Βασίλης Πολυχρονόπουλος 15:03 - 03.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:44 - 13.02.2024

90+8'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέλος παιχνιδιού: Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

93'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με την κεφαλιά του Γκάρο να περνά λίγο δίπλα από το δοκάρι του Τσιντώτα.

90'
90+3'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Βέργος.

90+1'

Αλλαγή

Ο Νταν Ριένστρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φεντερίκο Ασεβέδο.

88'

Αλλαγή

Ο Γκαετάν Ρομπάιγ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα.

87'

ΓΚΟΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-1! Εύστοχη εκτέλεση από τον Εραμούσπε.

83'

Ο Ντε Μποκ ανέτρεψε αντικανονικά τον Λέο λίγο πριν εκτελέσει από θέση τετ α τετ.

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Λόρενς Ντε Μποκ.

83'

Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

81'

Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Παντελάκη να απομακρύνει πάνω στη γραμμή το σουτ του Ασεβέδο.

80'

Αλλαγή

Ο Έντερ Γκονθάλεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Όγκουστ Έρλινγκμαρκ.

78'

Γύρισμα του Ροσέρο, καθοριστικό τάκλιν από τον Τζαβέλλα.

74'

Μπολοκάρει άνετα την κεφαλιά του Γκάρο ο Τσιντώτας.

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Τζαβέλλας.

71'

Αλλαγή

Ο Παναγιώτης Τζίμας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάν Γκάρο.

71'

Αλλαγή

Ο Κλαούντιου Μπάλαν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό.

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Επαμεινώνδας Παντελάκης.

68'

Αλλαγή

Ο Αντρέας Κούεν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τουρ Ντιρκς.

Μέτρησε το γκολ του Ατρόμητου, 1-0.

66'

Κίτρινη κάρτα για τον Αγκιμπού Καμαρά.

65'

Η φάση ελέγχεται από το VAR για οφσάιντ.

64'

ΓΚΟΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0! Ο Βέργος έκλεψε από τον Τσασούση, η μπάλα πήγε στον Ρομπάιγ κι εκείνος πλάσαρε εύστοχα από καλή θέση, ανοίγοντας το σκορ.

59'

Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Κλέιμαν κάνει δύο φοβερές αποκρούσεις σε σουτ των Κουέν και Ρομπάιγ.

54'

Δοκιμάζει το πόδι του και ο Αγκιμπού έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

50'

Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο! Ο Κουέν με ένα φοβερό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Κέβιν Ροσέρο.

40'

Ασύλληπτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Κουέν με ένα γύρισμα βρήκε τον Βέργο κι εκείνος πλάσαρε από πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά ο Κλέιμαν του είπε όχι με μία εντυπωσιακή επέμβαση.

34'

Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Παμλίδης βγήκε σε θέση τετ α τετ έπειτα από φοβερή συνεργασία του με Ροσέρο και Μπάλαν, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Τσιντώτα.

33'

Ο Ατρόμητος έχει την κατοχή, ο ΠΑΣ όμως τις περισσότερες ευκαιρίες.

21'

Επικίνδυνο γύρισμα του Έντερ, αποκρούει ο Κλέιμαν. Αυτή είναι και η πρώτη τελική του Ατρόμητου, καθώς η φάση του Βέργου δεν καταγράφηκε.

18'

Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ μετά από λάθος του Ασεβέδο! Ο Σόρια σούτερα με δύναμη από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

15'

Απαντάει ο Ατρόμητος! Ο Βέργος εξαπέλυσε ένα πολύ δυνατό σουτ, ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι πέρασε η μπάλα.

13'

Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με τον Παμλίδη αυτή τη φορά, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ.

11'

Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Ριένστρα να αστοχεί από το όριο της περιοχής.

6'

Ισορροπημένο ματς, με τον Ατρόμητο να πατάει λίγο καλύτερα σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

1'

Το ματς ξεκίνησε!

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδο τους στομ αγωνιστικό χώρο.

Απομένουν 10 λεπτά για τη σέντρα.

Από την άλλη πλευρά, ο ΠΑΣ Γιάννινα προέρχεται από την εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ και είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι Περιστεριώτες είναι αήττητοι από τότε που ανέλαβε ο Σάσα Ίλιτς την τεχνική τους ηγεσία, μετρώντας δύο νίκες και δύο ισοπαλίες.

ΠΑΣ Γιάννινα (Στάικος, 4-2-3-1): Κλέιμαν, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Τσαούσης, Καραχάλιος, Ριένστρα, Ροσέρο, Παμλίδης, Τζίμας, Μπάλαν.

Ατρόμητος (Ίλιτς, 4-2-3-1): Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ, Κούντε, Έντερ, Ρομπάιγ, Κούεν, Καμαρά- Βέργος.