Δημήτρης Χούπης 17:00 - 04.02.2024 / Ανανεώθηκε: 20:27 - 04.02.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+8'

Κατοχή μπάλας: Άρσεναλ: 43%, Λίβερπουλ: 57%.

90+5'

Κίτρινη κάρτα

Ο διαιτητής δεν ανέχεται τις διαμαρτυρίες του Κάι Χάβερτς που βλέπει κίτρινη κάρτα.

90+5'

90+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Ντέκλαν Ράις.

90+2'

Ο Jakub Kiwior έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ η ΑΡΣΕΝΑΛ 3-1!!! Ακόμα ένα λάθος από τον Άλισον, ο οποίος δέχτηκε ένα φθηνό γκολ από τον Τροσάρ.

90+1'

Ο Γουίλιαμ Σαλιμπά της Άρσεναλ παίρνει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση.

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 7 λεπτά.

90'

Ο διαιτητής δεν ανέχεται τις διαμαρτυρίες του Darwin Nunez που βλέπει κίτρινη κάρτα.

90'

Ο αγώνας άρχισε πάλι.

90'

89'

Η Λίβερπουλ προσπαθεί να πιέσει για να βρει το γκολ της ισοφάρισης, αλλά η άμυνα της Άρσεναλ έχει κλείσει τους χώρους.

90'

Το παιχνίδι έχει σταματήσει και ο διαιτητής συνομιλεί με τους ποδοσφαιριστές.

88'

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Ο Ιμπραχίμα Κονατέ βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται!

85'

Αλλαγή

Ο Τζο Γκόμεζ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Τιάγκο Αλκάνταρα

85'

Ο Κίβιορ έπιασε ανενόχλητος κεφαλιά αλλά την έστειλε πάνω στον Άλισον.

85'

Κατοχή μπάλας: Άρσεναλ: 44%, Λίβερπουλ: 56%.

81'

Κακή σέντρα του ΜακΆλιστερ, στα χέρια του Ράγια.

80'

79'

79'

Αλλαγή

Ο Μπουκαγιό Σακά είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ρις Νέλσον λόγω τραυματισμού.

77'

Πολύ καλό σουτ του ΜακΆλιστερ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από το δοκάρι.

78'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

76'

Κόρνερ για τη Λίβερπουλ

75'

Η Άρσεναλ ελέγχει το παιχνίδι μετά το γκολ.

75'

Κατοχή μπάλας: Άρσεναλ: 45%, Λίβερπουλ: 55%.

74'

Αλλαγή

Ο Gabriel Martinelli βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Λεάντρο Τροσάρ

69'

Ο διαιτητής τρέχει για να δείξει στον Jakub Kiwior της ομάδας Άρσεναλ κίτρινη κάρτα για το προηγούμενο φάουλ.

70'

Κατοχή μπάλας: Άρσεναλ: 48%, Λίβερπουλ: 52%.

67'

ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΑΡΣΕΝΑΛ 2-1!! Τρομερό λάθος από Φαν Ντάικ και Άλισον, ο Μαρτινέλι το εκμεταλλεύτηκε και έκανε το 2-1.

65'

65'

Κατοχή μπάλας: Άρσεναλ: 47%, Λίβερπουλ: 53%.

64'

Εξετάστηκε μία φάση για πέναλτι, σε μαρκάρισμα του ΜακΆλιστερ στον Χάβερτς, αλλά δεν δόθηκε τίποτα.

64'

62'

Σουτ του Ντίας, μπλόκαρε εύκολα ο Ράγια.

60'

60'

60'

Κατοχή μπάλας: Άρσεναλ: 46%, Λίβερπουλ: 54%.

58'

Αλλαγή

Ο Κόντι Χάκπο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Darwin Nunez

58'

Αλλαγή

Ο Ράιαν Χράφενμπερχ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Χάρβεϊ Έλιοτ

58'

Αλλαγή

Ο Τρεντ Αλεξάντερ-Άρνολντ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Άντι Ρόμπερτσον

56'

Κεφαλιά του Γκάμπριελ, δεν ανησύχησε τον Άλισον.

57'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη κάρτα στον [player 1] για αντιαθλητική συμπεριφορά.

55'

Ο Ιμπραχίμα Κονατέ τράβηξε αντίπαλο από την φανέλα και πήρε κάρτα

55'

53'

Καλή στιγμή για την Άρσεναλ. Ο Έντεγκααρντ έκανε ένα σουτ η μπάλα κόντραρε στον Κονατέ και πήγε κόρνερ.

50'

48'

Καλό σουτ του Τζόουνς, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστία.

48'

Καλό γύρισμα του Ντίας, δεν τη βρήκε κανείς για να τη στείλει στα δίχτυα.

46'

Καλό σουτ του ΜακΆλιστερ, η μπάλα πέρασε έξω από τα δοκάρια του Ράγια.

46'

Αλλαγή

Ο Αλεξάντρ Ζίντσενκο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Jakub Kiwior

46'

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+5'

45'

ΓΚΟΟΟΟΛ 1-1 ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!! Ο Ντίας εκμεταλλεύτηκε την αμυντική αδράνεια της Άρσεναλ, σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Γκάμπριελ και κατέληξε στα δίχτυα.

45'

Καλή στιγμή για την Άρσεναλ. Ο Χάβερτς πήγε να σουτάρει, αλλά ο Κονατέ έκοψε το σουτ τελευταία στιγμή.

45'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 3 λεπτά.

45+1'

45+1'

45'

40'

38'

Σουτ του Γκάμπριελ, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Άλισον.

38'

Μετά το γκολ ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει, με τη Λίβερπουλ να προσπαθεί να απειλήσει αλλά να μην τα καταφέρνει.

35'

33'

32'

Το παιχνίδι σταμάτησε λόγω τεχνικών προβλημάτων.

31'

Ο Μπεν Γουάιτ της Άρσεναλ παίρνει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση.

30'

28'

Κεφαλιά του Φαν Ντάικ, δεν ανησύχησε τον Ράγια.

27'

Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ. Ο Άρνολντ έκανε μια σέντρα και λίγο πριν βρει την μπάλα ο Χάκπο, ο Ράιτ έκοψε.

26'

Η Άρσεναλ έχει κλείσει όλους τους χώρους προς τους παίκτες της Λίβερπουλ και δεν την αφήνει να πατήσει εύκολα στην περιοχή.

25'

Ο Τζο Γκόμεζ δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

25'

21'

Ο Έντεγκααρντ έκανε ένα σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα.

20'

20'

Η Λίβερπουλ μετά το γκολ προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο για να βρει χώρους προς την αντίπαλη περιοχή.

15'

Κατοχή μπάλας: Άρσεναλ: 56%, Λίβερπουλ: 44%.

14'

ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΑΡΣΕΝΑΛ 1-0!!! Ο Χάβερτζ σούταρε ο Άλισον απέκρουσε και ο Σάκα σε κενή εστία έκανε το 1-0.

13'

Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ, με τον Χάκπο, ο οποίος έκανε ένα διαγώνιο σουτ και η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι.

11'

Καλή στιγμή για την Άρσεναλ. Ο Μαρτινέλι έβγαλε μια σέντρα, ο Σάκα όμως δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την κεφαλιά.

10'

Χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα.

10'

Κατοχή μπάλας: Άρσεναλ: 66%, Λίβερπουλ: 34%.

7'

Αρκετά ψηλά πιέζει στα πρώτα λεπτά η Άρσεναλ,

5'

3'

Ο Σάκα έκανε μια σέντρα, αλλά ήταν εύκολη για την άμυνα της Λίβερπουλ.

1'

Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ. Ο Ζότα μπούκαρε στην περιοχή αλλά έχασε το τελευταίο κοντρόλ και δεν μπόρεσε να απειλήσει.

1'

Η Λίβερπουλ κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Στον πρώτο γύρο το παιχνίδι ήρθε ισόπαλο 1-1 με τον Γκάμπριελ να βάζει το γκολ για την Άρσεναλ και ο Σαλάχ να σκοράρει για τη Λίβερπουλ.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Αμφότερες οι ομάδες προέρχονται από νίκη, με τη Λίβερπουλ να επικρατεί 4-1 της Τσέλσι και οι «κανονιέρηδες» πήραν τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Νότιγχαμ.

Πέντε πόντους διαφορά έχουν οι δύο ομάδες, με τους «κόκκινους» να βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με 51 πόντους, ενώ η Άρσεναλ είναι τρίτη με 46 βαθμούς.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Άρσεναλ με τη Λίβερπουλ για την 23η αγωνιστική της Premier League.