ΑΡΗΣ - ΛΑΜΙΑ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 16:34 - 20.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:45 - 13.02.2024

96'

Ο Άρης κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Μορόν, αποκρούει εντυπωσιακά ο Κοσέλεφ και δίνει το βαθμό της ισοπαλίας στη Λαμία.

90+9'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

91'

Ο Αμαράλ έβγαλε μία μπαλιά μέσα στην μικρή περιοχή, δεν πρόλαβε κανείς να βάλει το πόδι του

90+7'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Κυριάκος Παπαδόπουλος.

90+5'

Ο Πέδρο Αμαράλ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+5' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία! Ο Μάλτσι βρήκε ένα σουτ στην κίνηση και στις καθυστερήσεις «λύγισε» τον Άρη

90+3'

Αλλαγή

Ο Βλάντιμιρ Νταρίντα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νέβεν Τζούρασεκ.

90+3'

Αλλαγή

Ο Ζιν Ζουλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μπίργκερ Φερστράετε.

90+1'

Αλλαγή

Ο Σωτήρης Τσιλούλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Τσούκαλος.

90'

Αλλαγή

Ο Σάπι Σουλεϊμάνοφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντέιβιντ Κάρλσον.

89'

Κίτρινη κάρτα για τον Μάρβιν Μοντόγια.

85'

Αλλαγή

Ο Βικίντας Σλίβκα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σίντκλεϊ.

85'

Αλλαγή

Ο Καρλίτος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φλοσάρ Μάλτσι.

82'

Ο Καρλίτος έφτασε κοντά στο γκολ, όμως ο Κουέστα πρόλαβε και έβαλε το πόδι του απομκρύνοντας

81'

Πολλές κόντρες μέσα στην περιοχή, ο Οντουμπάτζο προσπάθησε να σκοράρει, επέμβαση του Κορνέζου και η μπάλα κόρνερ

79'

Ο Σιμόν πήγε να απομακρύνει και παραλίγο να στείλει την μπάλα αυτογκόλ

74'

Ο Βλάντιμιρ Νταρίντα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

74'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη! O Mορόν σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Νταρίνα έκανε το 2-1

73'

Αλλαγή

Ο Ματίας Ακούνια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κάλεμπ Στάνκο.

73'

Αλλαγή

Ο Κρίστοφερ Νούνιεζ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζόραν Τόσιτς.

ΖΩΝΤΑΝΑ ΑΠΟ ΤΟ «ΚΛ. ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ»

Μετά την γρήγορη ισοφάριση της Λαμίας ο Άρης εντείνει σταδιακά την πίεση του αλλά ο Κοσελεφ με εντυπωσιακές επεμβάσεις κρατάει το 1-1

69'

Σουτ του Νταρίντα από τα όρια της περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Κοσέλεφ

68'

Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Φαμπιάνο από την καρδιά της περιοχής να βλέπει τον Κοσέλεφ να τον σταματά για μία ακόμα φορά

68'

Νέο απίθανο σουτ του Μορόν στο, το οποίο απέκρουσε ο Κοσέλεφ

67'

Αλλαγή

Ο Τζόναθαν Μενέντες βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λούκας Ρουπ.

67'

Πολύ όμορφο σουτ του Σαμόρα, το οποίο απέκρουσε ο Κοσέλεφ

Μείνετε συντονισμένοι στο Sportal και την εκπομπή Euroleague Show, για το ρεπορτάζ της αγωνιστικής δράσης της Τετάρτης

59'

Κίτρινη κάρτα για τον Ματίας Ακούνια.

57'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία! Ο Ακούνια με πλάτη στο τέρμα έκανε ένα πανέμορφο γυριστό σουτ και έκανε το 1-1 για τους φιλοξενούμενους

56'

Ο Βικίντας Σλίβκα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

54'

Διπλή ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Καρλίτος κουβάλησε την μπάλα, έκανε ένα σουτ, απέκρουσε ο Κουέστα και στη συνέχεια ο Σλίβκα έστειλε την μπάλα κόρνερ

49'

Πολύ ωραίο σουτ του Νταρίντα το οποίο απέκρουσε εξαιρετικά ο Κοσέλεφ

47'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Λορέν Μορόν έστειλε την μπάλα δεξιά, ο Κοσέλεφ έπεσε αριστερά κι 1-0 για τους γηπεδούχους

46'

Αλλαγή

Ο Ρουμπέν Πάρντο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλβάρο Ζαμόρα.

46'

ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη! Ο Μορόν έκανε ένα σουτ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κορνέζου και ο Βάτσιος έδειξε πέναλτι. Νωρίτερα, ο άσος των γηπεδούχων έσκαψε την μπάλα η οποία σταμάτησε από αμυντικό στη γραμμή

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Καλά διαβασμένη η Λαμία με διπλή ζώνη άμυνας και χωρίς το παραμικρό ρίσκο κρατάει σχετικά εύκολα το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο. Ο Άρης θα χρειαστεί κάτι διαφορετικό στην επανάληψη

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Σουτ του Σουλεϊμάνοφ από τη γωνία της περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Κοσέλεφ

45+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Νταβίντ Σιμόν.

42'

ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη! Ο Μενέντες βρήκε χώρο, έκανε ένα εξαιρετικό σουτ, το οποίο σταμάτησε στη δοκό. Στη συνέχεια οι παίκτες των γηπεδούχων δεν μπόρεσαν να σκοράρουν

31'

Ο Μενέντες βρήκε χώρο στην άκρη της περιοχής, έκανε ένα διαγώνιο σουτ και η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία

29'

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σουλεϊμάνοφ, το οποίο απέκρουσε ο Κοσέλεφ

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Θεοφάνης Τζανδάρης.

26'

Κεφαλιά του Φαμπιάνο, δεν αγχώνει τον Κοσέλεφ

Πολύ καλά οργανωμένη η Λαμία στο μισό της δεν επιτρέπει στον Άρη να πλησιάσει στην περιοχή του Κοσελεφ

20'

Ο Σουλεϊμάνοφ επιχείρησε ένα σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα πήρε φάλτσα και πέρασε άουτ

19'

Μακρινό σουτ του Καρλίτος από τον άξονα, δεν ανησυχεί τον Κουέστα

Αρκετές οι προσπάθειες στο πρώτο δεκάλεπτο, δίχως όμως να υπάρξει ουσιαστική ευκαιρία

9'

Το συρτό σουτ του Οντουμπάτζο πέρασε εκτός εστίας

7'

Σέντρα του Ακούνια την οποία έδιωξε ο Κουέστα

5'

Αδύνατο σουτ του Μορόν το οποίο μπλόκαρε εύκολα ο Κοσέλεφ

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Θυμίζουμε πως το καλεντάρι περιλαμβάνει σήμερα και την αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναθηναϊκό, στο Πανθεσσαλικό

Ο Άρης προέρχεται από νίκη εναντίον του ΟΦΗ με 1-0, ενώ η Λαμία ηττήθηκε με 2-1 από τον Βόλο στην έδρα της.

Διαιτητής: Βάτσιος
Βοηθοί: Παπαδάκης, Διαμαντής
Τέταρτος: Κατσικογιάννης
VAR: Φωτιάς, Μπουξμπάουμ

Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Μοντόγια, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο, Νταρίντα, Ζουλ, Πάρδο, Μενέντς, Μορόν, Σουλεϊμάνοφ.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Αμαράλ, Τζανδάρης, Σλίβκα, Νούνιες, Τσιλούλης, Ακούνια, Καρλίτος.

Η βαθμολογία της Stoiximan Super League:

Οι Φθιωτοί αποτέλεσαν την ομάδα που «έκοψε» βαθμούς στους «κίτρινους» όσον αφορά τον πρώτο γύρο, επικρατώντας με σκορ 1-0

Ο Άρης υποδέχεται στην έδρα του τη Λαμία, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, θέλοντας να δώσει συνέχεια στις νίκες του.