε άλλα δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ μείωσε την απόσταση από την κορυφή στους έξι βαθμούς.