Επιστροφή στις νίκες για την Μπάγερν, χέρι-χέρι Λειψία και Ντόρτμουντ
BUNDESLIGA

2024-04-13T15:36:50+00:00

Η Μπάγερν Μονάχου αν και δυσκολεύτηκε κατάφερε να επικρατήσει κόντρα την Κολωνία με 2-0, ενώ την ίδια ώρα Ντόρτμουντ και Λειψία πέτυχαν σημαντικές νίκες και παραμένουν ισόβαθμες στην 4η θέση.

Ετοιμάζει τη φιέστα: Μία νίκη μακριά από το πρώτο της πρωτάθλημα η Λεβερκούζεν
BUNDESLIGA

2024-04-06T15:32:55+00:00

Ένα γκολ ήταν αρκετό για τη Λεβερκούζεν (1-0 κόντρα στην Ουνιόν Βερολίνου), ώστε να πλησιάσει ακόμα περισσότερο στην κατάκτηση της Bundesliga. Αυτό διότι η Χάιντενχαϊμ πέτυχε ασύλληπτη ανατροπή κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου μετατρέποντας το 0-2 σε 3-2 στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Λειψία «καθάρισε» την Κολωνία με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο
BUNDESLIGA

2024-03-15T21:24:00+00:00

Η Λειψία τα βρήκε «σκούρα» για ένα ημίχρονο απέναντι στην Κολωνία, όμως ήταν καταιγιστική στο δεύτερο μέρος και διέλυσε την ομάδα του Σουλτζ με 5-1. Πρωταγωνιστής ο Οπεντά με δύο τέρματα, εντυπωσιακός και ο Τσάβι Σιμόνς με γκολ και ασίστ.

Ξεχάστε όσα ξέρατε: Αυτή θα είναι η μέρα που θα βλέπετε Champions League την επόμενη σεζόν (vids)
CHAMPIONS LEAGUE

2024-03-13T08:16:49+00:00

Η UEFA θα εισαγάγει μια αποκλειστική «εβδομάδα αγώνα του Champions League» την επόμενη σεζόν, ως μέρος της ανανεωμένης μορφής που θα έχει 36 ομάδες να αγωνίζονται σε ένα πρωτάθλημα.

Αγνώριστη η «Βασίλισσα», πέρασε στα προημιτελικά μόνο με τη... φανέλα!

2024-03-06T21:51:57+00:00

Η Ρεάλ Μαδρίτης πραγματοποίησε μία από τις χειρότερες εμφανίσεις της τη φετινή σεζόν, δεν κατάφερε να νικήσει τη μαχητική Λειψία που δεν παράτησε ποτέ το ματς, όμως η ισοπαλία (1-1) ήταν αρκετή για να περάσει στους «8» του Champions League.