Λιγόστεψαν κι άλλο οι ελπίδες της ΑΕΛ για την άνοδο, πρώτη ήττα για την ΑΕΚ Β' στα playoffs
SUPER LEAGUE 2

2024-04-07T15:05:17+00:00

Η ΑΕΛ παρότι προηγήθηκε με δύο γκολ κόντρα στον Μακεδονικό, γνώρισε την ήττα με 3-2 και έχασε πολύτιμο έδαφος για την άνοδο, ενώ την ίδια ώρα η ΑΕΚ Β' γνώρισε την πρώτη της ήττα στα playoffs από την Νίκη Βόλου με 1-0.

«Εφτάψυχος» Λεβαδειακός έμεινε... ζωντανός στη Λάρισα και οδεύει για άνοδο - «Διπλό» στην Καλαμάτα πήρε η Ηλιούπολη

2024-04-03T14:07:26+00:00

Ο Λεβαδειακός έμεινε πίσω στο σκορ με 0-2, αλλά χάρη σε δύο τέρματα στο 86' και το 6ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε την ισοπαλία (2-2) στην έδρα της ΑΕΛ και οδεύει για την άνοδο. Νέα εντός έδρας έκανε η Καλαμάτα, η οποία γνώρισε την ήττα με 0-1 από την Ηλιούπολη.

Ο ΠΑΟΚ Β΄ «λύγισε» τη Νίκη Βόλου αλλά έμεινε εκτός πεντάδας - Στα playoffs ο Μακεδονικός!

2024-03-11T14:58:14+00:00

Η κανονική διάρκεια στον όμιλο του Βορρά στη Super League 2 ολοκληρώθηκε, με τον Απόλλωνα Πόντου να υποβιβάζεται και με τη... βούλα και τον ΠΑΟΚ Β΄ να μένει εκτός πεντάδας παρά τη νίκη, καθώς ο Μακεδονικός «απέσπασε» τον βαθμό της ισοπαλίας από την ΑΕΚ Β΄.

ΑΕΛ για το Λεβαδειακός - Μακεδονικός: «Έχει αποφασιστεί από το σύστημα να ανέβει ο Λεβαδειακός»

2024-02-15T15:24:31+00:00

Με ανακοίνωση η ΑΕΛ έδειξε τη δυσαρέσκειά της για τη διαιτησία στο παιχνίδι του Λεβαδειακού με το Μακεδονικό, τονίζοντας ότι το σύστημα έχει αποφασίσει ότι θα ανέβει η ομάδα της Λειβαδιάς.

«Λύτρωση» στις καθυστερήσεις για τον Λεβαδειακό - Λύγισε τον Αιολικό η Νίκη Βόλου

2024-02-14T15:03:54+00:00

Ο Λεβαδειακός πήρε μια σπουδαία νίκη με ανατροπή επί του Μακεδονικού (2-1) με buzzer - beater στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με νίκες συνέχισαν Νίκη Βόλου και Ηρακλής, αρκέστηκαν στην ισοπαλία Καμπανιακός και ΑΕΚ Β'.

Συνεχίζει στην κορυφή η Καλλιθέα - Στο «κυνήγι» του Λεβαδειακού η ΑΕΛ

2024-01-28T15:52:42+00:00

Η Καλλιθέα επικράτησε στο αθηναϊκό ντέρμπι, εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα των Χανίων και «έχτισε» απόσταση ασφαλείας έξι βαθμών από τη δεύτερη θέση του νοτίου ομίλου. Στον Βόρειο όμιλο, η ΑΕΛ νίκησε την Αναγέννηση Καρδίτσας και συνεχίζει να πιέζει τον Λεβαδειακό στην κορυφή.

«Μπλόκο» του Μακεδονικού στην ΑΕΛ - Ματς για γερά νεύρα ανάμεσα σε Χανιά και Καλαμάτα

2024-01-21T16:02:09+00:00

Στάση της ΑΕΛ στο ντέρμπι του βορείου ομίλου απέναντι στον Μακεδονικό , με το τελικό 0-0 να μην αφήνει ικανοποιημένη καμία από τις δύο ομάδες. Σκληρό ματς και στον νότιο όμιλο ανάμεσα σε Χανιά και Καλαμάτα, με τις δύο ομάδες να αρκούνται στο 1-1, σε έναν αγώνα με τρεις αποβολές.

Αήττητος με «πεντάρα» ο Ηρακλής - «Διπλό» εξάδας για τον ΠΑΟΚ Β'

2023-12-18T14:54:46+00:00

Ο Ηρακλής επικράτησε κόντρα στον Μακεδονικό με 5-1 και «σκαρφάλωσε» στις θέσεις των play-offs, για την 14η αγωνιστική της Super League 2. Την ίδια ώρα ο ΠΑΟΚ Β' απέδρασε με το «διπλό» από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου (1-0).

Νέα νίκη για τον Διαγόρα επί του Παναθηναϊκού Β' - Η Παναχαϊκή «έκλεψε» τον βαθμό στις καθυστερήσεις από τον Ολυμπιακό Β'

2023-12-09T15:56:37+00:00

Ο Διαγόρας Ρόδου πήρε νέα νίκη στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά επί του Παναθηναϊκού Β' του οποίου επικράτησε με 1-0. Η Παναχαϊκή «έκλεψε» τον βαθμό (1-1) από τον Ολυμπιακό Β' στις καθυστερήσεις.