18:23 - 20.02.2024 / Ανανεώθηκε: 23:56 - 20.02.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ίντερ και την Ατλέτικο Μαδρίτης για τη φάση των «16» του Champions League.

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 54%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 46%.

90'

Κίτρινη κάρτα

Ο Carlos Augusto δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

90'

Ο διαιτητής δεν ανέχεται τις διαμαρτυρίες του Κόκε που βλέπει κίτρινη κάρτα.

Τέλος παιχνιδιού: Ίντερ - Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0

90'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 5 λεπτά.

90'

90'

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88'

Αλλαγή

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Αλέξις Σάντσες

88'

Έξω ο Λαουτάρο, μέσα ο Σάντσες.

88'

Πολύ καλή στιγμή για την Ατλέτικο, με την κεφαλιά του Μοράτα να καταλήγει άουτ.

86'

Κίτρινη κάρτα για τον Ντάβιντε Φρατέζι.

85'

84'

Ο Άλβαρο Μοράτα δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

83'

Ο αγώνας ξεκίνησε πάλι.

79'

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες έδωσε την ασίστ για το γκολ.

82'

Το παιχνίδι έχει σταματήσει και ο διαιτητής συνομιλεί με τους ποδοσφαιριστές.

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Στέφαν Σάβιτς.

87'

Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης τώρα η Ατλέτικο.

81'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 55%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 45%.

81'

Απειλεί τώρα η Ατλέτικο, με το σουτ του Λίνο να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σόμερ.

79'

ΓΚΟΟΟΟΛ - Ο Μάρκο Αρναούτοβιτς σκοράρει με το αριστερό πόδι!

79'

ΓΚΟΟΛ για την Ίντερ, 1-0! Ο Λαουτάρο δεν κατάφερε να πλασάρει τον Όμπλακ από θέση τετ α τετ, αλλά ο Αρναούτοβιτς πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας προβάδισμα στους «νερατζούρι».

79'

Αλλαγή

Ο Αντουάν Γκριεζμάν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Άνχελ Κορέα λόγω τραυματισμού

78'

Κορία αντί Γκριεζμάν.

77'

77'

Νέα καλή στιγμή για την Ίντερ, με τον Λαουτάρο να πιάνει μία κεφαλιά και τον Όμπλακ να μπλοκάρει εντυπωσιακά.

76'

75'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 53%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 47%.

72'

Αλλαγή

Ο Χένρικ Μικιταριάν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ντάβιντε Φρατέζι

73'

Νέα απίθανη ευκαιρία για την Ίντερ, πάλι με τον Αρανούτοβιτς, που δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα μετά από γύρισμα του Ντάμφρις.

69'

Αουγκούστο και Ντάμφρις αντί των Ντιμάρκο και Νταρμιάν για την Ίντερ.

70'

69'

Αλλαγή

Ο Ματέο Νταρμιάν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ντένζελ Ντούμφρις

69'

Αλλαγή

Ο Φεντερίκο Ντιμάρκο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Carlos Augusto

68'

Αλλαγή

Ο Nahuel Molina βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Πάμπλο Μπάριος

68'

Αλλαγή

Ο Μάριο Ερμόσο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Reinildo

65'

65'

68'

Ρεϊνίλντο αντί Ερμόσο και Μπάριος αντί Μολίνα για την Ατλέτικο.

64'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

60'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 52%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 48%.

63'

Νέα τεράστια ευκαιρία για την Ίντερ! Ο Λαουτάρο έβγαλε μόνο του τον Αρναούτοβιτς φάτσα με την εστία, αλλά εκείνος έκανε ένα πολύ δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα πάνω από τη συμβολή των δοκών.

58'

58'

60'

Μακρινό σουτ του Κόκε στην κίνηση, πολύ άουτ η μπάλα.

55'

56'

Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Λίνο πάτησε στην αντίπαλη περιοχή, έπαιξε το 1-2 με τον Ντε Πολ, πλάσαρε, αλλά η μπάλα πήγε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

54'

Αλλαγή

Ο Σαούλ Νίγκεθ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Άλβαρο Μοράτα

54'

Μοράτα αντί Σαούλ.

53'

Ο διαιτητής τρέχει για να δείξει στον Μάριο Ερμόσο της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης κίτρινη κάρτα για το προηγούμενο φάουλ.

54'

Κίτρινη κάρτα στον Ερμόσο

53'

52'

Κεφαλιά του Αρανούτοβιτς, πολύ άουτ η μπάλα.

49'

Τεράστια ευκαιρία για την Ίντερ! Ο Ντι Μάρκο σημάδεψε τον Αρναούτοβιτς, που ήταν αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή, αλλά η προβολή του Αυστριακού κατέληξε άουτ.

50'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 49%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 51%.

46'

Τιράμ έξω, Αρναούτοβιτς μέσα για την Ίντερ. Χιμένες έξω, Σάβιτς μέσα για την Ατλέτικο.

46'

Αλλαγή

Ο Χοσέ Χιμένες είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Στέφαν Σάβιτς λόγω μικροτραυματισμού.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο!

46'

Αλλαγή

Ο Μαρκούς Τουράμ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μάρκο Αρναούτοβιτς λόγω τραυματισμού

46'

Αυτό ήταν! Ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα

45'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 47%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 53%.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ίντερ - Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0

45'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 1 λεπτά.

45'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 48%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 52%.

44'

43'

Απειλεί ξανά η Ίντερ, με το σουτ του Τουράμ να καταλήγει στην αγκαλιά του Όμπλακ.

40'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 51%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 49%.

38'

Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ! Μετά το λάθος του Ντε Πολ ο Τουράμ έφυγε στην κόντρα, «έσπασε» στον Λαουτάρο κι εκείνος πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα βρήκε στα σώματα.

36'

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς! Ο Μπαρέλα με μία ωραία σέντρα βρήκε τον Λαουτάρο, εκείνος έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Όμπλακ μπλόκαρε.

36'

Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους και δεν υπάρχει κλασσική ευκαιρία στο παιχνίδι για καμία από τις δύο ομάδες.

35'

30'

30'

30'

26'

Αδύναμο σουτ του Μπαστόνι έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

25'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 56%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 44%.

Στο άλλο ματς η Ντόρτμουντ μόλις πήρε προβάδισμα κόντρα στην Αϊντχόφεν με γκολάρα του Μάλεν.

21'

Ο ρυθμός δεν είναι κακός, αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει καταφέρνει να γίνει ιδιαίτερα επικίνδυνη.

20'

15'

13'

Ελέγχθηκε η φάση, δεν υπάρχει πέναλτι. Συνεχίζεται κανονικά το ματς.

14'

14'

13'

Μετά το σουτ του Λαουτάρο έγιναν κάποιες κόντρες, η μπάλα βρήκε στον Μολίνα και οι παίκτες της Ίντερ φωνάζουν για χέρι.

12'

Έκανε το πλασέ ο Λίνο μέσα από την περιοχή, αρκετά δίπλα από το δοκάρι η μπάλα.

10'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 50%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 50%.

9'

Μακρινό σουτ στην κίνηση από τον Τσαλχάνογλου, άουτ η μπάλα.

5'

Κατοχή μπάλας: Ιντερ: 69%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 31%.

4'

Ωραία μπαλιά από τον Μπαρέλα για τον Τουράμ, που έκανε κακό κοντρόλ όμως και βγήκε εκτός.

3'

Κεφαλιά του Τουράμ, άουτ η μπάλα.

3'

Φοβερή η ατμόσφαιρα στο «Τσουζέπε Μεάτσα» από τους φίλους της Ίντερ.

1'

Η Ατλέτικο Μαδρίτης κάνει την σεντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Το ματς ξεκίνησε!

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Αντρέας Μπρέμε.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Από την άλλη, η Ατλέτικο Μαδρίτης είναι στην 4η θέση στη La Liga στο -11 από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης με ρεκόρ 16 Ν, 3 Ι, 6 Η.

Η Ίντερ τρέχει νικηφόρο σερί 8 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του ιταλικού πρωταθλήματος στο +9 από τη δεύτερη Γιουβέντους.

Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ίντερ και Ατλέτικο Μαδρίτης για τη φάση των «16» του Champions League.