Τα έσπασε στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός: 0/12 τρίποντα κόντρα στη Παρτίζαν

Aχιλλέας Μαυροδόντης 21:59 - 24.03.2023 / Ανανεώθηκε: 22:09 - 24.03.2023

Ο Ολυμπιακός ήταν τρομακτικά άστοχος απέναντι στη Παρτίζαν, με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να τον βρίσκει χωρίς κανένα εύστοχο τρίποντο απέναντι στους Σέρβους (0/12).

Η Παρτίζαν έκανε ένα μικρό πάρτι απέναντι στον Ολυμπιακό και στο ημίχρονο το σκορ ήταν ήδη 48-34!

Ο Ολυμπιακός, ο οποίος σουτάρει κανονικά με ένα ποσοστό κοντά στο 40%, με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκε να μετράει το απόλυτο μηδέν από το τρίποντο, έχοντας 0/12 από την περιφέρεια. Από την άλλη η Παρτίζαν μετρούσε 8/15 και κάπως έτσι το σκορ έγινε φυσιολογικά 48-34.

ΠΑΡΤΙΖΑΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
EUROLEAGUE

20:40 - 24.03.2023

LIVE ΠΑΡΤΙΖΑΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Παρακολουθήστε ζωντανά την σπουδαία αναμέτρηση του Ολυμπιακού στην έδρα της Παρτίζαν, για την 30η αγωνιστική της Euroleague. Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς.

Μάλιστα εάν δεν ήταν ο ΜακΚίσικ (8π.) και ο Φαλ (10π.), η κατάσταση θα ήταν ακόμη πιο δύσκολη για τον Ολυμπιακό, που καλείται να κάνει ένα καταπληκτικό ματς, εάν θέλει να γυρίσει την κατάσταση υπέρ του.