Δημήτρης Χούπης 16:50 - 04.01.2024 / Ανανεώθηκε: 20:07 - 08.02.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέλος αγώνα

90'

Κακό σουτ του Κωνσταντακόπουλου, πέρασε αρκετά πάνω από τα δοκάρια.

Εφτά λεπτά καθυστερήσεις

Το παίρνει πίσω το πέναλτι ο διαιτητής μέσω χρήσης VAR και δίνει κίτρινη στον Τετέι για θέατρο.

90'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ανδρέας Τέτε.

Πέναλτι για την Κηφισιά!!

85'

Αλλαγή

Ο Ματέους Κρισιούμα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βίκτωρ Κλωναρίδης.

82'

Αλλαγή

Ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τουρ Ντιρκς.

80'

Ο Πιέρ Κούντε έδωσε την ασίστ για το γκολ.

80'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 3-0!! Ο Κουντέ έκανε μια κάθετη στον Βέργο και αυτός με πλασέ σκόραρε το τρίτο τέρμα.

77'

Αλλαγή

Ο Αντώνης Παπασάββας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νικόλαος Πέιος.

77'

Αλλαγή

Ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ανδρέας Τέτε.

76'

Αλλαγή

Ο Ντιέγο Βαλένσια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Τζοβάρας.

76'

Αλλαγή

Ο Έντερ Γκονθάλεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Όγκουστ Έρλινγκμαρκ.

Το δεύτερο μέρος θυμίζει αρκετά το πρώτο. Μετά το γκολ του Ατρομήτου ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει αρκετά. Η Κηφισιά προσπαθεί να βρει το γκολ που θα τη βάλει ξανά στο παιχνίδι, αλλά δεν μπορεί να βρει χώρους να απειλήσει.

67'

Αλλαγή

Ο Σάμουελ Φριντζόνσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Πιέρ Κούντε.

67'

Αλλαγή

Ο Κάρολ Αντζιέλσκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βέργος.

66'

Ο Κρισιούμα έκανε ένα σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

65'

Δυνατό σουτ του Έντερ εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

63'

Αλλαγή

Ο Τζακ Ιπαλίμπο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τιεβί Μπιφουμά.

63'

Αλλαγή

Ο Νικολάς Αντερέγκεν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ίλιαν Ίλιεφ.

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Αντώνης Παπασάββας.

56'

Ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

56'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-0!!! Οι παίκτες του Ατρομήτου έπαιξαν γρήγορα το φάουλ, ο Γιουμπιτάνα έδωσε στον Κουέν κι αυτός σε κενή εστία έκανε το 2-0.

54'

Κίτρινη κάρτα για τον Ντένζελ Γιουμπιτάνα.

49'

Ωραία ευκαιρία για την Κηφισιά. Ο Μασούρας έκανε ένα σουτ από πλάγια θέση και ο Τσιντώτας έδιωξε σε κόρνερ.

47'

Ευκαιρία για την Κηφισιά. Ο Κρισιούμα έκανε ένα πλασέ πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45+1'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Ο Έντερ εκτέλεσε το φάουλ, ο Βαλένσια πήρε την κεφαλιά και κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.

43'

Κίτρινη κάρτα ο Γκόμπελιτς.

42'

Κίτρινη κάρτα ο Αντερέγκεν.

38'

Σουτ του Οζέγκοβιτς, η μπάλα κόντραρε σε σώματα.

31'

Νέο κόρνερ για την Κηφισιά.

29'

Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός του αγώνα. Μετά το γκολ του Γιουμπιτάνα, καμία ομάδα δεν έχει καταφέρει να απειλήσει.

26'

Κακό σουτ του Γιουμπιτάνα που τον είχε κλείσει καλά ο αμυντικός της Κηφισιάς, Η μπάλα κατέληξε άουτ.

24'

Κεφαλιά του Μασούρα, καμία ανησυχία για τον Τσιντώτα.

23'

Σουτ του Αντερέγκεν, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε κόρνερ.

22'

Έχει ανέβει στον αγωνιστικό χώρο η Κηφισιά, ωστόσο δεν έχει καταφέρει να απειλήσει μέχρι στιγμής.

17'

Ο Ατρόμητος έχει μπει αρκετά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Έχει ήδη χάσει τρεις ευκαιρίες και στην τέταρτη βρήκε το γκολ.

14'

Κίτρινη κάρτα για τον Έντερ Γκονθάλεθ.

14'

Φάουλ για την Κηφισιά.

8'

Ωραία συνεργασία των παικτών του Ατρομήτου, με τον Αθανασίου να βρίσκει όμορφα με τακουνάκι τον Γιουμπιτάνα και αυτός πρώτα απέφυγε τον αμυντικό της Κηφισιάς και μετά με πλασέ έκανε το 1-0.

8'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-0!!

7'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Βαλένσια έκανε μια προβολή, αλλά ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε και πάλι. Μέχρι στιγμής είναι το πρόσωπο του αγώνα.

5'

Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Βαλένσια έκανε ένα ωραίο σουτ αλλά ο Αναγνωστόπουλος μπλόκαρε και πάλι.

4'

Πρώτο σουτ για τον Ατρόμητο. Ο Αντζιέλσκι έκανε ένα σουτ από πλάγια θέση, αλλά μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.

Έναρξη αγώνα

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Διαιτητής:
Κωνσταντίνος Ανδριανός Α' Βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος Β' Βοηθός: Σπήλιος Οικονόμου 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Πουλικίδης VAR: Χρήστος Βεργέτης

Η Κηφισιά θέλει να πάρει τη νίκη για να ξεφύγει από την προτελευταία θέση, την ίδια ώρα που ο Ατρόμητος με τους τρεις βαθμούς θα μειώσει από τον έκτο Αστέρα Τρίπολης στους τέσσερις.

Στο μεταξύ τους παιχνίδι στον πρώτο γύρο η ομάδα των βορείων προαστίων είχε πάρει τη νίκη με 2-1.

Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Περιστερίου είχε φέρει «λευκή» ισοπαλία με τον Ολυμπιακό, ενώ η Κηφισιά είχε γνωρίσει την ήττα με 0-6 από τον ΠΑΟΚ.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Αθανασίου, Ιμερέκοφ, Κιβρακίδης, Τζαβέλλας, Έντερ, Φριντζόνσον, Γιουμπιτάνα, Κούεν, Αντζιέλσκι, Βαλένσια.

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Ιπαλίμπο, Παπασάββας, Λαντρ, Βαφέας, Κωνσταντακόπουλος, Μασούρας, Οζέγκοβιτς, Κρισιούμα, Αντερέγκεν.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ατρομήτου με την Κηφισιά για τη 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League.