Βασίλης Πολυχρονόπουλος 18:12 - 17.02.2024 / Ανανεώθηκε: 21:28 - 17.02.2024

90+7'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέλος παιχνιδιού: Ατρόμητος - Άρης 0-2

94'

ΓΚΟΟΛ για τον Άρη, 0-2! Ο Νταρίντα πήρε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Σαμόρα που τράνταξε το δοκάρι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

90'

Δεν υπάρχει πέναλτι, συνεχίζεται κανονικά το ματς.

90'

Μετά από σουτ του Βαλένσια η μπάλα βρήκε στον Νταρίντα, με τους παίκτες του Ατρόμητου να φωνάζουν για χέρι. Ελέγχεται η φάση.

90'

Φωνάζουν για πέναλτι οι παίκτες του Ατρόμητου!

90'

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+4'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Βλάντιμιρ Νταρίντα βρίσκει το στόχο!

90+1'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Βλάντιμιρ Νταρίντα.

84'

Αλλαγή

Ο Αντρέας Κούεν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βέργος.

83'

Αλλαγή

Ο Σάπι Σουλεϊμάνοφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλβάρο Ζαμόρα.

83'

Αλλαγή

Ο Φραν Βέλεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σέικ Ντουκουρέ.

81'

Μακρινό σουτ του Βέλεθ, άουτ η μπάλα.

77'

Εξακολουθεί να έχει το πάνω χέρι ο Ατρόμητος, αλλά δεν μπορεί να γίνει επικίνδυνος.

73'

Αλλαγή

Ο Γκαετάν Ρομπάιγ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα.

72'

Κίτρινη κάρτα για τον Γκαετάν Ρομπάιγ.

70'

Αλλαγή

Ο Λορέν Μορόν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Καρίμ Ανσαριφάρντ.

Ο Ατρόμητος έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες και να βρει το γκολ που ψάχνει.

64'

Κίτρινη κάρτα για τον Δημήτρης Τσακμάκης.

63'

Αλλαγή

Ο Μανού Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μπίργκερ Φερστράετε.

63'

Τώρα μία ευκαιρία για τον Άρη, με τον Σουλεϊμάνοφ να σουτάρει από πλάγια θέση και την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα.

62'

Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στο δεύτερο 45λεπτο.

55'

Καλύτερος ο Ατρόμητος στα πρώτα 10 λεπτά του δεύτερου μέρους.

56'

Αλλαγή

Ο Όγκουστ Έρλινγκμαρκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντιέγο Βαλένσια.

54'

Κίτρινη κάρτα για τον Κίκε Σαβέριο.

Απόλυτα δικαιολογημένη η αλλαγή του Μάντζιου κε τον Σαβέριο στη θεση του Μπένετ αφού γακι στο δεύτερο 45λεπτό του με τη φανέλα του Αρη ο νεαρός Κοσταρικανός ήταν παντελώς ακίνδυνος και εκτός κλίματος.

47'

Απειλεί ο Άρης με Μορόν, μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

46'

Αλλαγή

Ο Τζούισον Μπένετ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κίκε Σαβέριο.

46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ατρόμητος - Άρης 0-1

45'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με την κεφαλιά του Τσακμάκη να περνά λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών.

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Η επιπολαιότητα του Αρη και οι πολλές λανθασμένες μεταβιβάσεις των παικτών του δίνουν την δυνατότητα στον Ατρόμητο να βγαίνει στην αντεπίθεση αλλά δεν έχει καλές επιλογές στην τελική προσπάθεια.

43'

Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Πλασέ του Κεσχρίντα από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, άουτ η μπάλα.

42'

Σουτ στην κίνηση από τον Αγκιμπού, άουτ η μπάλα.

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Μανού Γκαρθία.

33'

ΓΚΟΟΛ, 1-0 για τον Άρη! Εύστοχος ο Μορόν από την άσπρη βούλα και προβάδισμα για τους Θεσσαλονικείς.

Σωστή η απόφαση του Τσέτσιλα αφού η μπάλα βρίσκει καθαρά στο χέρι του Κούεν ενώ ετοιμάζεται να εκτελέσει ο Βέλεθ που βρίσκεται ακριβώς απο πίσω.

32'

Πέναλτι για τον Άρη! Έχει κάνει επαφή της μπάλας με το χέρι ο Κουέν.

30'

Πήγε για on field review ο Τσέτσιλας για πέναλτι υπέρ του Άρη.

29'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Χτύπησαν στην κόντρα οι Περιστεριώτες, αλλά ο Αντζιέλσκι δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κουέστα μέσα από την περιοχή.

28'

Ένα νέο φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλό σημείο.

27'

Κίτρινη κάρτα για τον Ουαζντί Κεσχρίντα.

25'

Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Αντζιέλσκι να περνάει λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών.

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Αγκιμπού Καμαρά.

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Φραν Βέλεθ.

22'

Ο Μάνου Γκαρθία δοκίμασε το πόδι του από πολύ μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα.

17'

Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση από τον Μορόν, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Τσιντώτας. Αυτή ήταν και η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι.

17'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη.

Δυο φορές ο Μοντόγια, σε ισάριθμα ανεβάσματά του είχε τη δυνατότητα να γυρίσει προς την περιοχή που περίμεναν συμπαίκτες του, αλλά σπατάλησε την ευκαιρία.

15'

Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο του αγώνα, τίποτα το σπουδαίο στο ματς.

Στο πρώτο δεκάλεπτο τα ατομικά λάθη και ο εκνευρισμός είναι τα κύρια χαρακτηριστικά της αναμέτρησης απο αμφότερες τις ομάδες.

8'

Μακρινό σουτ του Αντζιέλσκι τώρα, άουτ η μπάλα.

4'

Πρώτη τελική στο ματς, με τον Κούντε να επιχειρεί ένα μακρινό σουτ και την μπάλα να περνάει άουτ.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Το ματς ξεκίνησε!

Ενός λεπτού σιγή για τον αστυνομικό Γιώργο Λυγγερίδη που δολοφονήθηκε στα επεισόδια στου Ρέντη στο ματς βόλεϊ Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός.

Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Τσέτσιλας, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Μανούχος.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Μοντόγια, Ρόουζ, Μπράμπετς, Φεράρι, Βέλεθ, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Γκαρθία, Μπένετ, Μορόν.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώντας, Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ, Κούεν, Κούντε, Έρλινγκμαρκ, Ρομπάιγ, Καμαρά, Αντζιέλσκι.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Θυμίζουμε πως μετά από πολύ καιρό η ομάδα του Περιστερίου θα έχει στο πλευρό της και τον κόσμο της, αφού τα γήπεδα έχουν ανοίξει ξανά από τις 12 Φεβρουαρίου.

Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Stoiximan Super League με 35 βαθμούς, ενώ οι Περιστεριώτες είναι στην 9η θέση με 23 βαθμούς.

Ο Άρης προέρχεται από τη νίκη επί του Παναιτωλικού με 1-0 στο Αγρίνιο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου και από τη «λευκή» ισοπαλία με τον ΠΑΣ Γιάννινα την προηγούμενη αγωνιστική, ενώ ο Ατρόμητος προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα από τον Παναιτωλικό με 1-0. Αυτή ήταν και η τέταρτη συνεχόμενη.

Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports Prime.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.