Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία! Ο Κοντονίκος εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος και με το εξωτερικό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Φλοσάρ Μάλτσι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Κοντονίκος.

78'

Αλλαγή

Ο Φαμπιάνο Λέισμαν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λίντσει Ρόουζ.

Τέλος στο ματς!

Το γρήγορο 3-0 δίνει την δυνατότητα πλέον στον Μάντζιο να αρχίσει την διαχείριση ενόψει των τριών αγώνων σε επτά μέρες, αποσύροντας Σουλειμάνοφ, Ζουλ και Μάνου Γκαρθία.

74'

Αλλαγή

Ο Μανού Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νέβεν Τζούρασεκ.

77'

Ο Σαβέριο απείλησε έξω από την περιοχή με τον Κοσέλεφ να μπλοκάρει

74'

Με τη μία ο Φετφατζίδης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα προς την εστία

69'

Ωραία προσπάθεια του Τσιλούλη με το σουτ που έκανε να βγαίνει λίγο άουτ

68'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Φαμπιάνο Λέισμαν.

66'

Αλλαγή

Ο Ρούμπεν Μαρτίνεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τόσιο Λάκε.

66'

Αλλαγή

Ο Κρίστοφερ Νούνιεζ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζόραν Τόσιτς.

66'

Αλλαγή

Ο Κάλεμπ Στάνκο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ομάρ Καμπρέρα Σαντάνα.

66'

Αλλαγή

Ο Βικίντας Σλίβκα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Θεοφάνης Τζανδάρης.

63'

Αλλαγή

Ο Ζιν Ζουλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μπίργκερ Φερστράετε.

63'

Αλλαγή

Ο Σάπι Σουλεϊμάνοφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιαννης Φετφατζίδης.

65'

Το σουτ του Μορόν κόντραρε και κατέληξε εκτός

60'

Με το δεξί ο Οντουμπάτζο δοκίμασε ένα συρτό σουτ, που μπλόκαρε ο Κοσέλεφ

59'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Μπράμπετς πήρε μία κεφαλιά, ο Κοσέλεφ απέκρουσε την μπάλα και ο ίδιος παίρνοντας ριμπάουντ έκανε το 3-0.

Ο Αρης σε ένα δίλεπτο κάνει ότι δεν έκανε σε όλο το πρώτο ημίχρονο και με δυο γρηγορα γκολ καθαρίζει το ματς.

56'

Ο Λορέν Μορόν έδωσε την ασίστ για το γκολ.

56'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Μανού Γκαρθία πήρε την μπάλα στον άξονα και με ένα συρτό μακρινό σουτ έκανε το 2-0 μέσα σε ένα λεπτό.

55'

Ο Βλάντιμιρ Νταρίντα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

55'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Η μπάλα έφτασε στον Σουλεϊμάνοφ, ο οποίος δημιούργησε χώρο και με ένα εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα αριστερά της εστίας.

53'

Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη με το σουτ του Μορόν να περνάει κοντά από το δεξί δοκάρι

51'

Το γυριστό σουτ του Σουλεϊμάνοφ πέρασε ψηλά άουτ

46'

Αλλαγή

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κίκε Σαβέριο.

Πρώτη διορθωτική κίνηση απο τον Μάντζιο που επιφέρει και αλλαγή σχηματισμού. Ο Σαβέριο παίρνει τη θέση του Ανσαριφάρντ και αυτόματα το σχήμα γίνεται 4-2-3-1.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

0-0 έληξε το ημίχρονο και στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός. Δείτε το live του αγώνα.

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

44'

Με τη μία προσπάθησε ο Ανσαριφάρντ όμως η προσπάθειά του πήγε πάνω από την εστία.

Μια καλή τελική πάσα λείπει από΄τον Αρη για να ξεκλειδώσει την άμυνα της Λαμίας που... χτυπάει στην κόντρα επίθεση, όπως έκανε με τον Μάλτσι πριν απο λίγο στη μεγαλύτερη φάση του ημιχρόνου.

42'

Κίτρινη κάρτα για τον Νταβίντ Σιμόν.

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζιν Ζουλ.

41'

Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία με τον ανενόχλητο Μάλτσι από αριστερά στην περιοχή να στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

35'

Ο Ανσαριφάρντ υποδέχθηκε μέσα στην περιοχή με το σουτ του να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Καρίμ Ανσαριφάρντ.

31'

Συρτό σουτ του Νταρίντα στα χέρια του Κοσέλεφ

Χωρίς φάση εδώ και ώρα το ματς

Με κουταβάκια εμφανίστηκαν οι παίκτες στον αγωνιστικό χώρο:

23'

Το σουτ του Σλίβκα από κοντά καταλήγει κόρνερ

22'

Κίτρινη κάρτα για τον Ρούμπεν Μαρτίνεθ.

Μετά το 20λεπτο ο Αρης έχει τον έλεγχο και προσπαθεί με την μπάλα κάτω και συνδυαστικό παιχνίδι να δημιουργήσει προβλήματα στην Λαμία.

22'

Εξαιρετική προβολή του Φεράρι στο σουτ του Τσιλούλη

Χωρίς σκορ στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, ο Άρης είναι εκείνος που το ψάχνει περισσότερο.

15'

Ο Σολεϊμάνοφ δοκίμασε ένα σουτ από τον άξονα, το οποίο κατέληξε στα χέρια του Κοσέλεφ

14'

O Τσιλούλης έβγαλε από δεξιά στον Μαρτίνεθ, του οποίου η προσπάθεια κατέληξε άουτ.

8'

Κίτρινη κάρτα για τον Κάλεμπ Στάνκο.

7'

Ο Μορόν έκανε μια τρομερή ντρίμπλα, πέρασε τους αντιπάλους του μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κοσέλεφ τον σταμάτησε στο τετ α τετ.

2'

Πρώτη καλή στιγμή με τον Μορόν να περνάει δύο παίκτες αλλά να βλέπει τον Κοσέλεφ να τον σταματά

Πρώτη φορά μαζί στην ενδεκάδα Μορόν και Ανσαριφάρβτ. Ενδιαφέρον να δούμε πως θα λειουτργήσει αυτό. Στα πρωτα λεπτά ο Μάνου Γκαρθία... πλαγιάζει αριστερα στο 4-4-2.

Κυκλοφορία της μπάλας από τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

0'

Λίγο απομένει για τη σέντρα του αγώνα

Την ίδια ώρα, η Λαμία έχασε στην έδρα της από την ΑΕΚ με 4-0, στην πρεμιέρα του μίνι πρωταθλήματος.

Μία αγωνιστική πριν ο Άρης έφυγε με σπουδαίο «διπλό» από την Τούμπα, επικρατώντας του ΠΑΟΚ με 1-0.

Θυμίζουμε πως η αναμέτρηση ξεκινάει στις 20:30 στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports Prime HD.

Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε ο αγώνας του Παναθηναϊκό με τον ΠΑΟΚ, στο οποίο ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε τη νίκη.

Στον πάγκο για τον Άρη βρίσκονται οι Χουτεσιώτης, Σαβέριο, Φετφατζίδης, Τζούρασεκ, Πάρδο, Βερστράτε, Μοντόγια, Παναγίδης, Ροζ. Από την άλλη για τη Λαμία βρίσκονται οι Χατζηεμμανουήλ, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης, Τόσιτς, Σαντάνα, Λέικ Τόσιο, Γιαννούτσος, Κοντονίκος.

Oι δύο ομάδες απέχουν αρκετά από την τετράδα που προσφέρει ευρωπαϊκό εισιτήριο. Αυτό βέβαια μπορεί να το εξασφαλίσει ο Άρης και να το κλέψει από τον 4ο, εφόσον κατακτήσει το Κύπελλο Ελλάδας Betsson.

Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα – Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Φεράρι – Ζουλ, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Μανού Γκαρθία – Ανσαριφάρντ, Μορόν.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ – Στάνκο, Σλίβκα – Τσιλούλης, Νούνιες, Μαρτίνεθ – Μάλτσι.

Καλησπέρα σας! Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι, ο Άρης υποδέχεται τη Λαμία στην έδρα του για τη 2η αγωνιστική των playoffs.