LIVE: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Άγγελος Φραγκισκάτος 16:34 - 16.03.2024 / Ανανεώθηκε: 21:41 - 16.03.2024

90+10'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Ο Κούντε έκανε τη μακρινή μπαλιά και ο Βέργος με ωραίο άγγιγμα της μπάλας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-2 των γηπεδούχων.

Εννιά θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+5'

Ο Πιέρ Κούντε έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+5'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Νίκος Βέργος βρίσκει το στόχο!

Ο Κιάκος έκανε τη σέντρα, αυτή βρήκε τον Εραμούσπε και με καταπληκτική κεφαλιά έκανε το 2-2 για τον ΠΑΣ.

86'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ροντρίγκο Εραμούσπε.

85'

Ο Μάριος Τσαούσης έδωσε την ασίστ για το γκολ.

85'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Ροντρίγκο Εραμούσπε βρίσκει το στόχο!

84'

Αλλαγή

Ο Κέβιν Ροσέρο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μέτε Κααν Ντεμίρ.

81'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Ροσέρο έκανε τη σέντρα, η μπάλα από τις κόντρες ήρθε στον Παμλίδη, αλλά το τελείωμα του ήταν άστοχο.

79'

Αλλαγή

Ο Όγκουστ Έρλινγκμαρκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λούκας Ασεβέδο.

Ο παίκτης της ομάδας του Περιστερίου δέχθηκε την μπάλα στο κεφάλι και όπως φαίνεται θα αντικατασταθεί.

Ο Έρλινκγμαρκ βρίσκεται στο έδαφος και το ιατρικό επιτελείο του Ατρομήτου του προσφέρει τις πρώτες βοήθειες.

73'

Νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Λεό να κάνει τη σέντρα και τον Μαρκετζάνι να διώχνει.

71'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Λεό πάτησε περιοχή από τα δεξιά, ο Παμλίδης την άφησε και ο Τζίνο από κοντά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

70'

Στη θέση του Αντζιέλσκι ο Βέργος για τους Περιστεριώτες.

70'

Αλλαγή

Ο Κάρολ Αντζιέλσκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βέργος.

68'

Δύο αλλαγές για τον ΠΑΣ. Τσαούσης και Ροζάλες στις θέσεις των Κιάκο και Τζίμα.

68'

Αλλαγή

Ο Παναγιώτης Τζίμας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σαντιάγο Ροσάλες.

68'

Αλλαγή

Ο Γιάννης Κιάκος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάριος Τσαούσης.

Μετράει κανονικά: Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα 2-1.

Το γκολ ελέγχεται στο VAR.

61'

Μετά από γέμισμα ο Σούλης έδιωξε την μπάλα, αυτή κόντραρε στα σώματα και κατέληξε στον Τζαβέλλα, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία για το 2-1 του Ατρόμητου.

61'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Γιώργος Τζαβέλλας βρίσκει το στόχο!

55'

Τρεις αλλαγές για τον Ατρόμητο. Τζοβάρας, Φριτζόνσον, Βρακάς στις θέσεις των Καμαρά, Κούεν και Βαλένσια.

56'

Αλλαγή

Ο Ντιέγο Βαλένσια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Βρακάς.

55'

Αλλαγή

Ο Αγκιμπού Καμαρά βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Τζοβάρας.

55'

Αλλαγή

Ο Αντρέας Κούεν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σάμουελ Φριντζόνσον.

49'

Ο Παμλίδης απέφυγε ωραία τον Κούντε και με καταπληκτικό τελείωμα έξω από την περιοχή έκανε το 1-1 για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

49'

Ο Φεντερίκο Ασεβέδο έδωσε την ασίστ για το γκολ.

49'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Γιώργος Παμλίδης βρίσκει το στόχο!

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Λόρενς Ντε Μποκ.

46'

Αλλαγή

Ο Νταν Ριένστρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζήσης Καραχάλιος.

46'

Αλλαγή

Ο Άγγελος Λιάσος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Ο Τζαβέλλας εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, η μπάλα πήρε τροχιά, όμως ο Σούλης με εντυπωσιακή επέμβαση απομάκρυνε.

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο.

Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζόρντι Οσέι-Τούτου.

41'

Το μακρινό σουτ του Κούντε πέρασε άουτ.

Η ομάδα του Σάσα Ίλιτς βρήκε δίχτυα με την πρώτη της τελική ευκαιρία στο ματς.

Ο Κουέν έκανε τη σέντρα, η μπάλα ήρθε στον Έντερ και εκείνος με μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο.

37'

Ο Ντιέγο Βαλένσια έδωσε την ασίστ για το γκολ.

37'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Έντερ Γκονθάλεθ βρίσκει το στόχο!

34'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ροσέρο έκανε την σέντρα από τα δεξιά, ο Παμλίδης σούταρε, αλλά ο Μαρκετζάνι απέκρουσε σε κόρνερ.

Απομάκρυνε ο Παντελάκης.

32'

Φάουλ από τα δεξιά για τον Ατρόμητο.

27'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ριένστρα έκανε το σουτ από το όριο της περιοχής, η μπάλα βρήκε στον Κούεν και ο Τζίμας από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

18'

Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Έντερ έκανε τη κάθετη πάσα στον Καμαρά, αυτός έδωσε στον Κούεν, όμως το γύρισμα του ήταν κάκιστο.

Μετά το καλό ξεκίνημα του ΠΑΣ Γιάννινα, ο Ατρόμητος έχει γίνει πιο πιεστικός.

12'

Ο Οσέι - Τούτου έκανε σέντρα-σουτ, αλλά η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Μαρκετζάνι.

8'

Δεν υπάρχει γκολ, παραμένει το 0-0.

6'

Ο Τούτου με μία ωραία σέντρα βρήκε τον Τζίμα, εκείνος έκανε την προβολή και μένει να φανεί αν η μπάλα έχει περάσει τη γραμμή.

6'

Βρίσκει δίχτυα ο ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά μένει να φανεί αν θα μετρήσει το γκολ του «Άγιαξ της Ηπείρου».

4'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Ροσέρο με μία σέντρα βρήκε τον Τζίμα, ο οποίος με μία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.