Γιώργος Σακελλαρίου 16:35 - 16.03.2024 / Ανανεώθηκε: 18:57 - 16.03.2024

Παρακολουθήστε live στο sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης - Βόλος για τα playouts της toiximan Super League.

Καλό βράδυ να έχετε. Μείνεται στο sportal για την υπόλοιπη αγωνιστική δράση

90+9'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Σπουδαίο διπλό για την παραμονή πήρε ο Βόλος. Η ομάδα της Μαγνησίας νίκησε 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης με τα γκολ των Κόμπα στο 63’ και Γκαρσία στο 69’.

90+5'

Σουτ του Αλάγκμπε εντός περιοχής κόντραρε σε σώματα

90+1'

6 λεπτά οι καθυστερήσεις

90+7'

Αλλαγή

Ο Χρήστος Σιέλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κυριάκος Ασλανίδης.

90+1'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ντίνο Γκρόζντανίτς.

Ο Τσοκάνης που είχε μπει αλλαγή τραυματίστηκε γι' αυτό και μπήκε ο Τρουιγέ

86'

Αλλαγή

Ο Τάσος Τσοκάνης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλεξί Τρουιγέ.

86'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Μωραΐτης.

85'

Αλλαγή

Ο Ζουλιάν Μπαρτόλο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σίτο.

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Λευτέρης Λυρατζής.

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Μύγας.

81'

Σέντρα του Λύρατζη δεν βρήκε αποδέκτη

77'

Αλλαγή

Ο Φακούντο Μπερτόγλιο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τάσος Τσοκάνης.

75'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Κωστέας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Μάντζης.

75'

Αλλαγή

Ο Διαμαντής Χουχούμης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φεντερίκο Άλβαρεζ.

70'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βρίσκει το στόχο!

ΓΚΟΛ! Καλυπτόταν ο Λούνα

69'

Ο Αντόνιο Λούνα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

Ο Λούνα πήρε αριστερά τη μπάλα, έκανε το γύρισμα στη μικρή περιοχή και ο Γκαρσία με αριστερό πλασέ στη μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

68'

Σκόραρε ο Βόλος, αλλά έχει ακυρωθεί το γκολ

67'

Αλλαγή

Ο Χουλιάν Παλάσιος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Ζουγλής.

67'

Ο Ζουγλής στη θέση του Παλάσιος

Ο Κόμπα πήρε την κάθετη πάσα του Ντε Καμπς, υποδέχθηκε τη μπάλα με το δεξί, απέφυγε τον Λύρατζη και με αριστερό σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής εκτέλεσε με το αριστερό τον Γραμματικάκη για το 1-0

63'

Ο Ζοερί Ντε Καμπς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

63'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βρίσκει το στόχο!

62'

Κίτρινη κάρτα για τον Χρήστος Σιέλης.

57'

Δεν αλλάζει η απόφαση. Παραμένει η κίτρινη για τον Λούνα

56'

Ο Τζήλος ελέγχει στο VAR μαρκάρισμα του Λούνα στον Μπαρτόλο για κόκκινη

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Αντόνιο Λούνα.

51'

Προβολή του Κωστέα ο Κόβατς απέκρουσε σε κόρνερ

48'

Πολύ καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Μπερτόγλιο έκανε το σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Γραμματικάκης

46'

Αλλαγή

Ο Βασίλης Σουρλής βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντίνο Γκρόζντανίτς.

46'

Ο διαιτητής σφύριξε τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

5-2 οι τελικές για τους Αρκάδες.

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Εκτέλεση φάουλ του Μπαρτόλο, ο Αλάγκμπε δεν βρήκε καλά τη μπάλα και από τα πόδια του αυτή κατέληξε στον Κόβατς

45'

Ενα λεπτό ο έξτρα χρόνος

43'

Πολύ χαμηλός ο ρυθμός και χωρίς φάσεις μετά το 33'

Ο Καλογερόπουλος είχε κεφαλιά άουτ, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ και δεν μετράει η φάση

33'

Κεφαλιά του αμαρκάριστου Σιέλη στην καρδιά της άμυνας, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

29'

Καλή ανάπτυξη του Βόλου, ο Γκλάβτσιτς από το όριο της περιοχής έκανε το αριστερό σουτ και η μπαλα κόντραρε στον Ατιένθα, ενώ είχε κατεύθυνση στην εστία

25'

Ο Αστέρας έφυγε στην αντεπίθεση, αλλά η πάσα του Μπαρτόλο στον Κωστέα ήταν δυνατή και βγήκε έγκαιρα για να μπλοκάρει ο Κόβατς

20'

Κόρνερ του Μπαρτόλο, κεφαλιά του Ατιένθα στην καρδιά της άμυνας κατέληξε στα χέρια του Κόβατς

15'

Δεξί σουτ του Παλάσιος εκτός περιοχής η μπάλα έφυγε ένα μέτρο έξω από το δεξί δοκάρι

9'

Πάσα του Λύρατζη στον Χουχούμη, αυτός έκανε το μακρινό αριστερό σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ

Με 4-2-3-1 ο Αστέρας και βασικό για πρώτη φορά τον 20χρονο Κωστέα

6'

Ισορροπημένο ματς, χωρίς φάση έως τώρα

0'

ΓΚΟΛ: 7-1

Στα έξι τελευταία τους παιχνίδια εντός και εκτός έδρας, ο Αστέρας Τρίπολης παραμένει αήττητος με τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Στα φετινά παιχνίδια της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος έκανε δύο νίκες, με 2-1 στο Βόλο για τον Α’ Γύρο και με 1-0 στην Αρκαδία.

Μόνο οι δύο από τις δώδεκα αναμετρήσεις τους έχουν ολοκληρωθεί χωρίς γκολ και αυτές είναι στην Τρίπολη, ενώ η άλλη ισοπαλία με γηπεδούχο τον Αστέρα είναι με 1-1.

Μόλις μια νίκη σε δώδεκα συνολικά αναμετρήσεις εντός και εκτός έδρας με τον Αστέρα Τρίπολης έχει ο Βόλος. Η ομάδα της Μαγνησίας μάλιστα στις έξι μέχρι τώρα επισκέψεις της στην Αρκαδία έχει τρεις ήττες και τρεις ισοπαλίες ενώ έχει σκοράρει μόλις στο ένα από τα πέντε ματς της εκεί. Στο ισόπαλο 1-1 στις 9 Δεκεμβρίου 2020.

Διαιτητές: Αθανάσιος Τζήλος, Ηλίας Κωνσταντίνου, Άγγελος Κολλιάκος

4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος

VAR: Παπαδόπουλος, Θ.Μωυσιάδης

Ο Αστέρας είναι στην έβδομη θέση με 31 βαθμούς, προτελευταίος βρίσκεται ο Βόλος με 19, αφού έχασε και τον έναν βαθμό που είχε πάρει με την Κηφισιά.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Βόλο για την πρεμιέρα των playouts