Βασίλης Πολυχρονόπουλος 17:27 - 03.01.2024 / Ανανεώθηκε: 20:07 - 08.02.2024

Τέλος παιχνιδιού: ΑΕΚ - Βόλος 3-0

90+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

91'

Ο Γκατσίνοβιτς είχε και καλύτερες επιλογές, όμως με ένα κάκιστο σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.

83'

Αλλαγή

Ο Παναγιώτης Μωραΐτης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κωνσταντίνος Καραγιάννης.

82'

Σουτ του Πινέδα, κοντράρει στα σώματα η μπάλα.

81'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Μίλος Ντέλετιτς.

75'

Αλλαγή

Ο Λιβάι Γκαρσια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Εζεκιέλ Πόνσε.

75'

Αλλαγή

Ο Νταμιάν Σιμάνσκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γενς Γιόνσον.

74'

Ο Νταμιάν Σιμάνσκι έδωσε την ασίστ για το γκολ.

74'

Αλλαγή

Ο Λάζαρος Ρότα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ροδόλφο Πισάρο.

74'

ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ, 3-0! Χτυπά στο τρανζίσιον η Ένωση, ο Σιμάνσκι με μία φοβερή μπαλιά βρίσκει τον Άμραμπατ κι εκείνος με ένα υποδειγματικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

72'

Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός, με την ΑΕΚ να διαχειρίζεται το προβάδισμα της.

70'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Μύγας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντόνιο Λούνα.

70'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φακούντο Μπερτόγλιο.

70'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Δημήτρης Μεταξάς.

66'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργο Μύγα.

Το 2-0 της ΑΕΚ με τον Λιβάι

🔴Sportal Euroleague Show με Μπασκόνια - Παναθηναϊκός και όλη τη δράση της Τετάρτης

63'

Αλλαγή

Ο Στίβεν Τσούμπερ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Πέτρος Μάνταλος.

63'

Αλλαγή

Ο Νίκλας Έλιασον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νορντίν Άμραμπατ.

62'

Μία ακόμη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκατσίνοβιτς δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κόστιτς με σουτ εξ επαφής από πολύ κοντινή απόσταση.

62'

Κίτρινη κάρτα για τον Λάζαρος Ρότα.

61'

Άλλη μία απόκρουση του Στάνκοβιτς σε κοντινό σουτ του Γκαρσία, που εν τέλει ήταν οφσάιντ.

59'

Άγγιξε και το τρίτο γκολ ο Λιβάι με τεράστια διπλή ευκαιρία, όμως δεν θα καταγραφεί, καθώς υπήρχε οφσάιντ.

58'

Απαντάει ο Βόλος με φοβερή κεφαλιά του Ασλανίδη και ακόμα μία εντυπωσιακή επέμβαση του Στάνκοβιτς.

Συνεχίζει να κάνει πολύ καλό παιχνίδι ο Πήλιος.

55'

Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκατσίνοβιτς έδωσε στον Τσούμπερ κι εκείνος σούταρε μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δοκάρι.

Ο Αλμέιδα από τον πάγκο ζητά από τους παίκτες του να μην ρίξουν τον ρυθμό τους, παρά το 2-0

51'

ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ, 2-0! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Λιβάι Γκαρσία.

50'

Πέναλτι για την ΑΕΚ! Μετά από γέμισμα από εκτέλεση φάουλ του Γκατσίνοβιτς ο Τάχατος έκανε χέρι.

49'

Πάει στο VAR ο Περράκης να ελέγξει τη φάση για πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

46'

Ξεκίνησε δεύτερο ημίχρονο!

Το 1-0 της ΑΕΚ με τον Λιβάι Γκαρσία

Οι δυο φάσεις που έβγαλε ο Στάνκοβιτς, είναι δεδομένα καμπανάκι για την ΑΕΚ και το πως πρέπει να διαχειριστεί το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΑΕΚ - Βόλος 1-0

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

44'

Απαντάει η ΑΕΚ με μεγάλη ευκαιρία! Ο Πινέδα εξαπέλυσε ένα σουτ λίγο έξω από την περιοχή μετά από ένα σλάλομ και η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι.

45+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Κυριάκος Ασλανίδης.

44'

Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο, νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Στάνκοβιτς! Ο Αυστριακός τερματοφύλακας απέκρουσε με ασύλληπτη εκτίναξη την κεφαλιά του Ασλανίδη.

43'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο τώρα! Ο Στάνκοβιτς είπε όχι σε σουτ του Ντέλετιτς από πολύ κοντινή απόσταση.

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Μαξιμιλιανό Κόμπα.

40'

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκατσίνοβιτς με μία ωραία σέντρα βρήκε τον Λιβάι Γκαρσία, του οποίου η κεφαλιά πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι.

39'

Αλλαγή

Ο Νικολάι Άλχο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φώτης Κίτσος.

37'

Ο Άλχο έχει περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου, αντιμετωπίζοντας πρόβλημα τραυματισμού.

32'
34'

Κίτρινη κάρτα για τον Νταμιάν Σιμάνσκι.

Τέταρτο γκολ του Γκαρσία, στα τέσσερα τελευταία ματς της ΑΕΚ. Έχει σκοράρει και στα τέσσερα.

32'

ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ, 1-0! Ο Γκατσίνοβιτς με μία ωραία κάθετη βρήκε τον Λιβάι Γκαρσία μέσα στην περιοχή, εκείνος έκανε ένα σουτ που κόντραρε, αλλά πήρε το ριμπάουντ στη συνέχεια και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

31'

Σουτ του Πήλιου, άουτ η μπάλα.

29'

Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Ελίασον να βρίσκει τον Γκατσίνοβιτς και τον Σέρβο να μην βρίσκει καλά την μπάλα σε πρώτο χρόνο και στη συνέχεια να κάνει μία αδύναμη κεφαλιά από πολύ καλή απόσταση.

Έχει φτάσει σχεδόν ημίωρο και η ΑΕΚ δεν έχει κάνει ακόμα ούτε μια τελική προσπάθεια. Κάτι που δεν έχει ξανασυμβεί σε κανένα άλλο παιχνίδι εδώ στη Νέα Φιλαδέλφεια. Με κανέναν αντίπαλο.

20'

Ο Πήλιος βρέθηκε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή. Κανένα πέναλτι από τον Περράκη, συνεχίζεται κανονικά το ματς.

Η ΑΕΚ δυσκολεύεται πολύ να βρει τον αγωνιστικό της ρυθμό και να βάλει την μπάλα κάτω και να την κυκλοφορήσει σωστά.

15'

Κίτρινη κάρτα για τον Νικολάι Άλχο.

13'

Δεν έχει βρει ρυθμό ακόμα η ΑΕΚ, ούτε κάποια καλή στιγμή.

Σ' αυτά τα πρώτα λεπτά, ο Πήλιος δείχνει να έχει αυτοπεποίθηση στις κινήσεις του και να πατάει καλά στο γήπεδο.

6'

Γύρισμα του Πήλιου, απομακρύνει η άμυνα του Βόλου.

«Χαλί» ο αγωνιστικός χώρος της «OPAP Arena».

Το μήνυμα κατά της οπαδικής βίας στο πέταλο των οργανωμένων της ΑΕΚ:

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Ξεκίνησε το ματς!

Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Απομένουν 10 λεπτά για τη σέντρα.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η ΑΕΚ είχε επικρατήσει με 3-2 του Βόλου στο Πανθεσσαλικό.

Φυσικά, το ματς διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, όπως και όλα τα παιχνίδια για τη Stoiximan Super League, μετά την απόφαση της κυβέρνησης.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Περράκης, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Μανούχος.

Η ενδεκάδα του Βόλου: Κόστιτς, Τάχατος, Ασλανίδης, Σιέλης, Μύγας, Άλχο, Τρουιγέ, Κόμπα, Ντέλετιτς, Γκαρσία, Μωραΐτης.

Έχει επίσης την σημασία του το γεγονός πως στον πάγκο είναι και ο Πόνσε και ο Πισάρο αλλά ακόμα και ο Σιντιμπέ. Κάτι που σημαίνει πως όλοι τους έχουν επανέλθει κανονικά μετά τον τραυματισμό τους

Κανονικά στην ενδεκάδα της ΑΕΚ ο Βίντα, παρά το βαθύ κτύπημα στο γόνατο. Και φυσικά ντεμπούτο του Πήλιου στην βασική ενδεκάδα της ΑΕΚ

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος, Σιμάνσκι, Πινέδα, Ελίασον, Γκατσίνοβιτς, Τσούμπερ, Γκαρσία.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 2.

Η Ένωση θέλει να πραγματοποιήσει την επιστροφή της στις νίκες με το νέο έτος μετά τις δύο διαδοχικές ισοπαλίες με Παναιτωλικό και Πανσερραϊκό, ενώ οι Θεσσαλοί έρχονται από την ήττα από τον Παναθηναϊκό και θα κυνηγήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Βόλο στην «OPAP Arena» για την 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League.