Ζωντανά η αναμέτρηση του Άρη με τον Βόλο στο «Κλ. Βικελίδης»

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 17:53 - 25.02.2024 / Ανανεώθηκε: 21:25 - 25.02.2024

Απόλυτα δίκαιη νίκη του Αρη που ήταν καλύτερο σε όλο το παιχνίδι, απέναντι στον ακίνδυνο Βόλο που δεν απείλησε σχεδόν καθόλου. Ο Αρης "κλειδώνει" κια μαθηματικά την 5η θέση.

Καλό βράδυ σε όλους, μείνετε στο Sportal για ρεπορτάζ και δηλώσεις.

90+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέλος παιχνιδιού: Άρης - Βόλος 2-0

90+3'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ζαν Μπαριέντος.

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλέξιος Καλογερόπουλος.

Ο Αρης δικαιούταν ένα δεύτερο γκολ νωρίτερα, αλλα το πετυχαίνει στο τέλος με τον Ανσαριφάρντ. Ο Αρης κερδίζει με δυο γκολ απο τους φορ του.

89'

Αλλαγή

Ο Βλάντιμιρ Νταρίντα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιαννης Φετφατζίδης.

88'

ΓΚΟΟΛ για τον Άρη, 2-0! Ο Άλχο στην προσπάθεια του να απομακρύνει έφερε την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Ανσαριφάρντ με ένα έξυπνο τσίμπημα νίκησε τον Κόβατς.

84'

Απειλεί ο Βόλος, με το σουτ του Μπερτόγλιο από πολύ πλάγια θέση να καταλήγει στο δεξί δοκάρι του Κουέστα.

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Καρίμ Ανσαριφάρντ.

81'

Αλλαγή

Ο Φραν Βέλεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζιν Ζουλ.

Ο Αρης συνεχίζει να είναι το αφεντικό στο ματς αλλά χάνει τη μια ευκαιρία μετά την άλλη ώστε να κλειδώσει το τρίποντο. Οσο παραμένιε το 1-0 παραμενει και ο Βόλος στο ματς, παρότι αρκείται σε παθητικό ρόλο.

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Τάσος Τσοκάνης.

76'

Αλλαγή

Ο Γιασίν Ασεχνούν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Bryan Olivera.

76'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Μωραΐτης.

76'

Κίτρινη κάρτα για τον Νέβεν Τζούρασεκ.

74'

Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ζαμόρα σημάδεψε το δοκάρι με ένα δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Στην εξέλιξη της φάσης απείλησε και ο Ανσαριφάρντ με κεφαλιά.

71'

Αλλαγή

Ο Λορέν Μορόν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Καρίμ Ανσαριφάρντ.

70'

Αλλαγή

Ο Μανού Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νέβεν Τζούρασεκ.

70'

Αλλαγή

Ο Κίκε Σαβέριο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλβάρο Ζαμόρα.

71'

Ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Οντουμπάτζο, γυριστή κεφαλιά του Νταρίντα και δίπλα από το κάθετο.

68'

Διπλή ευκαιρία για τον Άρη! Ο Σουλεϊμάνοφ εξαπέλυσε ένα σουτ, ο Κόβατς απέκρουσε, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Νταρίντα πήρε το ριμπάουντ, αλλά η προσπάθεια του δεν ήταν καλή.

64'

Αλλαγή

Ο Αλεξί Τρουιγέ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φακούντο Μπερτόγλιο.

64'

Αλλαγή

Ο Joeri de Kamps βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τάσος Τσοκάνης.

64'

Σέντρα του Ασενούν, διώχνει ο Ρόουζ.

Και στην επανάληψη το ματς έχει την ίδια μορφή με αυτή του πρώτου ημιχρόνου με τον Αρη να έχει την κατοχή και να ψάχνει ένα δεύτερο γκολ ασφάλειας. Ο Βόλος αναζητά μια καλή κόντρα επίθεση.

60'

Σουτ του Ασενούν, μπλόκαρε εύκολα ο Κουέστα.

58'

Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κόβατς να αποκρούει εντυπωσιακά το δυνατό σουτ του Μανού Γκαρθία.

54'

Σωτήριο κόψιμο του Ροζ σε σουτ του Μπαριέντος.

52'

Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος.

46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Ο Αρης δυσκολεύτηκε να βρει ανοικτούς διαδρόμους για 40΄. Πάτησε γκάζι στο τελευταίο πεντάλεπτο και χάρη στις εμπνεύσεις του Μάνου Γκαρθία και το ένστικτο τυ γκολ του Μορόν, προηγείται με 1-0. Περιμένουμε την αντίδραση του Βόλου που λογικά θα πρέπει να διαφοροποιήσει το τακτικο του πλάνο.

45'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Άρης - Βόλος 1-0

Για την εκτελεστική δεινότητα του Μορόν που έχει βάλει πολύ πιο δύσκολα γκολ φέτος, αυτό που χάνει σε κενή εστία στο 42 απλά δεν υπάρχει. Παιρνει όμως το αίμα του πίσω με το γκολ που σημειώνει στο αμέσως επομενο λεπτό.

45+1'

Ο Μανού Γκαρθία έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+1'

ΓΚΟΟΛ για τον Άρη, 1-0! Με ένα υπέροχο σουτ μέσα από την περιοχή ο Μορόν νικά τον Κόβατς, δίνει προβάδισμα στους Θεσσαλονικείς και εξιλεώνεται για το... άχαστο λίγα δευτερόλεπτα πριν.

43'

ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ διπλή ευκαιρία για τον Άρη! Αρχικά ο Κόβατς είπε όχι σε σουτ του Γκαρθία μέσα από την περιοχή και στη συνέχεια ο Μορόν δεν κατάφερε να πλασάρει σε κενή εστία, σημαδεύοντας το δοκάρι.

37'

Αλλαγή

Ο Νεμάνια Γκλάβτσιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν Μπαριέντος.

39'

Ωραία κάθετη του Νταρίντα, όμως ο Σαβέριο βρέθηκε πολύ πλάγια και δεν μπόρεσε να πλασάρει.

35'

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Γκλάβτσιτς, δεν μπορεί να συνεχίσει. Θα περάσει ο Μπαριέντος στη θέση του.

33'

Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Νταρίντα εξαπέλυσε ένα σουτ, απέκρουσε ο Κόβατς. Στη συνέχεια της φάσης ο Βόλος έφυγε στην κόντρα, αλλά ο Οντουμπάτζο σταμάτησε τον Γκαρσία.

Εξαιρετική αμυντική προσπάθεια του Οντουμπάτζο που με το γρήγορο σπριντ προλαβαίνει τον Ασενούν και γλιτώνει τον Αρη απο ένα πιθανό τετ-α-τετ.

31'

Κίτρινη κάρτα για τον Μαξιμιλιανό Κόμπα.

27'

Αρκετά φιλόδοξο «ψαλιδάκι» του Σουλεϊμάνοφ, άουτ η μπάλα.

26'

Μοναδική καλή στιγμή στο ματς μέχρι στιγμής αυτή του Μορόν στο 11ο λεπτό.

Καλά στημένος ο Βόλος μετά απο 20 λεπτά στο ματς, δεν έχει επιτρέψει στον Αρη να μπει με αξιωσεις στην περιοχή του Κόβατς και να απειλήσει.

21'

Ο Φεράρι έψαξε με σέντρα τον Σουλεϊμάνοφ, όμως ο τελευταίος δεν μπόρεσε να γίνει αποδέκτης.

Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς με τον Αρη να έχει την κατοχή και να κάνει την πρωτη του καλή φάση σε μια δουλεμένη στην προπόνηση κομπίνα με τελικό αποδέκτη τον Μορόν.

17'

Σέντρα από τον Άλχο, διώχνει ο Μπράμπετς με κεφαλιά.

11'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάν Μανουέλ Γκαρθία.

10'

Κίτρινη κάρτα για τον Joeri de Kamps.

11'

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, είναι για τον Άρη! Με μία έξυπνη εκτέλεση φάουλ ο Σουλεϊμάνοφ βρήκε τον Μορόν, εκείνος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κόβατς απέκρουσε.

5'

Σέντρα του Άλχο, απομακρύνει η άμυνα του Άρη.

4'

Πιέζει ψηλά ο Άρης σε αυτά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Το ματς ξεκίνησε!

Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Απομένουν 10 λεπτά για τη σέντρα.

Θυμίζουμε ότι στο πρώτο παιχνίδι στο «Πανθεσσαλικό» ο Άρης είχε επικρατήσει 2-0 του Βόλου με γκολ των Μορόν και Νταρίντα.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Γκάμαρης, στο VAR θα βρίσκεται ο Βεργέτης.

Ντεμπούτο για τον Χρήστο Κόντη στον πάγκο των Θεσσαλών.

Βόλος (Χρήστος Κόντης): Κόβατς, Λούνα, Σιέλης, Καλογερόπουλος, Άλχο, Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς, Τρουιγιέ, Κόμπα, Ασενούν, Γκαρσία.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Φεράρι, Ρόουζ, Μπράμπετς, Οντουμπάτζο, Βέλεθ, Νταρίντα, Μανού Γκαρθία, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο, Μορόν.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime.

Ο Άρης προέρχεται από τη νίκη με 2-0 επί του Ατρόμητου στο Περιστέρι και πρέπει να γίνουν απίστευτα πράγματα για να κινδυνέψει να τερματίσει εκτός εξάδας, ενώ από την άλλη ο Βόλος έρχεται από την εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 και «καίγεται» για βαθμούς, καθώς είναι στην προτελευταία θέση.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Άρη με τον Βόλο στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League,