O Tάιλερ Ντόρσεϊ έκανε το χειρότερo παιχνίδι του (vid)

Τάιλερ Ντόρσεϊ / © gleague.nba.com

Sportal newsroom 10:21 - 30.01.2023 / Ανανεώθηκε: 10:27 - 30.01.2023

Με 4 πόντους και 1/9 σουτ σε 28 λεπτά συμμετοχής ο τέως γκαρντ του Ολυμπιακού άφησε αβοήθητους τους Τέξας Λέτζεντς στην ήττα (114-110) από τους Μέξικο Σίτι Καπιτάνες.

Στα βάθη της G-League βρίσκεται... ξεχασμένος ο Τάιλερ Ντόρσεϊ, ο οποίος εκτός του ότι δεν έχει προσελκύσει το ουσιαστικό ενδιαφέρων των ομάδων του ΝΒΑ -έστω με 10ήμερο συμβόλαιο- τα ξημερώματα της Δευτέρας (30/1) έχασε μεγάλο μέρος της λάμψης που συντηρούσε μέχρι τώρα στην αναπτυξιακή λίγκα του «μαγικού πλανήτη».

Ο ομογενής γκαρντ στην ήττα με 114-110 των Τέξας Λέτζεντς απέναντι στους Μέξικο Σίτι Καπιτένες, ξεκίνησε το ματς ως μέλλον της πρώτης πεντάδας, έμεινε στο παρκέ 28 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα, αλλά είχε μόλις 4 πόντους με 1/9 σουτ. Εκ των οποίων τα 0/3 ήταν από σουτ τριών πόντων. Είχε 2/2 βολές, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 μπλοκ και 3 λάθη.

Αυτό ήταν το χειρότερο φετινό του παιχνίδι, που μάλιστα έριξε τους μέσους όρους του στους 18,5 πόντους στα τελευταία 8 παιχνίδια κι ενώ είχε ξεκινήσει τη πορεία του στη λίγκα έχοντας περισσότερους από 24,4 πόντους ανά αγώνα. Επίσης, το 47% στα τρίποντα, έχει μετατραπεί σε 36,1%.

var disqus_config = function () { this.callbacks.onNewComment = [function(comment) { trackCommentGA4(comment); }]; }; (function() { var d = document, s = d.createElement('script'); s.src = 'https://www-sportal-gr.disqus.com/embed.js'; s.setAttribute('data-timestamp', +new Date()); (d.head || d.body).appendChild(s); })(); function trackCommentGA4(comment) { window.dataLayer = window.dataLayer || []; window.dataLayer.push({ event: 'submit_comment', form_state: 'success', method: 'cms' }); }