Άγγελος Φραγκισκάτος 12:24 - 06.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:45 - 13.02.2024

90+7'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Γιουμπιτάνα με εξαιρετικό τελείωμα έξω από τη περιοχή έκανε το 1-1 για τους Περιστεριώνες.

90'

Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90'

Ο Μπρου έκανε το γύρισμα, μπλόκαρε σταθερά ο Μαρκετζιάνι.

90+5'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα βρίσκει το στόχο!

90+2'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ντένζελ Γιουμπιτάνα.

80'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Τραγικό λάθος από τον Μαρκετζιάνι που δεν απομάκρυνε την μπάλα, ο Όγκμποε πίεσε, την έκλεψε και με ένα εξαιρετικό σουτ έκανε το 1-0

79'

Αλλαγή

Ο Petros Kaloutsikidis βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Θανάσης Παπαγεωργίου.

79'

Αλλαγή

Ο Georgios Maidanos βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Georgios Papadopoulos.

72'

Αλλαγή

Ο Dimitrios Thomaidis βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Luca Andrada.

72'

Αλλαγή

Ο Konstantinos Papageorgiou βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Marios Ogboe.

70'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Τζοβάρας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βέργος.

69'

Νέα προσπάθεια για την ΑΕΛ με την επαφή του Μπριγ να περνάει εκτός εστίας

66'

Αλλαγή

Ο Fabricio Pedrozo βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Markos Nino.

66'

Αλλαγή

Ο Αντρέας Κούεν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αγκιμπού Καμαρά.

66'

Αλλαγή

Ο Τουρ Ντιρκς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γκαετάν Ρομπάιγ.

65'

Νέα καλή στιγμή με την κεφαλιά του Ηλιάδη να περνάει δίπλα από την εστία

64'

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ με το σουτ εκτός περιοχής του Πεντρόσο να αποκρούεται από τον Μαρκετζιάνι

61'

Αδύναμο σουτ του Μπρου από τον άξονα, μάζεψε ο Μαρκετζιάνι

56'

Σουτ εκτός περιοχής από τον Γιουμπιτάνα το οποίο πέρασε πάνω από την εστία

55'

Ισορροπία και στο δεύτερο μέρος με τη Λαμία να πατάει πιο πολλές φορές περιοχή

48'

Μακρινό διαγώνιο σουτ του Κοσόνου, δεν ανησυχεί τον Μαρκετζιάνι καθώς περνάει πάνω από την εστία

Αποχώρησε μετά τον τραυματισμό του ο Πομόνης, στη θέση του ο Ιμερέκοφ

46'

Αλλαγή

Ο Κώστας Πομόνης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μαξίμ Ιμερέκοφ.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Ισορροπία στο πρώτο ημίχρονο με την ΑΕΛ να πατάει λίγο καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από τον Ατρόμητο. Πιο μεγάλη ευκαιρία αυτή του Γιουμπιτάνα, ο οποίος από το ένα μέτρο δεν μπόρεσε να σκοράρει στο 15ο λεπτό.

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Ο Πομόνης βρίσκεται στο έδαφος τραυματίας και μπήκε το ιατρικό φορείο, δείχνοντας το μέγεθος της ζημιάς

45+1' Πολύ καλή στιγμή του Καλουτσικίδη, ο οποίος με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα προς την εστία, εκεί που τη σταμάτησε ο Μαρκετζιάνι

44'

Κίτρινη κάρτα για τον Όγκουστ Έρλινγκμαρκ.

40'

Η ΑΕΛ πιέζει για να πάρει το προβάδισμα πριν την έκβαση του ημιχρόνου. Έχει κλείσει τον Ατρόμητο στο δικό του μισό

38'

O Πλέγας πήρε μία κεφαλιά μέσα στην περιοχή αλλά δεν ήταν καλή και κατέληξε άουτ

37'

Κίτρινη κάρτα για τον Κώστας Πομόνης.

Ο διαιτητής του αγώνα πήγε μαζί με τους βοηθούς του και είπαν να γίνουν συστάσεις από τα μεγάφωνα, Συνεχίστηκε κανονικά το ματς.

21'

Υπάρχει μια μικρή ένταση στις κερκίδες.

20'

Κόρνερ για τον Ατρόμητο

18'

Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι ο Ατρόμητος.

15'

Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Ο Γιουμπιτάνα έκανε μια ωραία σέντρα, ο Βαλένσια με προβολή από το ένα μέτρο όμως δεν μπόρεσε να «νικήσει» τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ.

13'

Κακή σέντρα του Πεδρόσο, πάνω στον Μαρκετζιάνι η μπάλα.

12'

Παράλληλο γύρισμα του Πομόνη στο σημείο του πέναλτι αλλά έκοψε η άμυνα της Λάρισας.

11'

Έξυπνη πάσα του Ασεβέδο στον Κοέν αλλά αποδείχθηκε λίγο πιο δυνατή.

10'

Η ΑΕΛ έχει ξεκινήσει καλύτερα στα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα, πιέζοντας τον Ατρόμητο, ενώ έχει και τη μοναδική φάση του παιχνιδιού με το φάουλ του Παπαγεωργίου.

8'

Κακό γύρισμα του Ντιρκς η μπάλα πέρασε άουτ.

4'

Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Παπαγεωργίου, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστία του Μαρκετζιάνι. Καλή στιγμή για την ΑΕΛ.

3'

Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ

2'

Ο Μπρου πήγε να δώσει έξυπνα στον Θωμαΐδη αλλά κόπηκε από την άμυνα του Ατρομήτου.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Έναρξη αγώνα

Στα χθεσινά παιχνίδια ο Πανσερραϊκός πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη επικρατώντας του Αστέρα με 2-0, ενώ ο Παναιτωλικός με μία τρομερή ανατροπή νίκησε την Καλλιθέα με 3-2.

Σήμερα το πρόγραμμα έχει άλλον έναν αγώνα με τον ΟΦΗ να υποδέχεται στις 17:30 την Κηφισιά.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Λάρισα: Σουλούκος, Ηλιάδης, Στάμου, Καλουτσικίδης, Πλέγας, Μαϊδανός, Κοσόνου, Παπαγεωργίου, Θωμαΐδης, Μπρου, Πεδρόσο

Ατρόμητος: Μαρκετζιάνι, Κιβδρακίδης, Ασεβέδο, Αθανασίου, Πομόνης, Έρλινγκμαρκ, Γιουμπιτάνα, Κουέν, Ντιρκς, Βαλένσια, Τζοβάρας.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της ΑΕΛ με τον Ατρόμητο για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος Novibet.