Κατοχή μπάλας: Λειψία: 49%, Ρεάλ Μαδρίτης: 51%.

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 4 λεπτά.

Κατοχή μπάλας: Λειψία: 50%, Ρεάλ Μαδρίτης: 50%.

86'

Κατοχή μπάλας: Λειψία: 51%, Ρεάλ Μαδρίτης: 49%.

85'

Κίτρινη κάρτα

Ο Μπένιαμιν Σέσκο από την Λειψία παίρνει κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

85'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη κάρτα στον [player 1] για αντιαθλητική συμπεριφορά.

84'

Ο αγώνας άρχισε πάλι.

84'

Αλλαγή

Ο Ροντρίγκο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Χοσέλου

84'

Αλλαγή

Ο Μπραχίμ Ντίαθ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Λούκας Βάσκεθ λόγω τραυματισμού

82'

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λειψία, νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Λούνιν! Ο Σέσκο πλάσαρε από πολύ καλή θέση μέσα από την περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας της Ρεάλ απέκρουσε.

82'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

81'

Ευκαιρία για τη Λειψία! Ο Σίμονς έκανε ένα φοβερό σουτ, αλλά ο Λούνιν είχε πάλι απάντηση.

80'

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιουσούφ Πόουλσεν.

75'

Αλλαγή

Ο Μπένγιαμιν Χένρικς βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Amadou Haidara

75'

Αλλαγή

Ο Ντάνι Όλμο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Eljif Elmas

75'

Αλλαγή

Ο Ικομά Λουά Οπεντά βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Γιουσούφ Πόουλσεν

75'

72'

Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Μετά την απόκρουση του Λούνιν σε σουτ του Όλμο η Βασίλισσα χτύπησε στην κόντρα και ο Βινίσιους με ένα τσίμπημα μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

70'

66'

Ο Ντάνι Καρβαχάλ δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

Το 0-1 της Ρεάλ Μαδρίτης με τον Μπραχίμ Ντίαθ

65'

Κατοχή μπάλας: Λειψία: 48%, Ρεάλ Μαδρίτης: 52%.

64'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Βινίσιους «έσπασε» στον Ροντρίγκο, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου ήταν άστοχο.

62'

Μεγάλη έξοδος του Λούνιν, που προλαβαίνει τον Σέσκο πριν βγει σε κενή εστία.

61'

Κατοχή μπάλας: Λειψία: 47%, Ρεάλ Μαδρίτης: 53%.

55'

Κατοχή μπάλας: Λειψία: 46%, Ρεάλ Μαδρίτης: 54%.

53'

53'

53'

51'

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Λειψία! Ο Λούνιν αρχικά είπε όχι εντυπωσιακά σε σουτ του Όλμο και στη συνέχεια σε προβολή του Σέσκο.

50'

Κατοχή μπάλας: Λειψία: 45%, Ρεάλ Μαδρίτης: 55%.

49'

ΓΚΟΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 0-1! Ο Μπραχίμ Ντίαθ αφού πέρασε 2-3 αντιπάλους του με φοβερές ντρίμπλες, έκανε ένα εξαιρετικό πλασέ και έδωσε προβάδισμα στη Βασίλισσα.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+2'

45'

Κίτρινη κάρτα για τον Μάρκο Ρόζε.

45+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 1 λεπτά.

45'

Σουτ του Βινίσιους από δύσκολη πλάγια θέση, άουτ η μπάλα.

42'

Σωτήρια παρέμβαση του Τσουαμενί πριν εκτελέσει ο Σέσκο από θέση τετ α τετ

40'

Το ακυρωθέν γκολ της Λειψίας

35'

31'

31'

29'

25'

23'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Ροντρίγκο να μην κάνει καλή επαφή με την μπάλα από πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή.

20'

Σουτ του Σέσκο από πλάγια θέση, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

20'

20'

Μακρινό σουτ του Κρος τώρα, μπλοκάρει ο Γκουλάτσι.

15'

Απειλούν οι Ταύροι με μακρινό σουτ του Χένρικς, μπλοκάρει ο Λούνιν.

15'

10'

Απαντάει η Λειψία, με τον Όλμο να μη νικά τον Λούνιν από θέση τετ α τετ.

10'

Κατοχή μπάλας: Λειψία: 65%, Ρεάλ Μαδρίτης: 35%.

9'

Διπλή ευκαιρία για τη Ρεάλ με τον Καμαβινγκά! Αρχικά ο Γάλλος έπιασε μία κεφαλιά, που απομάκρυναν οι αμυντικοί της Λειψίας, ενώ μετέπειτα έκανε ένα πλασέ, το οποίο μπλόκαρε ο Γκουλάτσι.

7'

Σουτ του Ροντρίγκο, κοντράρει στα σώματα η μπάλα.

6'

Έχουν μπει πολύ δυνατά οι «ταύροι» πάντως.

5'

Κατοχή μπάλας: Λειψία: 34%, Ρεάλ Μαδρίτης: 66%.

3'

Οφσάιντ, δεν μετράει το γκολ!

3'

Σκοράρει η Λειψία με κεφαλιά του Σέσκο με το... καλημέρα. Ελέγχεται η φάση.

1'

Η Λειψία κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Το ματς ξεκίνησε!

Η Ρεάλ Μαδρίτης τερμάτισε πρώτη και αήττητη σε όμιλο με Νάπολι, Μπράγκα και Ουνιόν Βερολίνου. Από την άλλη η Λειψία τερμάτισε δεύτερη σε όμιλο με Μάντσεστερ Σίτι, Γιουνγκ Μπόις και Ερυθρό Αστέρα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Κοπεγχάγη (Γιάκομπ Νέστρουπ): Γκραμπάρα, Ντικς, Βάβρο, Κλάεσον, Μάτσον, Ντιόγκο, Ελιονούσι, Γέλερτ, Μακένα, Ατσουρί, Φαλκ.

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Ακέ, Ροδρίγκο, Ντε Μπρόινε, Μπερνάρντο, Φόντεν, Γκρίλις, Χάαλαντ.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Λειψίας με τη Ρεάλ Μαδρίτης για το πρώτο παιχνίδι της φάσης των «16». Ο άλλος αγώνας της ημέρας είναι το Κοπεγχάγη - Μάντσεστερ Σίτι.