Φέρνει παίκτη ο Παναθηναϊκός - Τι ανακοίνωσε ο Ράντονιτς

22:51 - 22.01.2023 / Ανανεώθηκε: 22:51 - 22.01.2023

«Βόμβα» έριξε στη συνέντευξη Τύπου μετά τον αγώνα με το Λαύριο, ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Ντέγιαν Ράντονιτς, αφού είπε ότι η ομάδα του έχει βρει νέο παίκτη.

Σε μια αποκάλυψη προέβη ο Ντέγιαν Ράντονιτς μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί του Λαυρίου.

Ο Λι έσωσε τον Παναθηναϊκό από μέγα κάζο στο Λαύριο
STOIXIMAN BASKET LEAGUE

21:08 - 22.01.2023

Ο Παναθηναϊκός τα χρειάστηκε στο Λαύριο, όμως στην τέταρτη περίοδο οι παίκτες του Ράντονιτς ξύπνησαν και με μπροστάρηδες τους Λι, Μπέικον και Παπαγιάννη πήραν τελικά τη νίκη με σκορ 84-86 χάρη σε καλάθι του πρώτου.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Λαυρίου εκτός έδρας χάρη σε ένα καλάθι του Λι έξι δέκατα πριν το τέλος, με τον Ντέγιαν Ράντονιτς να πετάει την είδηση στη συνέντευξη Τύπου.

Ο κόουτς των «πράσινων» τόνισε ότι η ομάδα του εχει βρει νέο παίκτη και θα ήθελε να τον έχει την άλλη εβδομάδα.

Για τον αγώνα με το Λαύριο, ο ίδιος επισήμανε ότι η ομάδα του δεν ήταν καλή όμως θα μπορούσε να έχει καθαρίσει τον αγώνα μια κατοχή νωρίτερα και όχι στην τελευταία φάση:

«Ελπίζω να έχουμε περισσότερους παίκτες στη διάθεσή μας στις προπονήσεις της επόμενης εβδομάδας, ενόψει του ματς με τη Ζάλγκιρις. Επίσης ελπίζω να έχουμε έναν νέο παίκτη, έχουμε βρει έναν και ελπίζω να τον έχουμε την άλλη εβδομάδα», τόνισε αρχικά.

«Ξεκινήσαμε άσχημα αμυντικά στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά βελτιωθήκαμε στο δεύτερο. Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου δεν ήμασταν καλοί ούτε στην άμυνα, ούτε στην επίθεση. Στο τέλος θα μπορούσαμε να έχουμε κερδίσει το ματς μια κατοχή νωρίτερα», κατέληξε.

Ό Πάρις Λι ανέλαβε να πάρει την τελευταία επίθεση του Παναθηναϊκού σε έναν αγώνα - θρίλερ κόντρα στο Λαύριο. Ο γκαρντ των φιλοξενούμενων ευστόχησε και τελικά γλίτωσε την ομάδα του από μέγα κάζο.