Βασίλης Πολυχρονόπουλος 19:21 - 13.01.2024 / Ανανεώθηκε: 22:11 - 13.01.2024

Τέλος παιχνιδιού: Λαμία - Πανσερραϊκός 0-2

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιάνο Μορέιρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Απόστολος Διαμάντης.

89'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Άλεξιτς βρέθηκε σε πολύ καλό σημείο μέσα στην περιοχή, όμως το πλασέ του ήταν άστοχο.

85'

Ο Παναγιώτης Δεληγιαννίδης έδωσε την ασίστ για το γκολ.

85'

ΓΚΟΟΛ για τον Πανσερραϊκό, 0-2! Ο Αμρ Ουάρντα εξαπέλυσε ένα σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Άλεξιτς και κατέληξε στα δίχτυα.

82'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Κάλεμπ Στάνκο.

79'

Επιχείρησε ένα σουτ ο Καρλίτος, μπλόκαρε εύκολα ο Χοβάν.

78'

Αλλαγή

Ο Ματίας Τομάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σάββας Μούργος.

76'

Σουτ του Τόμας λίγο έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Κοσέλεφ η μπάλα.

70'

Αλλαγή

Ο Ματίας Ακούνια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μούλα.

70'

Αλλαγή

Ο Θεοφάνης Τζανδάρης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κάλεμπ Στάνκο.

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Άγγελος Οικονόμου.

63'

Κίτρινη κάρτα για τον Νταβίντ Σιμόν.

61'

Αλλαγή

Ο Κώστας Πηλέας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Οικονόμου.

61'

Αλλαγή

Ο Ζέφτε Μπετανκόρ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κόστα Άλεξιτς.

61'

Αλλαγή

Ο Πέδρο Αμαράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Καρλίτος.

59'

Σουτ του Τόσιτς μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Χοβάν.

54'

Πολύ καλύτερη η Λαμία στο δεύτερο ημίχρονο.

46'

Αλλαγή

Ο Βικίντας Σλίβκα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζόραν Τόσιτς.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Λαμία - Πανσερραϊκός 0-1

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

38'

Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Φοβερό γύρισμα από τον Γκοτζαμανίδη, δεν πρόλαβε κάποιος συμπαίκτης του να κάνει επαφή με την μπάλα.

Το γκολ του Ουάρντα για το 0-1

25'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσσερραϊκό! Ο Στάικος δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή και ανάγκασε τον Κοσέλεφ σε μία πολύ δύσκολη απόκρουση.

25'

Προσπαθεί να βγάλει αντίδραση η Λαμία, αλλά δυσκολεύεται πολύ να γίνει απειλητική.

14'

Ο Ματίας Τομάς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

14'

ΓΚΟΟΛ για τον Πανσερραϊκό, 0-1! Μετά από ένα τραγικό λάθος του Κοσέλεφ ο Ουάρντα βρέθηκε με την μπάλα στα πόδια μέσα στην περιοχή, ντρίμπλαρε τον Κυριάκο Παπαδόπουλο και με ένα ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

12'

Κίτρινη κάρτα για τον Κώστα Πηλέα για θέατρο

8'

Απειλεί ο Πανσερραϊκός, με το σουτ του Τομάς να περνάει για λίγο άουτ.

5'

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με τους Σερραίους να έχουν περισσότερο την κατοχή.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Το ματς ξεκίνησε!

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ανδρέας Γκάμαρης, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Κωνσταντίνος Περάκης.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν - Δεληγιαννίδης, Γκοτζαμανίδης, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Πηλέας - Μορέιρα, Στάικος, Μπετανκόρ, Τομάς, Ουάρντα.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ - Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Αμαράλ - Νούνιες, Τζανδάρης, Σλίβκα - Μάλτσι, Σίντκλεϊ, Ακούνια.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 1.

Η Λαμία έρχεται από το ισόπαλο ματς με τον ΟΦΗ και θέλει τη νίκη, προκειμένου να πλησιάσει κι άλλο την εξάδα, ενώ ο Πανσερραϊκός προέρχεται από το 1-1 με την Κηφισιά και θέλει να φύγει από το «Αθανάσιος Διάκος» με ένα θετικό αποτέλεσμα, ώστε να έχει μία απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Λαμία και Πανσερραϊκό για την 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League.