Το πρώτο γκολ του Κριστιάνο με τη φανέλα της Αλ Νασρ είναι γεγονός

Κριστιάνο Ρονάλντο/©Photo by Khalid Alhaj/MB Media/Getty Images/Ideal Images

Πάνος Μαλακτάρης • 19:11 - 03.02.2023 / Ανανεώθηκε: 15:57 - 28.04.2023

Κατάφερε τελικά να βρει δίχτυα ο Κριστιάνο Ρονάλντο, σκοράροντας από τα 11 βήματα απέναντι στην Αλ Φατέχ

Το ματς απέναντι στην Αλ Φατέχ όδευε προς το τέλος του, με την ομάδα του Γιώργου Δώνη να προηγείται με 2-1. Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ωστόσο, η Αλ Νασρ κατάφερε να κερδίσει πέναλτι.

Την εσχάτη των ποινών φάνηκε να αναλαμβάνει να εκτελέσει αρχικά ο Ταλίσκα, ο οποίος πήρε τη μπάλα στα χέρια του. Εν συνεχεία όμως έγινε αυτό που τελικά όλοι περιμέναμε, με τον CR7 να παίρνει τελικά τη μπάλα από τον συμπαίκτη του και να τη «στήνει» για την εκτέλεση.

Όπως συνήθως κάνει, έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα γράφοντας το 2-2, ενώ παράλληλα δεν μας χάρισε τον γνωστό χαρακτηριστικό πανηγυρισμό του, μιας και έτρεξε να μαζέψει τη μπάλα και να τρέξει προς τη σέντρα.  Το 2-2 τελικά ήταν και το τελικό σκορ στην αναμέτρηση που έμελλε να είναι η πρώτη στην οποία σκόραρε ο Κριστιάνο με την κίτρινη φανέλα.