«Γλυκιά» ήττα και πρόκριση για τη Φενέρμπαχτσε, έκλεισαν θέση στους «8» Φιορεντίνα και Βικτόρια Πλζεν
CONFERENCE LEAGUE

2024-03-14T20:27:00+00:00

Η Φενέρμπαχτσε ηττήθηκε με 1-0 από την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ, όμως πήρε την πρόκριση στους «8» του Conference League, χάρη στην καθαρή επικράτηση στον πρώτο αγώνα του Βελγίου. Φιορεντίνα και Μακάμπι Χάιφα έμειναν στο 1-1, με τους Ιταλούς να συνεχίζουν, έχοντας ως «προίκα» το υπέρ της σκορ (4-3) στην πρώτη μονομαχία των δύο ομάδων. Στα πέναλτι εξασφάλισε το εισιτήριο η Βικτόρια Πλζεν, αφήνοντας έξω τη Σερβέτ.

Η Φιορεντίνα πήρε στο φινάλε τη ματσάρα με την Μακάμπι Χάιφα, με το ένα πόδι στους «8» η Φενέρμπαχτσε

2024-03-07T22:02:53+00:00

Η Φιορεντίνα δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά λύγισε σε εντυπωσιακό ματς τη Μακάμπι Χάιφα (4-3), χάρη σε ένα γκολ του Μπαράκ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων . Τεράστιο βήμα πρόκρισης έκανε και η Φενέρμπαχτσε, επικρατώντας με 3-0 της Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ στο Βέλγιο.

Η παράδοση του Ολυμπιακού σε οκτώ αναμετρήσεις με ομάδες από το Ισραήλ

2024-02-23T14:33:25+00:00

Το μεσημέρι της Παρασκευής (23/02) ο Ολυμπιακός έμαθε πως ο αντίπαλος του για τη φάση των «16» του Europa Conference League, είναι η Μακάμπι Τελ Αβίβ. Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν «προηγούμενα» με τη συγκεκριμένη ομάδα, η οποία δεν φέρνει καλές αναμνήσεις στο λιμάνι του Πειραιά. Οι Πειραιώτες δε γενικά έχουν... κακό ιστορικό απέναντι σε ομάδες από το Ισραήλ.

Πρόκριση για τη Μακάμπι Χάιφα που βάζει δύσκολα στην Ελλάδα

2024-02-21T19:10:39+00:00

Η Μακάμπι Χάιφα πήρε την ισοπαλία κόντρα στη Γάνδη (1-1) και κατ' επέκταση το εισιτήριο για τους «16» του Conference League. Ένα αποτέλεσμα που δεν ευνόησε την Ελλάδα, στην προσπάθεια που κάνει για τη 15η θέση της βαθμολογίας της UEFA

«Έσωσε» την ισοπαλία στις καθυστερήσεις ο Άγιαξ κόντρα στην Μπόντο - Φοβερό «διπλό» της Ντιναμό στην Ισπανία

2024-02-15T22:03:51+00:00

Η Μπόντο Γκλιμτ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, αλλά ο Άγιαξ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έκανε το 2-2, την ίδια ώρα που η Ντιναμό Ζάγκρεμπ πέρασε νικηφόρα από την Ισπανία επικρατώντας με 1-0 της Μπέτις.

Απίστευτο: Συμπλοκή στο αεροδρόμιο μεταξύ οπαδών της Μακάμπι Τελ Αβίβ και της Μακάμπι Χάιφα μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού (vid)
EUROPA LEAGUE

2023-12-16T06:21:08+00:00

Οπαδοί της Μακάμπι Χάιφα και της Μακάμπι Τελ Αβίβ και της Μακάμπι Χάιφα που πανηγύριζαν της νίκες επί Γάνδης και Παναθηναϊκού, αντίστοιχα, προκάλεσαν επεισόδια στο αεροδρόμιο.

Αυτοκτονίες...καρμπόν που έφεραν την αποτυχία
ΜΠΑΜΠΗΣ ΤΣΙΜΠΙΔΑΣ

2023-12-15T06:43:00+00:00

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ηττηθεί σε τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια με τον ίδιο τρόπο και να αποκλειστεί από το Conference League. Ένα επώδυνο μάθημα, που οι παίκτες και ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς επιβάλλεται να το πάρουν για το μέλλον.

Τσιμπίδας: «Αποτυχία για τον Παναθηναϊκό ο αποκλεισμός, έχει χάσει το know how στα ματς με χαρακτήρα τελικού» (vid)

2023-12-14T22:43:13+00:00

Ο Μπάμπης Τσιμπίδας φιλοξενήθηκε στον αέρα της εκπομπής Sportal Euroleague Show και ανέλυσε τα αίτια του αποκλεισμού που γνώρισε ο Παναθηναϊκός στο εντός έδρας 1-2 από τη Μακάμπι Χάιφα, τονίζοντας μεταξύ άλλων πως ορισμένοι παίκτες του «τριφυλλιού» έχουν φτάσει στο αγωνιστικό τους ταβάνι.

Ξεσάλωσαν στη Λεωφόρο μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού οι παίκτες της Μακάμπι Χάιφα (pics)

2023-12-14T21:08:57+00:00

Με ξέφρενους πανηγυρισμούς γιόρτασαν τη νίκη επί του Παναθηναϊκού οι ποδοσφαιριστές της Μακάμπι Χάιφα, ατενίζοντας μάλιστα τη σημαία του Ισραήλ στο γήπεδο της λεωφόρου.