LIVE: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ

Χρήστος Τσάλτας 16:29 - 25.11.2023 / Ανανεώθηκε: 11:39 - 13.02.2024

Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας μέχρι τώρα. Μείνετε στο Sportal για το τρίτο ημίχρονο της αναμέτρησης! Καλή συνέχεια!

ΤΕΛΟΣ αγώνα με την ΑΕΚ να παίρνει τη νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ με 90-70

39'

90-70 με βολές του Ραντλ

39'

88-70 με τον Καμπενγκέλε να σκοράρει ξανά για τρεις!

39'

85-68 με τρίποντο του Ραντλ για το +17

38'

82-68 με τον Χολ να σκοράρει ξανά. Στο +14 η ΑΕΚ που φτάνει σε παράσταση νίκης.

37'

80-68 με τον Χολ

37'

78-68 με τρίποντο του Άλστον

37'

78-65 καλάθι και φάουλ του Καμπενγκέλε

36'

75-65 με τον Σχίζα να σκοράρει για τον ΠΑΟΚ

36'

75-63 με τον Φρίντρικσον να μειώνει με βολή τεχνικής ποινής

35'

75-62 με κλέψιμο και κάρφωμα του ασταμάτητου Καμπενγκέλε

35'

73-62 με τον Χάρισον να σκοράρει από κοντά

34'

73-60 δια χειρός Άλστον

34'

73-58 με λέι απ του Καράμπελα για την ΑΕΚ

33'

71-5 με τον Σμιθ για τον ΠΑΟΚ

33'

71-56 με τον Καμπενγκέλε να σκοράρει ξανά

32'

69-56 με τον Νετζήπογλου

32'

67-56 με τον Σχίζα να σκοράρει

31'

67-54 με τον Κουζμίνσκας να σκοράρει με τρίποντο

31'

64-54 με 1/2 βολές του Βαγγέλη Μαργαρίτη

Αρχίζει η τέταρτη περίοδος

Η ΑΕΚ έφερε τούμπα το ματς με ένταση στην άμυνα, ενέργεια και τον Μφιόντου Καμπενγκέλε να κάνει τα πάντα στο παρκέ. Ο Καναδός σέντερ κάνει τα πάντα και έχει ξεσηκώσει ένα ολόκληρο γήπεδο.

Τέλος τρίτης περιόδου. ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 64-53

29'

64-53 με λέι απ του Σχίζα για τον ΠΑΟΚ

28'

64-51 με τον Καμπενγκέλε (20π) να σκοράρει με τρίποντο και όλο το γήπεδο στο πόδι!

28'

61-51 με τον Κουζμίνσκας να στέλνει την ΑΕΚ στο +10 με τρίποντο

27'

58-51 με τον Σχίζα να σκοράρει από κοντά

26'

58-49 με τον Νετζήπογλου να σκοράρει με τρίποντο

26'

55-49 με τον Χάρισον να μειώνει με βολές

26'

55-47 με τον Καμπενγκέλε να σκοράρει κόντρα σε όλη την άμυνα του ΠΑΟΚ

25'

53-47 με 2/2 βολές του Καμπενγκέλε

25'

51-47 με τον Ραντλ να σκοράρει με λέι απ

24'

49-47 με τον Νετζήπογλου να βάζει την ΑΕΚ για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ

Μια εντελώς διαφορετική ΑΕΚ μπήκε στο δεύτερο μέρος. Πίεση σε όλο το γήπεδο, ένταση στην άμυνα και το παιχνίδι στα ίσα!

24'

47-47 o Καμπενγκέλε φέρνει το παιχνίδι στα ίσα με την ΑΕΚ να έχει πάρει το μομέντουμ

23'

45-47 με τον Ραντλ να μειώνει μετά από κλέψιμο

23'

43-47 με τον Κουζμίνσκας να μειώνει με βολές

21'

41-47 ο Ραντλ μειώνει με τρίποντο

21'

38-47 με τον Χάρισον να σκοράρει με λέι απ

21'

38-45 ο Ραντλ μείωσε με σουτ από τη γωνία

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο!

Ο Μφιόντου Καμπενγκέλε μας χάρισε το highlight της βραδιάς και ένα από τα Highlight της σεζόν. Τέτοια καρφώματα έρχονται αμέσως από το ΝΒΑ... Επιβλητικό!

Ο ΠΑΟΚ παρέμενε ανώτερος σε όλο το δεύτερο δεκάλεπτο όμως στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ ανέβασε την απόδοσή της και μάζεψε τη διαφορά. Πολύ ενδιαφέρον αναμένεται το δεύτερο ημίχρονο στα Λιόσια.

Τέλος ημιχρόνου. ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 36-45.

19'

36-45 ο Καμπενγκέλε μειώνει για την ΑΕΚ

19'

35-45 ο Καμπενγκέλε μείωσε με γκολ-φάουλ

19'

32-45 ο Άλστον με 2/2 βολές ανεβάζει τη διαφορά ξανά

18'

32-42 ο Ραντλ μείωσε με 2/3 βολές

18'

30-42 ο Σμιθ με 2/2 βολές κρατάει στο +12 τον ΠΑΟΚ

18'

30-40 ο Ραντλ με το πρώτο τρίποντο της ΑΕΚ κατεβάζει τη διαφορά στους 10

Η ΑΕΚ σουτάρει 0/10 τρίποντα μέχρι στιγμής στο παιχνίδι. Δεν βρίσκει λύσεις από την περιφέρεια και το πληρώνει

17'

25-40 ο Κουζέλογλου μείωσε με βολές

16'

23-40 o Φρίντρικσον με νέο τρίποντο ανεβάζει τη διαφορά για τον ΠΑΟΚ

15'

23-37. Ο Ραντλ σκοράρει μετά από ώρα για την ΑΕΚ

Καθολική υπεροχή του ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση. Έχει καταφέρει να κλείσει κάθε διάδρομο στην ΑΕΚ, η μπάλα δεν πηγαίνει στον Τίλμαν, ενώ στην επίθεση έχει βρει πολλά εύκολα λέι απ. Εξαιρετική εικόνα από τους «απρόμαυρους» ως ώρας.

14'

21-37. Ο Σμιθ πήγε μέχρι το λέι απ χωρίς πρόβλημα και ανέβασε τη διαφορά.

14'

21-35 ο Άλστον με διπλό επιθετικό ριμπάουντ ανεβάζει ακόμα περισσότερο τη διαφορά για τον ΠΑΟΚ

13'

21-33. ο Κένταλ Σμιθ με τρίποντο φέρνει στο +12 τον ΠΑΟΚ

12'

21-30 ο Τσιακμάς με καλάθι και φάουλ κρατάει τον έλεγχο για τον ΠΑΟΚ

12'

21-27 ο Τίλμαν σκοράρει και πάλι για την ΑΕΚ

11'

19-27 ο Μαργαρίτης σκοράρει για τον ΠΑΟΚ ξανά

11'

19-25. Σκοράρει ο Τίλμαν και μειώνει

Αρχίζει το δεύτερο δεκάλεπτο με επίθεση για την ΑΕΚ

Ο ΠΑΟΚ ήταν ανώτερος στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό και να πάρει τα ηνία της αναμέτρησης. Οι παίκτες του Τακιανού ελέγχουν τα ριμπάουντ και αυτή είναι η βασική αιτία πίσω από το προβάδισμά τους.

Τέλος πρώτης περιόδου. ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 17-25

9'

17-25 ο ΜακΡέι σκοράρει και μειώνει για την ΑΕΚ

9'

15-25 o Τσαϊρέλης φέρνει τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει τα ριμπάουντ

8'

15-23 ο Τσαϊρέλης σκοράρει από κοντά

Ο ΠΑΟΚ δεν έχει αφήσει την ΑΕΚ να βρει ρυθμό σε κανένα σημείο του δεκαλέπτου. Έχει μπει σοβαρός και πολύ διαβασμένος μέχρι τώρα και έχει χτίσει διαφορά χάρη σε Άλστον και Χάρισον που δίνουν λύσεις στην επίθεση.

8'

15-21 ο Άλστον βρίσκει ρυθμό και τιμωρεί τα λάθη της ΑΕΚ. Στο +6 ο ΠΑΟΚ και τάιμ άουτ του Πλάθα, 2'02'' για το δεκάλεπτο.

8'

15-19 με τον Άλστον να σκοράρει

7'

15-17 από τον Κουζέλογλου μετά από επιθετικό ριμπάουντ

7'

12-17 ο Φρίντρικσον απαντάει για τον ΠΑΟΚ

6'

12-15 δια χειρός Τίλμαν

5'

10-15 σκοράρει ξανά ο Χάρισον και ανεβάζει τη διαφορά για τον ΠΑΟΚ

5'

10-13 τρίποντο του Μαργαρίτη, νέο προβάδισμα του ΠΑΟΚ

5'

10-10. Ο Ζώης Καράμπελας με 3/3 βολές ισοφαρίζει για την ΑΕΚ

4'

7-10 ο Χάρισον εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Καμπενγκέλε και με γκολ-φάουλ έβαλε και πάλι τον ΠΑΟΚ μπροστά στο σκορ