Κατοχή μπάλας: Λίβερπουλ: 52%, Μάντσεστερ Σίτι: 48%.

Οκτώ θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 8 λεπτά.

Δοκάρι για τη Σίτι. Ο Ντοκού πήρε την μπάλα από τον Χάαλαντ, ο πρώτος πλάσαρε, όμως η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

Κατοχή μπάλας: Λίβερπουλ: 51%, Μάντσεστερ Σίτι: 49%.

90'

ΔΟΚΑΡΙ! Παραλίγο γκολ από τον Ζερεμί Ντοκού, το τελείωμά του πήγε στο δοκάρι!

84'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο ΜακΆλιστερ έκανε το σουτ μέσα από τη περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

85'

Ο αγώνας ξεκίνησε πάλι.

85'

85'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

Η κεφαλιά του Φάν Ντάικ πέρασε άουτ.

82'

Κόρνερ για τη Λίβερπουλ.

80'

Ο Κουάνσα απείλησε για τη Λίβερπουλ, αλλά ο Ορτέγκα είχε την απάντηση.

80'

76'

Αλλαγή

Ο Darwin Nunez βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Κόντι Χάκπο

73'

Δοκάρι για τη Σίτι. Ο Κέλεχερ απομάκρυνε πάνω στον Φόντεν, με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο.

75'

Κατοχή μπάλας: Λίβερπουλ: 54%, Μάντσεστερ Σίτι: 46%.

71'

Καλή ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Ρόμπερτσον έκανε τη σέντρα, βρήκε τον Νούνιες, ο οποίος σούταρε, αλλά ο Ορτέγκα απέκρουσε εντυπωσιακά.

70'

Κατοχή μπάλας: Λίβερπουλ: 55%, Μάντσεστερ Σίτι: 45%.

69'

Αλλαγή

Ο Julian Alvarez βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ζερεμί Ντοκού

69'

Αλλαγή

Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ματέο Κόβατσιτς

Η ομάδα του Κλοπ πιέζει για να βρει το γκολ που θα τη βάλει σε θέση οδηγού.

65'

Το σουτ του Σαλάχ πέρασε άουτ.

63'

Χαμένη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ έβγαλε στον Ντίας, ο Κολομβιανός βγήκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Ορτέγκα, όμως το πλασέ του ήταν άστοχο.

65'

61'

Αλλαγή

Ο Κόνορ Μπράντλεϊ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Άντι Ρόμπερτσον

61'

Αλλαγή

Ο Ντομινίκ Σομποζλάι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μοχάμεντ Σαλάχ

60'

59'

Κίτρινη κάρτα

Ο διαιτητής τρέχει για να δείξει στον Μπερνάρντο Σίλβα της ομάδας Μάντσεστερ Σίτι κίτρινη κάρτα για το προηγούμενο φάουλ.

58'

Ο Κέλεχερ πρόλαβε τον Φόντεν και απομάκρυνε.

56'

Αλλαγή

Ο Έντερσον Μοράες βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Στέφαν Ορτέγκα λόγω τραυματισμού

55'

54'

Το 1-1 της Λίβερπουλ.

50'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Αλέξις ΜακΆλιστερ από την Λίβερπουλ το βάζει από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Έντερσον Μοράες κόντεψε να το πιάσει.

50'

47'

Ο Ακέ έκανε ένα κάκιστο γύρισμα στον Έντερσον, εκείνος ανέτρεψε τον Νούνιες που πήρε την μπάλα και ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε το σημείο του πέναλτι.

50'

48'

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Έντερσον Μοράες.

46'

Αυτό ήταν! Ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα

Ο Έντερσον μπλόκαρε την εκτέλεση του Σόμποζλαϊ.

Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους.

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+3'

45+2'

Ο Ρόδρι δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

45'

Ο Γουόκερ βγήκε στην αντεπίθεση, αλλά η σέντρα που έκανε δεν βρήκε κανένα παίκτη της Σίτι.

45+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 2 λεπτά.

44'

Ο Άλβαρες έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

45'

Το 0-1 της Σίτι.

42'

Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ. Ο Λουίς Ντίας έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε για λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του ΄Εντερσον.

40'

40'

Το σουτ του Χάαλαντ σταμάτησε στην αγκαλιά του Άλισον.

Δεν το εκμεταλλεύτηκαν ούτε αυτό σωστά οι παίκτες του Γκουαρντιόλα.

36'

Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

35'

Κόρνερ για τη Σίτι.

35'

Κατοχή μπάλας: Λίβερπουλ: 58%, Μάντσεστερ Σίτι: 42%.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

31'

Καλή ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Χάρβεϊ Έλιοτ έκανε το γέμισμα, βρήκε τον Σόμποσζλαϊ μέσα στη περιοχή, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ.

30'

23'

Μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Ντε Μπρόινε, ο Στόουνς πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με ωραίο πλασέ εξ επαφής έκανε το 1-0 για τη Σίτι.

23'

Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε έδωσε την ασίστ για το γκολ.

25'

Κατοχή μπάλας: Λίβερπουλ: 50%, Μάντσεστερ Σίτι: 50%.

23'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Τζον Στόουνς από Μάντσεστερ Σίτι πλασάρει με το δεξί! Ένα εύκολο τελείωμα για Τζον Στόουνς

19'

Ο Νούνιες σκόραρε από κοντά για τη Λίβερπουλ, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε για οφσάιντ, μετά από έλεγχο στο VAR.

20'

16'

Ακόμη μία καλή φάση για τη Λίβερπουλ. Ο Λουίς Ντίας έκανε καλή ατομική ενέργεια από τα αριστερά, βρήκε τον Νούνιες, αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη.

14'

Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Μπράντλεϊ έβγαλε τη σέντρα, όμως ο Νούνιες δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

15'

Κατοχή μπάλας: Λίβερπουλ: 45%, Μάντσεστερ Σίτι: 55%.

14'

14'

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα πιέζει ψηλά τη Λίβερπουλ.

10'

Κατοχή μπάλας: Λίβερπουλ: 46%, Μάντσεστερ Σίτι: 54%.

9'

Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

8'

Καλή ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Ντε Μπρόινε έσκαψε την μπάλα, αλλά δεν βρέθηκε κάποιος παίκτης των πολιτών για να την στείλει στα δίχτυα.

5'

Ο Κελεχερ μπλόκαρε το σουτ του Φόντεν.

5'

Κατοχή μπάλας: Λίβερπουλ: 31%, Μάντσεστερ Σίτι: 69%.

3'

Ο Φαν Ντάικ έκανε εξαιρετική προβολή πάνω στον Φόντεν.

1'

Η Λίβερπουλ κάνει την σεντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Θυμίζουμε ότι το ματς του πρώτου γύρου στο «Έτιχαντ» είχε ολοκληρωθεί ισόπαλο 1-1.

Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο του Άνφιλντ.

Οι δύο προπονητές θα τεθούν αντιμέτωποι για 16η φορά σε επίπεδο πρωταθλήματος με τα προηγούμενα ματς να μας έχουν χαρίσει πολλά γκολ και σπουδαίο θέαμα.

Μάλιστα αυτό θα είναι, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου και το last dance του Κλοπ με τον Γκουαρδιόλα, αφού ο Γερμανός στο τέλος της σεζόν θα αποχωρήσει από τους «κόκκινους».

Σέντρα στις 17:45, τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports Premier League.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι: Ορτέγα, Μορένο, Γκόμεθ, Ντίας, Γκβάρντιολ, Κόβασιτς, Νούνες, Μπομπ, Ντοκού

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι : Άντριαν, Σαλάχ, Χάκπο, Τσιμίκας, Ρόμπερτσον, Κλαρκ, ΜακΚόνελ, Ναλό, Κούμας

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον - Γουόκερ, Στόουνς, Ακάντζι, Στόουνς, Άκε-Ρόδρι, Μπερνάρντο Σίλβα, Ντε Μπρόινε, Φόντεν- Άλβαρες, Χάαλαντ

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Κέλεχερ - Μπράντλεϊ, Κουανσά, Φαν Ντάικ, Γκόμες- Σομποζλάι, Έντο, ΜακΆλιστερ-Ντίας, Έλιοτ, Νούνιες

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Οι «πολίτες» έρχονται από ένα τρομερό σερί 20 αγώνων χωρίς ήττα σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας δύο μόλις ισοπαλίες.

Η ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ λοιπόν έρχεται από την... αγχωτική νίκη επί της Νότιγχαμ στο City Ground με 1-0 χάρη στο γκολ του Ντάργουιν Νούνιες στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ενώ την ίδια ώρα πριν από δύο εβδομάδες κατέκτησε το Carabao Cup επί της Τσέλσι.

Τις δύο ομάδες τις χωρίζει μόλις ένας βαθμός, αφού οι «κόκκινοι» βρίσκονται στη δεύτερη θέση με 63 βαθμούς, ενώ από την άλλη η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα είναι ακριβώς κάτω από τη Λίβερπουλ. Πρώτη είναι η Άρσεναλ που έχει ένα ματς περισσότερο, καθώς χθες (9/3) επικράτησε της Μπρέντφορντ και ανέβηκε στην κορυφή.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λίβερπουλ και τη Μάντσεστερ Σίτι στο Άνφιλντ, για την 28η αγωνιστική της Premier League.