ΓΚΟΟΟΟΛ - Ο Φιλ Φόντεν σκοράρει με το αριστερό πόδι!

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 3 λεπτά.

Κατοχή μπάλας: Κοπεγχάγη: 26%, Μάντσεστερ Σίτι: 74%.

Ο Ντε Μπρόινε πέρασε την μπάλα κάτω από το τείχος και εκείνη κατέληξε στην αγκαλιά του Γκραμπάρα.

Φάουλ σε καλό σημείο για τους πολίτες.

86'

84'

Κίτρινη κάρτα

Ο διαιτητής δεν ανέχεται τις διαμαρτυρίες του Jacob Neestrup που βλέπει κίτρινη κάρτα.

81'

Αλλαγή

Ο Magnus Mattsson βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Jordan Larsson

81'

Αλλαγή

Ο Elias Achouri βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Christian Soerensen

80'

78'

Αλλαγή

Ο Μπερνάρντο Σίλβα είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ματέους Νούνες λόγω τραυματισμού.

Η εκτέλεση του Ντε Μπρόινε πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκραμπάρα.

74'

Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Σίτι.

75'

Κατοχή μπάλας: Κοπεγχάγη: 27%, Μάντσεστερ Σίτι: 73%.

74'

Κίτρινη κάρτα για τον Κέβιν Ντικς.

69'

Ο Ντοκού συνέκλινε και έπιασε σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Γκραμπάρα έκανε μία εντυπωσιακή επέμβαση.

71'

Ο διαιτητής δεν ανέχεται τις διαμαρτυρίες του Rasmus Falk που βλέπει κίτρινη κάρτα.

70'

Αλλαγή

Ο Ντιόγκο Γκονσάλβες βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Oscar Hoejlund

70'

66'

Ο Φόντεν έπιασε το σουτ από το όριο της περιοχής, το οποίο κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ. .

65'

64'

Ο Χάαλαντ έκανε το μακρινό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

61'

Η απευθείας εκτέλεση του Φόντεν πέρασε άουτ.

56'

Φάουλ σε καλό σημείο για τη Σίτι.

54'

Ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Ντε Μπρόινε έπιασε σουτάρα εκτός περιοχής, όμως ο Γκραμπάρα έπεσε και απομάκρυνε σε κόρνερ.

55'

Κατοχή μπάλας: Κοπεγχάγη: 23%, Μάντσεστερ Σίτι: 77%.

55'

Αλλαγή

Ο Viktor Claesson βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Αντρέας Κορνίλιους

Το 1-2 της Σίτι.

50'

Οι παίκτες της Σίτι ελέγχουν τον ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Το 1-1 της Κοπεγχάγης.

45'

Η μπάλα στρώθηκε στον Μπερνάρντο Σίλβα από την πάσα του Ντε Μπρόινε και με ένα τσίμπημα νίκησε τον Γκραμπάρα για το 1-2 της Σίτι.

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+4'

Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+1'

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΛ - Μπερνάρντο Σίλβα βρίσκει δίχτυα με το αριστερό πόδι!

45'

40'

Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Μάτσον επιχείρησε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Έντερσον.

40'

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα με την πρώτη τους ευκαιρία κόντρα στη ροή του αγώνα.

34'

Μετά από τραγικό λάθος του Έντερσον, η Κοπεγχάγη εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία και ο Μάτσον με ωραίο σουτ έκανε το 1-1 για τους Δανούς.

35'

Κατοχή μπάλας: Κοπεγχάγη: 29%, Μάντσεστερ Σίτι: 71%.

34'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Magnus Mattsson από Κοπεγχάγη σκοράρει έξω από τη μεγάλη περιοχή με το δεξί πόδι!

29'

Καλή στιγμή για τη Σίτι. Ο Χάαλαντ δεν μπόρεσε να σκοράρει μετά από ωραίο γυριστό σουτ.

Το 0-1 της Σίτι.

31'

23'

Δοκάρι για τους Πολίτες. Ο Μπερνάρντο Σίλβα έκανε το γέμισμα από τα αριστερά, ο Βάβρο έβαλε το κεφάλι του και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι της ομάδας του.

26'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

25'

21'

Αλλαγή

Ο Τζακ Γκρίλις είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ζερεμί Ντοκού λόγω τραυματισμού.

20'

Κατοχή μπάλας: Κοπεγχάγη: 20%, Μάντσεστερ Σίτι: 80%.

19'

Ο αγώνας άρχισε πάλι.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα επιβεβαιώνει από την αρχή του παιχνιδιού ποιος είναι το φαβορί στο ζευγάρι.

18'

15'

11'

Ο Φιλ Φόντεν έδωσε στον Ντε Μπρόινε και εκείνος με κοντινό σουτ έκανε το 0-1 για τη Σίτι.

10'

Ο Φιλ Φόντεν έδωσε την ασίστ για το γκολ.

10'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε σκόραρε με το δεξί πόδι

10'

Πάνω στο τείχος η εκτέλεση του Ντε Μπρόινε.

9'

Φάουλ σε καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους.

10'

Κατοχή μπάλας: Κοπεγχάγη: 21%, Μάντσεστερ Σίτι: 79%.

6'

Μεγάλη στιγμή για τη Σίτι. Ο Ντίας πήρε τη κεφαλιά, ο Γκραμπάρα έδιωξε, αλλά ο Ακέ από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

5'

Κατοχή μπάλας: Κοπεγχάγη: 50%, Μάντσεστερ Σίτι: 50%.

4'

Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε έκανε τη κεφαλιά μέσα από τη περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

1'

Η Κοπεγχάγη κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Χοσέ Μαρία Σάντσεθ από την Ισπανία.

Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο του Πάρκεν.

Σε δέκα λεπτά αναμένεται να ξεκινήσει η αναμέτρηση.

O αγώνας για την περσινή φάση των ομίλων.

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρντιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Ακέ, Ροδρίγκο, Ντε Μπρόινε, Μπερνάρντο, Φόντεν, Γκρίλις, Χάαλαντ.

Κοπεγχάγη (Γιάκομπ Νέστρουπ): Γκραμπάρα, Ντικς, Βάβρο, Κλάεσον, Μάτσον, Ντιόγκο, Ελιονούσι, Γέλερτ, Μακένα, Ατσουρί, Φαλκ.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Από την άλλη, οι «Σταχτοπούτες» της φάσης των «16» έδειξαν ότι δεν μπορούν να υποτιμηθούν, καθώς έστειλαν τη Γαλατασαράι στο Europa League και απέκλεισαν τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, αφού τερμάτισε δεύτερη στον Όμιλο Α, στον οποίο η Μπάγερν Μονάχου κυριάρχησε ούσα πρώτη.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα μετράει δέκα συνεχόμενες νίκες, οι οκτώ από αυτές με διαφορά δύο ή περισσότερων γκολ, και με όλα τα αστέρια να έχουν ανακάμψει στο 100%.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Κοπεγχάγη και τη Μάντσεστερ Σίτι στην Δανία, για το πρώτο ματς της φάσης των «16» του Champions League.