Βασίλης Πολυχρονόπουλος 19:22 - 13.03.2024 / Ανανεώθηκε: 00:47 - 14.03.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα σε Ατλέτικο Μαδρίτης και Ίντερ στο «Μετροπολιτάνο» για τους «16» του Champions League.

Το πρώτο ημίχρονο της παράτασης είναι προ των πυλών

Καλό βράδυ σε όλους.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης είναι στους «8»!

121'

ΑΣΤΟΧΕΙ! Ο Λαουτάρο Μαρτίνες της ομάδας Ιντερ εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά το σουτ πέρασε άουτ.

Τραγική εκτέλεση από τον Λαουτάρο!

121'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Ο Άνχελ Κορέα μετατρέπει το πέναλτι σε γκολ με το δεξί πόδι! Ο Γιαν Ζόμερ κόντεψε να αρνηθεί το γκολ!

Άψογη εκτέλεση από τον Κορέα, 3-2 η Ατλέτικο.

121'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Ο Φραντσέσκο Ασέρμπι μετατρέπει το πέναλτι σε γκολ με το αριστερό πόδι στη μέση! Ο Γιαν Όμπλακ έπεσε στα αριστερά!

Καλή εκτέλεση από τον Ατσέρμπι, 2-2.

121'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Ο Ροντρίγκο Ρικέλμε μετατρέπει το πέναλτι σε γκολ με το δεξί πόδι! Ο Γιαν Ζόμερ δεν ήταν τυχερός και δεν μάντεψε την κατεύθυνση τηε μπάλας!

Εύστοχος ο Ρικέλμε, 2-1 για την Ατλέτικο.

121'

ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Ντέιβι Κλαάσεν εκτέλεσε αλλά ο Γιαν Όμπλακ του είπε «όχι»!

Αποκρούει και πάλι ο Όμπλακ, αυτή τη φορά την εκτέλεση του Κλάσεν.

121'

ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Σαούλ Νίγκεθ εκτέλεσε αλλά ο Γιαν Ζόμερ του είπε «όχι»!

Αποκρούει ο Ζόμερ την εκτέλεση του Σαούλ, παραμένει το 1-1.

121'

ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Αλέξις Σάντσες εκτέλεσε αλλά ο Γιαν Όμπλακ του είπε «όχι»!

Αποκρούει την εκτέλεση του Σάντσεζ ο Όμπλακ!

121'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Ο Μέμφις Ντεπάι μετατρέπει το πέναλτι σε γκολ με το δεξί πόδι! Ο Γιαν Ζόμερ δεν ήταν τυχερός και δεν μάντεψε την κατεύθυνση τηε μπάλας!

Φοβερή εκτέλεση από τον Ντεπάι, 1-1 η Ατλέτικο.

121'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Ο Χακάν Τσαλχάνογλου μετατρέπει το πέναλτι σε γκολ με το δεξί πόδι! Ο Γιαν Όμπλακ κόντεψε να αρνηθεί το γκολ!

121'

Το παιχνίδι τελείωσε μετά τη διαδικασία των πέναλτι

Εύστοχος ο Τσαλχάνογλου, 1-0 η Ίντερ.

121'

Το πρώτο ημίχρονο της παράτασης τελείωσε

120+1'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 48%, Ιντερ: 52%.

120'

120'

Τέλος και η παράταση, πάμε στα πέναλτι!

118'

Κίτρινη κάρτα

Ο Γιαν Μπίσεκ δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

115'

115'

Το παιχνίδι διακόπτεται για λίγο, καθώς η μπάλα άγγιξε τον διαιτητή.

117'

Πάτησε στην αντίπαλη περιοχή η Ίντερ με πολλές προϋποθέσεις, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει σε τελική προσπάθεια.

112'

Απευθείας εκτέλεση από τον Τσαλχάνογλου, πολύ άουτ η μπάλα.

112'

Φάουλ για την Ίντερ σε πολύ καλό σημείο.

111'

Αλλαγή

Ο Χένρικ Μικιταριάν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ντέιβι Κλαάσεν

110'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 50%, Ιντερ: 50%.

110'

Καλύτερη η Ίντερ στο β' μέρος της παράτασης, αλλά δυσκολεύεται να γίνει απειλητική, καθώς έχει ξεμείνει από δυνάμεις.

106'

Αλλαγή

Ο Αντουάν Γκριεζμάν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Σαούλ Νίγκεθ

106'

Περιμένουμε την παράταση

106'

Άρχισε το δεύτερο μέρος της παράτασης!

105+4'

Το 1ο ημίχρονο της παράτασης μόλις ολοκληρώθηκε.

105+4'

105'

Τέλος πρώτου μέρους παράτασης, με το 2-1 υπέρ της Ατλέτικο να παραμένει.

105+2'

Ο Φραντσέσκο Ασέρμπι τράβηξε αντίπαλο από την φανέλα και πήρε κάρτα

105+2'

Ωραία κίνηση από τον Κορέα, έκανε και το σουτ, μπλόκαρε ο Ζόμερ.

105+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 3 λεπτά.

105'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

105'

104'

Στα σώματα η απευθείας εκτέλεση του Ντεπάι.

104'

Ο Χακάν Τσαλχάνογλου δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

102'

Αλλαγή

Ο Μαρκούς Τουράμ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Αλέξις Σάντσες

101'

101'

Ο αγώνας ξεκίνησε πάλι.

100'

100'

104'

Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ατλέτικο Μαδρίτης.

98'

Αλλαγή

Ο Μάρκος Γιορέντε βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Θέσαρ Αθπιλικουέτα

98'

Απειλεί η Ίντερ, με την κεφαλιά του Λαουτάρο να περνάει άουτ.

95'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 51%, Ιντερ: 49%.

97'

Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Ρικέλμε βρήκε τον Ντεπάι, του οποίου το πλασέ κατέληξε στην αγκαλιά του Ζόμερ.

94'

Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ! Ο Μπίσεκ σημάδεψε τον αμαρκάριστο Τουράμ, εκείνος έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε άουτ.

Το γκολ του Ντεπάι για το 2-1 της Ατλέτικο Μαδρίτης

91'

Το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης είναι προ των πυλών

91'

Ξεκίνησε το πρώτο μέρος της παράτασης!

90'

Τέλος κανονικής διάρκειας, έχουμε παράταση!

91'

Περιμένουνε τη διαδικασία των πέναλτι

90+4'

90+3'

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Γκριεζμάν βρήκε εξαιρετικά τον Ρικέλμε κι εκείνος αστόχησε από πολύ καλή θέση.

90+1'

90'

90'

Κίτρινη κάρτα στον Κόκε της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης μετά από αρκετά διαδοχικά φάουλ.

90'

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89'

Σκορ παράτασης αυτή τη στιγμή στο ματς.

87'

Ο Κόκε έδωσε την ασίστ για το γκολ.

87'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Μέμφις Ντεπάι σκόραρε με το δεξί πόδι

87'

ΓΚΟΟΛ για την Ατλέτικο Μαδρίτης, 2-1! Όπως και στη φάση του πρώτο γκολ έτσι και τώρα η αντίδραση της άμυνας των «νερατζούρι» ήταν πολύ κακή και ο Ντεπάι μετά την ασίστ του Κόκε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

85'

ΔΟΚΑΡΙ! Παραλίγο γκολ από τον Μέμφις Ντεπάι, το τελείωμά του πήγε στο δοκάρι!

85'

84'

Αλλαγή

Ο Φεντερίκο Ντιμάρκο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Γιαν Μπίσεκ

84'

Αλλαγή

Ο Νικολό Μπαρέλα είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ντάβιντε Φρατέζι λόγω μικροτραυματισμού.

85'

Ασύλληπτη ευκαιρία για την Ατλέτικο Μαδρίτης! Ο Ντεπάι είδε την μπάλα να του στρώνεται και με ένα σουτ τράνταξε το δεξί δοκάρι του Ζόμερ.

81'

Απαντάει η Ίντερ, με τον Μπαρέλα να μη νικά τον Όμπλακ από θέση τετ α τετ.

80'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 47%, Ιντερ: 53%.

79'

Αλλαγή

Ο Nahuel Molina βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Πάμπλο Μπάριος

79'

Αλλαγή

Ο Άλβαρο Μοράτα βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μέμφις Ντεπάι

81'

Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο Μαδρίτης, με τον Ντεπάι να μην καταφέρνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα από πολύ κοντινή απόσταση.

76'

Τεράστια ευκαιρία για την Ίντερ! Οι «νερατζούρι» χτύπησαν στην κόντρα, με τον Λοαυτάρο να βγάζει σε θέση τετ α τετ τον Τουράμ, του οποίου το τελείωμα ήταν πολύ κακό.

75'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 46%, Ιντερ: 54%.

73'

Αλλαγή

Ο Αλεσάντρο Μπαστόνι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Φραντσέσκο Ασέρμπι

73'

Αλλαγή

Ο Ντένζελ Ντούμφρις βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ματέο Νταρμιάν

71'

Αλλαγή

Ο Σάμουελ Ντίας Λίνο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ροντρίγκο Ρικέλμε

71'

Αλλαγή

Ο Ροντρίγκο Ντε Πολ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Άνχελ Κορέα

75'

Ωραία ενέργεια από τον Ρικέλμε, που έκανε και το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα.

70'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 45%, Ιντερ: 55%.

70'

Ο Ερμόσο προλαβαίνει πριν φτάσει ο Μπαρέλα στην μπάλα και γίνει επικίνδυνος.

65'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 44%, Ιντερ: 56%.

67'

Ο ρυθμός δεν είναι καλός στο ματς τώρα και αυτό είναι κάτι που βολεύει τους φιλοξενούμενους, που έχουν σκορ πρόκρισης.

60'

60'

Ο Γιορέντε έφερε την μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή, ο Μοράτα σούταρε στην κίνηση και η μπάλα πέρασε πολύ άουτ.

55'

55'

Ο Μικιταριάν δοκίμασε το πόδι του από πολύ μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα.

52'

Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Γιορέντε βρήκε εξαιρετικά τον Γκριεζμάν μέσα στην περιοχή, όμως ο Γάλλος επιθετικός δεν κατάφερε να νικήσει τον Ζόμερ.

50'

50'

Ο Γκριεζμάν κόβει εξαιρετικά τον Τσαλχάνογλου, πριν εκείνος εξαπολύσει ένα σουτ έξω από την περιοχή.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο!

48'

Συνεχίζει να επιμένει στα γεμίσματα η Ατλέτικο, παρότι δεν έχει πάρει κάτι από αυτά.

Το γκολ του Γκριεζμάν για το 1-1 της Ατλέτικο Μαδρίτης

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+2'

Σύμφωνα με τα βραζιλιάνικα ΜΜΕ, οπαδοί της Ατλέτικο Μαδρίτης φώναξαν πριν το ματς με την Ίντερ, ρατσιστικά συνθήματα για τον Βινίσιους.

45+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 1 λεπτά.

45'

43'

Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο Μαδρίτης να φέρει τούμπα το ματς μέσα σε λίγα λεπτά! Ο Γκριεζμάν βρέθηκε με την μπάλα στα πόδια σε καλή θέση μέσα στην περιοχή, αλλά ο Παβάρ έβαλε το μπλοκ στο σουτ του πριν πάει προς την εστία.

Το γκολ του Ντι Μάρκο για το 1-0 της Ίντερ

41'

Ο Μάριο Ερμόσο τράβηξε αντίπαλο από την φανέλα και πήρε κάρτα

40'

36'

ΓΚΟΟΛ για την Ατλέτικο Μαδρίτης, 1-1! Άμεση απάντηση από τους «ροχιμπλάνκος» σε μία φάση που η αντίπαλη άμυνα αδράνησε τελείως, ο Γκριεζμάν εκμεταλλεύτηκε το δώρο των στόπερ της ιταλικής ομάδας και σκόραρε από κοντινή απόσταση.

35'

Συνολικό σκορ 2-0 υπέρ της Ίντερ πλέον, με την Ατλέτικο να θέλει δύο γκολ για παράταση και τρία για πρόκριση.

35'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 43%, Ιντερ: 57%.

33'

Ο Νικολό Μπαρέλα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

33'

ΓΚΟΟΛ για την Ίντερ, 0-1! Χτύπησαν στην κόντρα οι «νερατζούρι», με τον Μπαρέλα να γυρίζει εξαιρετικά στον Ντι Μάρκο που είχε πάρει θέση μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με ένα πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

31'

Σουτ του Λίνο από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα.

30'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 40%, Ιντερ: 60%.

30'

Συνεχόμενα επικίνδυνα γεμίσματα από την Ατλέτικο, τα οποία δεν έχουν κάποιο αποτέλεσμα.

28'

Ευκαιρία για την Ατλέτικο, με το Ζόμερ να μπλοκάρει την μπάλα εντυπωσιακά έπειτα από κεφαλιά του Μοράτα.

26'

Η Ίντερ έχει καταφέρει να κόψει τη φόρα με την οποία μπήκε η Ατλέτικο στο ματς και την κρατά μακριά από την περιοχή της.

25'

22'

Ωραίο γύρισμα από τον Ντι Μάρκο, σωτήρια παρέμβαση του Βίτσελ πριν η μπάλα φτάσει στον Λαουτάρο που ήταν μέσα στην περιοχή.

20'

18'

Μακρινό σουτ του Λοαυτάρο, η μπάλα κάπου κόντραρε και δυσκόλεψε τον Όμπλακ, ο οποίος μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο.

15'

13'

Πρώτη σημαντική ευκαιρία για την Ίντερ, με τον Ντάμφρις να μη νικά τον Όμπλακ από κοντινή απόσταση.

11'

Εξετάστηκε η φάση, δεν υπάρχει παράβαση.

10'

Φωνάζουν για πέναλτι σε χέρι του Τουράμ οι παίκτες της Ατλέτικο.

10'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 59%, Ιντερ: 41%.

5'

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, είναι για την Ατλέτικο! Ο Λίνο μετά από ένα εξαιρετικό σλάλομ από τα αριστερά έκανε ένα καλό σουτ, απέκρουσε ο Ζόμερ.

5'

Κατοχή μπάλας: Ατλέτικο Μαδρίτης: 57%, Ιντερ: 43%.

5'

Δυναμικό ξεκίνημα από την Ατλέτικο, που πιέζει αρκετά.

4'

Κεφαλιά του Σάβιτς, μπλοκάρει εύκολα ο Ζόμερ.

4'

3'

1'

Η Ατλέτικο Μαδρίτης έχει τη σέντρα.

1'

Άρχισε το ματς!

Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Απομένουν 10 λεπτά για τη σέντρα.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Σιμόν Μαρτσίνιακ, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Μπαρτόζ Φρανκόφσκι.

Ίντερ (Σιμόνε Ιντσάγκι): Ζόμερ, Παβάρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μκιταριάν, Ντάμφρις, Ντιμάρκο, Μαρτίνες, Τουράμ.

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ, Σάβιτς, Βίτσελ, Ερμόσο, Μολίνα Γιορέντε, Κόκε, Ντε Πολ, Λίνο, Μοράτα, Γκριεζμάν.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Από την άλλη πλευρά, για την Ατλέτικο Μαδρίτης τα πράγματα δεν είναι τόσο καλά. Είναι 4η στη La Liga στο -15 από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης, έχει αποκλειστεί και από το Copa Del Rey και ποντάρει πολλά στο Champions League. Σε μία καλή πορεία που θα φέρει χαμόγελα στα πρόσωπα των φιλάθλων της.

Η Ίντερ διανύει μία ονειρική σεζόν. Είναι στην κορυφή της Serie A στο +16 από τη δεύτερη Μίλαν, κάτι το οποίο σημαίνει πως έχει τον τίτλο στο... τσεπάκι της, έχει σηκώσει ήδη μία κούπα (το ιταλικό Σούπερ Καπ), τρέχει νικηφόρο σερί 15 (!) αγώνων και θέλει να έχει μία αντίστοιχη πορεία με την περσινή στο Champions League, αλλά αυτή τη φορά να το σηκώσει κιόλας.

Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς στο «Τσουζέπε Μεάτσα» η Ίντερ επικράτησε 1-0 της Ατλέτικο Μαδρίτης χάρη σε γκολ του Αρναούτοβιτς στο 79ο λεπτό.

Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Mega και Cosmote Sport 2.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα σε Ατλέτικο Μαδρίτης και Ίντερ στο «Μετροπολιτάνο» για τη φάση των «16» του UEFA Champions League.