Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 16:27 - 04.02.2024 / Ανανεώθηκε: 22:31 - 04.02.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+5'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Κωνσταντίνος Κουλιεράκης.

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ 2-0!!! Ο Κωνσταντέλιας είχε τρομερή έμπνευση, αφού είδε τον Τσιντώτα εκτός εστίας και από τα 35 μέτρα σούταρε και έκανε το 2-0.

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Σουαλίχο Μεϊτέ.

89'

Μετά από κόντρες μέσα στην περιοχή, η μπάλα κατέληξε στον Σβαμπ κι αυτός με δυνατό σουτ έκανε το 1-0 για την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

89'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ 1-0!!!

85'

Κίτρινη κάρτα για τον Σάμουελ Φριντζόνσον.

83'

Σέντρα του Μπάμπα από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Τσιντώτας.

81'

Ο Κωνσταντέλιας στρώνει την μπάλα στον Τάισον, δυνατό αλλά άστοχο το σουτ του Βραζιλιάνου.

77'

Αλλαγή

Ο Μαγκομέντ Οζντόεφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Στέφαν Σβαμπ.

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. Η εξαιρετική ανασταλτική λειτουργία του Ατρόμητου έχει βάλει δύσκολα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

76'

Αλλαγή

Ο Γκαετάν Ρομπάιγ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντρέας Κούεν.

76'

Αλλαγή

Ο Νίκος Βέργος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κάρολ Αντζιέλσκι.

76'

Ωραία ενέργεια του Μπάμπα από τα αριστερά, δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός ο Γκανέζος μπακ.

Ο ΠΑΟΚ εδώ και λίγη ώρα είναι ακίνδυνος και κάπως... αγχωμένος.

71'

Αλλαγή

Ο Άντρια Ζίβκοβιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κίριλ Ντεσπόντοφ.

70'

Εκτέλεση φάουλ του Τάισον, κεφαλιά του Κουλιεράκη και η μπάλα άουτ.

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Δημήτρης Τσακμάκης.

68'

Αλλαγή

Ο Πιέρ Κούντε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σάμουελ Φριντζόνσον.

67'

Σέντρα του Σάστρε από τα δεξιά, στην αγκαλιά του Τσιντώτα η μπάλα.

63'

Ο Μεϊτέ δοκίμασε το σουτ, κόντραρε η μπάλα στον Έρλινγκμαρκ.

61'

Αλλαγή

Ο Τουρ Ντιρκς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντιέγο Βαλένσια.

61'

Αλλαγή

Ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Έντερ Γκονθάλεθ.

Ο ΠΑΟΚ έχει την υπεροχή, αλλά δεν έχει καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

60'

Αλλαγή

Ο Τόμας Μουργκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Κωνσταντέλιας.

60'

Αλλαγή

Ο Μπράντον Γουίλιαμς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σαμάτα.

60'

Συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα στο Περιστέρι. Το 0-0 παραμένει.

Ο Μπράντον δεν είναι σε καλό φεγγάρι εκτελεστικά και αυτό φαίνεται και σήμερα με τις δύο ευκαιρίες που έχασε

56'

Εξαιρετική ομαδική προσπάθεια από τους Θεσσαλονικείς. Ο Ζίβκοβιτς έστρωσε στον Τόμας κι αυτός αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

55'

Πιέζει ο ΠΑΟΚ.

55'

Κόντραρε το σουτ του Μεϊτέ και νέο κόρνερ για τον Δικέφαλο.

54'

Κόπηκε το γύρισμα του Ζίβκοβιτς, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

50'

Φάουλ του Τάισον, κεφαλιά του Μεϊτέ, ο Αζεβέδο απομάκρυνε την μπάλα τελευταία στιγμή.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

46'

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Δείτε τη φάση του γκολ:

Ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος σε αυτό το πρώτο μέρος. Μέτρησε δύο δοκάρια κι ένα ακυρωμένο γκολ, ενώ δεν απειλήθηκε.

45'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου (0-0).

45'

Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Λούκας Ασεβέδο.

45+5'

Κίτρινη κάρτα για τον Μπράντον Γουίλιαμς.

44'

Το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Το 0-0 παραμένει.

44'

Το γκολ ελέγχεται από το VAR για οφσάιντ.

42'

Ο Ζίβκοβιτς εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση και ο Οζντόεφ με μία άπιαστη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

42'

ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ (0-1).

Ο ΠΑΟΚ σκόραρε με τον εξαιρετικό Μαγκομέντ Οζντόεφ. Ήταν δίκαιο με βάση την εικόνα του ματς.

37'

Ο Τάισον έκανε τη σέντρα για τον Ζίβκοβιτς, ωστόσο το σουτ του Σέρβου εξτρέμ έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα.

35'

Σε αυτήν τη φάση ο Ζίβκοβιτς βρέθηκε στο έδαφος, το VAR είπε «παίζετε».

35'

Εξαιρετική ενέργεια του Μπάμπα από τα αριστερά, παραχώρησε το κόρνερ η άμυνα του Ατρόμητου.

Το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά.

32'

Κόρνερ για τον Ατρόμητο, το VAR τσέκαρε τη φάση για πιθανό πέναλτι.

Αρχοντικός έως τώρα ο Μεϊτέ ξεχωρίζει μέσα στο γήπεδο από πλευράς ΠΑΟΚ.

31'

Ο Μπάμπα υποδέχτηκε την μπάλα από τον Μουργκ και δοκίμασε το μακρινό σουτ με το κακό του πόδι, άουτ η μπάλα.

27'

Ο Τάισον βρήκε λίγο χώρο, επιχείρησε το σουτ αλλά αστόχησε.

Ο ΠΑΟΚ έχει μπει εξαιρετικά, αλλά δεν του κάνει και το... χατίρι η μπάλα, αφού οι «ασπρόμαυροι» έχουν δύο δοκάρια.

24'

Σέντρα του Ρομπάιγ, βγαίνει και μαζεύει έγκαιρα ο Κοτάρσκι.

22'

Ο Ζίβκοβιτς ανέλαβε την εκτέλεση, έδιωξε με γροθιές ο Τσιντώτας.

21'

Ο Σάστρε κέρδισε το κόρνερ.

18'

Δεύτερο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ στο ματς.

18'

Κοντά στο γκολ ο ΠΑΟΚ. Ο Τάισον έκανε την κούρσα, δοκίμασε το σουτ από καλή θέση, με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι.

15'

Πολύ άστοχο το σουτ του Μπάμπα.

Ο ΠΑΟΚ έχει τον έλεγχο του αγώνα, αλλά οι τελικές του προσπάθειες δεν είναι και οι καλύτερες.

15'

Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

10'

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο Περιστέρι, το 0-0 παραμένει.

8'

Ο ΠΑΟΚ έχει μπει με... διάθεση να βρει γκολ νωρίς.

7'

Ο Τάισον εκτέλεσε το φάουλ, ο Μεϊτέ βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή, ωστόσο η κεφαλιά του ήταν αρκετά αδύναμη.

Πραγματικά δεν μπορεί κανείς στον πάγκο πως ο Σάστρε αστόχησε σε κενή εστία.

5'

Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με το... καλημέρα. Ο Τόμας πάτησε περιοχή και σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στην επαναφορά ο Σάστρε δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Σέντρα στο ματς!

Οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Στο ματς του πρώτου γύρου στην Τούμπα ανάμεσα στις δύο ομάδες, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη κόντρα στον Ατρόμητο (2-0), χάρη στα δύο γκολ του Οζντόεφ.

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος
Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Ανδρέας Μεϊντάνας
4ος: Αριστείδης Βάτσιος
VAR: Στέφανος Κουμπαράκης

Χωρίς νίκη φιλοξενούμενου έχουν ολοκληρωθεί οι οκτώ τελευταίες αναμετρήσεις ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος έχει επικρατήσει στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του και ο Ατρόμητος στα τρία τελευταία που ήταν γηπεδούχος είχε μια ισοπαλία και δύο νίκες.

Το τελευταίο διπλό είχε σημειωθεί στις 14 Σεπτεμβρίου 2019 όταν ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-2 στο Περιστέρι. Τα γκολ για την ομάδα της Θεσσαλονίκης σημείωσαν οι Άκπομ, Λέο Μάτος και Κρέσπο, ενώ για τον Ατρόμητο είχε βρει δύο φορές δίχτυα ο Βέλλιος.

Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί συνολικά 26 φορές, με πρώτη από αυτές στο μακρινό 1972, όταν στις 26 Νοεμβρίου ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0 χάρη στα γκολ των Σαράφη και Αποστολίδη. Ο Δικέφαλος είχε πέντε νίκες σε ισάριθμες επισκέψεις του στην Αθήνα κόντρα στον Ατρόμητο για την πρώτη περίοδο παρουσίας της ομάδας στην μεγάλη κατηγορία.

Ο Στέλιος Σφανιανάκης ήταν ο πρώτος ποδοσφαιριστής που σκόραρε δύο γκολ στην ίδια αναμέτρηση για τον Ατρόμητο το 2007, ενώ ο Σταύρος Σαράφης και ο Γιώργος Κούδας το είχαν καταφέρει από το 1976 για τον ΠΑΟΚ στην ευρύτερη νίκη του επί του Ατρομήτου εκτός έδρας, με σκορ 6-1.

Οι Βέλλιος και Κουλούρης είναι οι άλλοι δύο ποδοσφαιριστές που έχουν σημειώσει ζεύγος γκολ σε αναμέτρηση που έγινε στο Περιστέρι, ενώ ο Ευθύμης Κουλούρης είναι και ο μόνος που έχει σκοράρει και για τις δύο ομάδες σε αναμέτρηση Ατρόμητος – ΠΑΟΚ.

26 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

7 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

9 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ

10 ΝΙΚΕΣ ΠΑΟΚ

ΓΚΟΛ: 28-35

Όσον αφορά στις απουσίες, ο Σάσα Ίλιτς δεν μπορεί να υπολογίζει στους Τζαβέλλα, Ιμερέκοφ και Κεσχρίντα, ενώ επέστρεψαν οι Αντρέας Κούεν και Ντένζελ Γιουμπιτάνα.

Από την άλλη, για τους φιλοξενούμενους εκτός μάχης έμειναν οι Βιεϊρίνια, Αντρέ Ρικάρντο, Νάσμπεργκ, Ότο και Τζίμας, ενώ στην αποστολή επέστρεψε ο Αλί Σαμάτα.

Το ζέσταμα των δύο ομάδων βρίσκεται σε εξέλιξη. Σε 30 λεπτά έχουμε σέντρα!

Στον πάγκο βρίσκονται οι:

Ατρόμητος: Μαρκετζάνι, Πομόνης, Κιβρακίδης, Κουέν, Γκονθάλεθ, Φριντζόνσον, Τριμμάτης, Αντζιέλσκι και Βαλένσια

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχαηλίδης, Ράφα, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Αντόνιο, Κωνσταντέλιας, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Αθανασίου, Ντε Μποκ, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Γιουμπιτάνα, Κουντέ, Έρλινγκμαρκ, Ντιρκς, Βέργος και Ρομπάιγ.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Μπάμπα, Κουλιεράκης, Κεντζιόρα, Σάστρε, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Τάισον, Μουργκ, Αντρίγια και Τόμας.

Ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ καλείται να περάσει από μία... ζόρικη έδρα με σκοπό να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί που έχει χτίσει.

Από τη μία, ο Ατρόμητος προέρχεται από τον αποκλεισμό στο Κύπελλο Ελλάδας από τον Παναθηναϊκό, ενώ την περασμένη αγωνιστική γνώρισε την ήττα στην Τρίπολη από τον Αστέρα (3-1).

Στην αντίπερα όχθη, ο Δικέφαλος ο οποίος διανύει εξαιρετική περίοδο «σφράγισε» την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, ενώ την προηγούμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα πήρε τη νίκη στο ντέρμπι κορυφής με τον Παναθηναϊκό (2-1).

Δείτε την τωρινή βαθμολογία:

Η σέντρα του ματς είναι προγραμματισμένη για τις 20:30. Μετάδοση από το Novasports Prime.

Στην παρέα μας θα βρίσκεται και ο Μάνος Τσαλγατίδης.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Περιστέρι ανάμεσα σε Ατρόμητο και ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.