Aχιλλέας Μαυροδόντης 21:20 - 26.04.2023 / Ανανεώθηκε: 23:33 - 26.04.2023

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Φενέρμπαχτσε για τα Playoffs της Euroleague μέσα από το Sportal.

• Τέλος αγώνα με τον Ολυμπιακό να παίρνει μια μεγάλη νίκη με 79-68 και να κάνει το 1-0 στη σειρά
  • Ο Σλούκας έδωσε λύσεις και ο Ολυμπιακός ανέβασε ξανά την διαφορά (73-58, 36')
  • Ο Γκούντουριτς προσπαθεί να κρατήσει την Φενέρ στο ματς και μειώνει, όμως ο Ολυμπιακός κρατάει τα ηνία (65-58, 34')
  • Το πέμπτο τρίποντο του Αϊζάια Κάνααν στο δεκάλεπτο (6 συνολικά) έφερε τον Ολυμπιακό στο +12 με το τέλος του δεκαλέπτου (63-51)
  • Ο Κάνααν πήρε... φωτιά και ο Ολυμπιακός συνεχίζει να έχει τον έλεγχο, φτάνοντας στο +11 (60-49, 28')
  • \Ο Σάσα Βεζένκοφ συνεχίζει να ηγείται του Ολυμπιακού, με το σκορ να γίνεται 49-43 (25')
  • Τέλος ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό μπροστά με 37-35, χάρη σε τρίποντο του Παπανικολάου
  • Νέα απάντηση για τον Ολυμπιακό! Ο Σάσα Βεζένκοφ πήρε το όπλο του και οι Ερυθρόλευκοι επέστρεψαν, κάνοντας το σκορ 34-32 (18')
  • Σερί 0-6 για την Φενέρ που παίρνει ξανά το προβάδισμα με 26-32 (15')
  • Άμεση απάντηση από πλευράς Ολυμπιακού για το 26-26 (14')
  • Η Φενέρ βρήκε λύσεις και πήρε τον έλεγχο, με το σκορ να γίνεται 21-26 στο 12'
  • Τέλος δεκαλέπτου με τον Ολυμπιακό πίσω στο σκορ με 19-21
  • Μειώνει η Φενέρ σε 16-15 (8') με τρίποντο του Καλάθη
  • Στο 10-0 το σερί του Ολυμπιακού που πλέον προηγείται με 14-7 (6')
  • Ξέφρενος ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 9-7 (4')