Ο Ντιέγο Βαλένσια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Όγκουστ Έρλινγκμαρκ.

Ακυρώνεται το τέρμα για επιθετικό φάουλ στον Τζαβέλλα. Παραμένει το 3-1.

85'

Αλλαγή

Ο Σωτήρης Τσιλούλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Τσούκαλος.

83'

Ο Αντζιέλσκι πήρε την μπάλα από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή πέρασε τον Κοσέλεφ και έκανε το 3-1.

83'

Μετράει το γκολ, 3-1 ο Ατρόμητος.

81'

Απίστευτο. Ο Ατρόμητος έβαλε και τρίτο γκολ το οποίο ακυρώθηκε για οφσάιντ. Αυτό είναι το τέταρτο ακυρωθέν γκολ στον αγώνα.

78'

Ο Ατρόμητος έβαλε ακόμα ένα τέρμα με τον Κεσχρίντα, αλλά ακυρώθηκε κι αυτό για οφσάιντ.

76'

Αλλαγή

Ο Ρούμπεν Μαρτίνεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζόραν Τόσιτς.

74'

Κίτρινη κάρτα για τον Λόρενς Ντε Μποκ.

73'

Αλλαγή

Ο Νίκος Αθανασίου βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λόρενς Ντε Μποκ.

69'

Με δέκα ο Ατρόμητος. Ο Γιουμπιτάνα δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

65'

Αλλαγή

Ο Κρίστοφερ Νούνιεζ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κάλεμπ Στάνκο.

65'

Αλλαγή

Ο Καρλίτος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φλοσάρ Μάλτσι.

63'

Ο Ατρόμητος βρήκε και τρίτο τέρμα με τον Βαλένσια, αλλά ακυρώθηκε για οφσάιντ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ατρόμητος 2-1 με τον Αντζιέλσκι!! Ο Βαλένσια πήρε μια κεφαλιά, ο Κοσέλεφ απέκρουσε και στο ριμπάουντ ο Αντζιέλσκι έκανε το 2-1.

59'

Αλλαγή

Ο Νίκος Βέργος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κάρολ Αντζιέλσκι.

59'

Αλλαγή

Ο Αγκιμπού Καμαρά βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντρέας Κούεν.

57'

Ο Αθανασίου έκανε ένα σουτ, η μπάλα κάπου βρήκε και βγήκε κόρνερ.

56'

Ισορροπημένο μέχρι στιγμής το παιχνίδι.

Δεν μέτρησε το τέρμα, παραμένει το 1-1.

49'

Η Λαμία έκανε το 1-2, αλλά το γκολ ελέγχεται από το VAR. Ο Καρλίτος έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στο ριμπάουντ ο Μαρτίνεθ σκόραρε.

46'

Αλλαγή

Ο Θεοφάνης Τζανδάρης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ομάρ Καμπρέρα Σαντάνα.

46'

Έναρξη δευτέρου μέρους

Τέλος πρώτου μέρους.

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+2'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μαρτίνεθ βρέθηκε σε καλό σημείο, έκανε το σουτ, αλλά ο Τσιντώτας μπλόκαρε.

Δύο λεπτά καθυστερήσεις

45+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Τζαβέλλας.

45+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Καρλίτος.

40'

Χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα.

34'

Ο Βέργος έκανε μια γυριστή κεφαλιά, με τον Κοσέλεφ να βγάζει δύσκολα.

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Ντένζελ Γιουμπιτάνα.

27'

ΓΚΟΟΟΟΛ η Λαμία 1-1!!! Εξαιρετική ενέργεια από τον Μαρτίνεθ, στον οποίο γίνεται φάουλ από τον Κουντέ. Ο διαιτητής άφησε πλεονέκτημα, ο Σλίβκα πήρε την μπάλα πέρασε τον Τσιντώντα και έκανε το 1-1.

26'

Ο Ρούμπεν Μαρτίνεθ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

25'

24 λάθη έχουν γίνει μέχρι στιγμής στα πρώτα 25'.

19'

Πρώτη φάση για τη Λαμία. Ο Τσιλούλης με ωραία προσωπική ενέργεια, πέρασε δύο-τρεις παίκτες αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Τσιντώτα.

16'

Ωραία ενέργεια του Καμαρά, που έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά ο Κοσέλεφ μπλόκαρε

©intime

Υπενθυμίζεται ότι η Λαμία έχει «κλειδώσει» τη θέση της στα playoffs, αφού ο Αστέρας Τρίπολης ήρθε ισόπαλη 3-3 με την Κηφισιά.

10'

Καλός συνδυασμός των παικτών του Ατρομήτου, ο Αθανασίου έκανε ένα σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.

4'

Ο Γιουμπιτάνα υποδέχτηκε την μπάλα από τον Έντερ, βγήκε σε θέση τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

4'

ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με το... καλημέρα στο ματς!

2'

Ο Έντερ Γκονθάλεθ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

1'

Σέντρα στο ματς!

Στα παιχνίδια που βρίσκονται σε εξέλιξη, ο Βόλος είναι μπροστά στο σκορ με 3-1 κόντρα στον ΟΦΗ, ενώ στην Τρίπολη Αστέρας και Κηφισιά είναι στο 3-3.

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Αθανασίου, Τσακμάκης, Κεσχρίντα, Τζαβέλλας, Έντερ, Κουντέ, Γιουμπιτάνα, Καμαρά, Βέργος, Βαλένσια.

Λαμία: Κοσέλεφ, Σίντκλεϊ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Νούνιες, Τσανδάρης, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Καρλίτος, Σλίβκα

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Ο Ατρόμητος προέρχεται από επτά αγωνιστικές χωρίς νίκη έχοντας στο διάστημα αυτό δύο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Αυτό το αρνητικό σερί είχε ως αποτέλεσμα να υποχωρήσουν οι Περιστεριώτες στη 10η θέση της βαθμολογίας και να βρίσκονται πλέον στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη.

Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου προέρχεται από την εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ με 1-3.

Η σημερινή αναμέτρηση ίσως αποδειχθεί ιστορική για τη Λαμία, η οποία με νίκη εξασφαλίζει την 6η θέση της βαθμολογίας και άρα την ιστορική-πρώτη της συμμετοχή σε playoffs.

Σέντρα στις 17:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Nova Sports Prime HD.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τη Λαμία στο Περιστέρι, για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League.