Μπαρτζώκας style: Ο Ολυμπιακός έκρυψε τη μπάλα με 7 πάσες και την εμφάνισε στο καλάθι της ΑΕΚ (vid)

Κώστας Σλούκας / © Intime

13:55 - 09.01.2023 / Ανανεώθηκε: 13:57 - 09.01.2023

Ο Ολυμπιακός έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στην ΑΕΚ, με την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα μάλιστα να μας χαρίσει μια φάση... μπασκετικής πανδαισίας στο τέλος του ημιχρόνου στο ΣΕΦ!

Παράσταση για έναν ρόλο ήταν το παιχνίδι του ΣΕΦ ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΑΕΚ, με τον Πειραιώτες να κάνουν ό,τι θέλουν απέναντι στους Κιτρινόμαυρους και να φτάνουν στη νίκη με το απίστευτο 111-71.

Μάλιστα οι Ερυθρόλευκοι, για να φτάσουν στο εντυπωσιακό αυτό σκορ, μας χάρισαν και σπουδαίο θέαμα, όμως η φάση με την οποία τελείωσαν το ημίχρονο στο ΣΕΦ.

Σε αυτό το σημείο του αγώνα, ο Ολυμπιακός εξαφάνισε τη μπάλα και με 7 πάσες έκανε τους παίκτες της ΑΕΚ να τρέχουν και να μην φτάνουν, βρίσκοντας έτσι το ελεύθερο σουτ με το οποίο ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης διαμόρφωσε το 60-38.