LIVE: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Άγγελος Φραγκισκάτος 16:25 - 17.03.2024 / Ανανεώθηκε: 20:12 - 17.03.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Λίβερπουλ, για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Δείτε το 3-2 της Λίβερπουλ:

120+5'

Τέλος αγώνα! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη.

ΤΕΛΟΣ! ΠΕΡΑΣΕ Η ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ!

Στο 120' η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χτύπησε για το 4-3 και την πρόκριση. Ο Γκαρνάτσο πήρε τη μπάλα έξω από την περιοχή της ομάδας του, έφυγε σφαίρα στην αντεπίθεση, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Ντιαλό κι αυτός με αριστερό πλασέ από το όριο της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα αριστερό δοκάρι και μέσα!

120'

ΓΚΟΛ 4-3 Η ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ!

116'

Τεράστια φάση για τη Γιουνάιτεντ. Ο Ράσφορντ από αριστερά έκανε έξυπνη μπαλιά στο πέναλτι ο ΜακΤόμινεϊ με σπριντ βρέθηκε από τον άξονα σε θέση φορ, αλλά το πλασέ έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι

Ο Νούνιες έκανε λάθος, ο ΜακΤόμινεϊ πέρασε κάθετα στον Ράσφορντ κι αυτός εκτέλεσε για το 3-3 με πλασέ από το ύψος του πέναλτι

3-3 Ο ΡΑΣΦΟΡΝΤ!

112'

ΓΚΟΛ Η ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

110'

Ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Μαγκουάιρ κατέβασε στην περιοχή εκτέλεσε και ο Κέλεχερ απέκρουσε.

120+2'

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Ο Amad Diallo βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται!

120+1'

Ο Αλεχάντρο Γκαρνάτσο έδωσε την ασίστ για το γκολ.

120+1'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Amad Diallo σκοράρει!

106'

Το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης άρχισε!

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης. Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ 2-3

116'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Amad Diallo.

105+1'

Γύρισμα του Ράσφορντ από αριστερά εντός περιοχής, η μπάλα πέρασε παράλληλα με το τέρμα χωρίς να μπει κανείς στην πορεία της μπάλας.

105+2'

Το 1ο ημίχρονο της παράτασης μόλις ολοκληρώθηκε.

105'

Ο Έλιοτ έκανε το αριστερό σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Έρικσεν και δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Ονάνα. Η μπάλα πήγε στη δεξιά γωνία για το 3-2.

114'

Αλλαγή

Ο Λουίς Ντίας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Bobby Clark.

3-2 ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

103'

Ο Ράσφορντ βγήκε σε θέση τετ α τετ, το πλασέ έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ

112'

Ο Σκοτ ΜακΤόμινι έδωσε την ασίστ για το γκολ.

112'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Μάρκους Ράσφορντ σκοράρει!

46 ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ, ΟΙ 18 ΣΤΗΝ ΕΣΤΙΑ!

Δείτε την απίστευτη ευκαιρία του Ράσφορντ στο φινάλε της κανονικής διάρκειας.

100'

Ο Γκαρνάτσο έκανε τακουνάκι για τον Λίντελοθ κι αυτός εντός περιοχής από αριστερά με αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

109'

Κίτρινη κάρτα για τον Κουίβιν Κέλεχερ.

105'

Αλλαγή

Ο Βίκτορ Λίντελοφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μέισον Μάουντ.

105'

Ο Κόνορ Μπράντλεϊ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

105'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Χάρβεϊ Έλιοτ σκοράρει!

Δείτε το δοκάρι της Λίβερπουλ στο 88'

94'

Κεφαλιά του ΜακΆλιστερ έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι

Ξεκίνησε η παράταση.

101'

Αλλαγή

Ο Τζο Γκόμεζ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κώστας Τσιμίκας.

91'

Το πρώτο ημίχρονο της παράτασης είναι προ των πυλών

Το 2-2 της Γιουνάιτεντ.

Τέλος στο ματς: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ 2-2. Ο νικητής θα κριθεί στην παράταση.

90'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Ο Ράσφορντ βρέθηκε εντελώς αμαρκάριστος στη περιοχή, όμως το τελείωμά του πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κέλεχερ.

91'

Περιμένουμε την παράταση

Η ομάδα του Τεν Χαγ πιέζει για το γκολ.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

90'

Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ.

Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89'

Δοκάρι για τη Λίβερπουλ. Ο Έλιοτ με σέντρα-σουτ έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Ονάνα.

Η μπάλα κόντραρε μέσα στην περιοχή μετά το σουτ του Γκαρνάτσο και ο Αντόνι, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή με ωραίο γυριστό σουτ νίκησε τον Κέλεχερ και έκανε το 2-2.

87'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Άντονι βρίσκει το στόχο!

87'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

85'

Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Στη θέση του Βαράν πέρασε ο Ντιαλό.

85'

Αλλαγή

Ο Ραφαέλ Βαράν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Amad Diallo.

Η κεφαλιά του Νούνιες κατέληξε άουτ.

83'

Κόρνερ για τη Λίβερπουλ.

80'

Στη θέση του Μέινου ο Κρίστιαν Έρικσεν για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

80'

Αλλαγή

Ο Κόμπι Μαϊνού βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κρίστιαν Έρικσεν.

76'

Αλλαγές για την ομάδα του Κλοπ. Στις θέσεις των Ρόμπερτσον και Σαλάχ οι Μπράντλεϊ και Χάκπο.

77'

Αλλαγή

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κόντι Χάκπο.

76'

Αλλαγή

Ο Άντι Ρόμπερτσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κόνορ Μπράντλεϊ.

73'

Το σουτ του Άντονι ήταν αδύναμο και πέρασε άουτ.

72'

Αλλαγή

Ο Ντομινίκ Σομποζλάι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χάρβεϊ Έλιοτ.

72'

Στη θέση του Σόμποζλαϊ ο Έλιοτ για τη Λίβερπουλ.

71'

Δύο αλλαγές για τη Γιουνάιτεντ. Άντονι και Μαγκουάιρ αντί των Χόιλουντ και Μπισάκα.

71'

Αλλαγή

Ο Ράσμους Χόιλουντ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άντονι.

71'

Αλλαγή

Ο Άαρον-Ουάν Μπισάκα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χάρι Μαγκουάιρ.

65'

Ακόμα μία τελική για τους «reds». Ο Σαλάχ έκανε το πλασέ, μπλόκαρε με άνεση ο Ονάνα.

63'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Νούνιες επιχείρησε το σουτ από κοντά, αλλά ο Ονάνα απέκρουσε με εντυπωσιακό τρόπο.

61'

Κίτρινη κάρτα στον Τζο Γκόμες.

Η εκτέλεση του ΜακΆλιστερ πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

60'

Κίτρινη κάρτα για τον Τζο Γκόμεζ.

58'

Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λίβερπουλ.

56'

Ο Σομποζλάι σούταρε από μακρινή απόσταση, αλλά ο Ονάνα απέκρουσε.

54'

Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ. Ο Ντίας έκανε τη σέντρα, η μπάλα ήρθε στον Νούνιες, αλλά το σουτ του ήταν κάκιστο.

53'

Ο Μπρούνο Φερνάντες μπήκε στη περιοχή, έκανε το γέμισμα, όμως η μπάλα πέρασε από όλους.

Μπλόκαρε ο Ονάνα.

48'

Τα δύο γκολ της Λίβερπουλ.

Το ακυρωθέν γκολ του Έντο.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

Η τεράστια επέμβαση του Κέλεχερ στην ενέργεια του Μάινου

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ 2-1.

45+6'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Το γκολ μετράει κανονικά

Η φάση εξετάζεται στο VAR.

Ο Νούνιες έκανε το σουτ, απέκρουσε σε πρώτο χρόνο ο Ονάνα, όμως στην επαναφορά ο Σαλάχ σκόραρε για το 2-1 των «reds».

45'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λίβερπουλ.

Ο Νούνιες έστρωσε στον Μακ Άλιστερ και ο Αργεντινός με ωραίο σουτ στην κλειστή γωνία έκανε το 1-1 για τη Λίβερπουλ.

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Μοχάμεντ Σαλάχ βρίσκει το στόχο!

45+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Μπρούνο Φερνάντες.

44'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Αλέξις ΜακΆλιστερ βρίσκει το στόχο!

44'

Ο Darwin Nunez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

44'

Δεν μετράει το γκολ του Έντο και έτσι παραμένει το 1-0 υπέρ της Γιουνάιτεντ.

37'

Η Λίβερπουλ σκόραρε με τον Έντο, όμως το γκολ του ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η φάση ελέγχεται στο VAR.

35'

Καλή ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Ο Μέινου έκανε ωραία ατομική ενέργεια, μπήκε στη περιοχή, έδωσε στον ΜακΤόμινεϊ, εκείνος σούταρε, αλλά ο Κέλεχερ απέκρουσε.

32'

30'

Απάντησε στην ευκαιρία της Γιουνάιτεντ η Λίβερπουλ. Το σουτ του Σομποζλάι κατέληξε στην αγκαλιά του Ονάνα.

28'

Καλή ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Οι παίκτες των γηπεδούχων βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Χόιλουντ σούταρε, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

31'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλέξις ΜακΆλιστερ.

Η εκτέλεση του Μπρούνο Φερνάντες πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

23'

Φάουλ σε καλό σημείο για τη Γιουνάιτεντ.

Το 1-0 της Γιουνάιτεντ

Το τρομερό σουτ του Σαλάχ.

18'

Ακόμα μία φάση για τους φιλοξενουμένους. Ο Τζο Γκόμες έκανε το σουτ από το όριο της περιοχής, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

14'

Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ. Ο Λουίς Ντίας γύρισε την μπάλα στον αμαρκάριστο Ρόμπερτσον, εκείνος επιχείρησε το σουτ, αλλά το τελείωμά του πέρασε άουτ.

12'

Ο Γκαρνάτσο μπήκε στη περιοχή, όμως ο Ρόμπερτσον τον έκοψε.

Μετά από πανέμορφη κυκλοφορία των παικτών του Τεν Χαγ, ο Ράσφορντ έδωσε στον Γκαρνάτσο, αυτός έκανε το σουτ, ο Κέλεχερ απέκρουσε, αλλά ο ΜακΤόμινεϊ πήρε το ριμπάουντ και την έστειλε στα δίχτυα.

10'

ΓΚΟΟΟΛ για τη Γιουνάιτεντ.

9'

Καλή ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Έντο με κάθετη πάσα βρήκε τον Σαλάχ μέσα στη περιοχή, ο Αιγύπτιος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε για λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Ονάνα.

10'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Σκοτ ΜακΤόμινι βρίσκει το στόχο!

5'

Απάντησε η Λίβερπουλ στις ευκαιρίες της Γιουνάιτεντ. Ο Σόμποζλαϊ έκανε το σουτ από μακριά, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Ονάνα.

4'

Ακόμα μία καλή στιγμή για τους «κόκκινους διάβολους». Ο Ράσφορντ σούταρε από πλάγια θέση, όμως ο Κέλεχερ απέκρουσε.

2'

Απείλησε η Γιουνάιτεντ. Ο Μέινου με τον Μπισάκα συνεργάστηκαν ωραία, με τον δεύτερο να μην μπορεί να πλασάρει σωστά.

1'

Σέντρα στο ματς.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Το «παρών» στο γήπεδο δίνει και ο Άλεξ Φέργκιουσον.

Από την άλλη η Λίβερπουλ έρχεται από την ισοπαλία με τη Μάντσεστερ Σίτι, αλλά και από την ευρεία νίκη - πρόκριση στους «8 του Europa League με 6-1 κόντρα στη Σπάρτα Πράγας.

Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαχ προέρχεται από νίκη κόντρα στην Έβερτον με 2-0 χάρη στα γκολ των Ράσφορντ και Μπρούνο Φερνάντες. Με τους τρεις βαθμούς οι «κόκκινοι διάβολοι» παρέμειναν στην έκτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας 47 βαθμούς, οκτώ λιγότερους από την Άστον Βίλα, η οποία βρίσκεται τέταρτη και στις θέσεις που οδηγούν στο Champions League.

Θυμίζουμε πως στα στα ημιτελικά βρίσκονται ήδη η Κόβεντρι και η Μάντσεστερ Σίτι. Οι «Sky Blues» έκαναν μια τρομερή ανατροπή στο Molineux κόντρα στη Γουλβς, της οποίας επικράτησαν με 3-2. Από την άλλη οι «πολίτες» με δύο γκολ του Μπερνάρντο Σίλβα επικράτησαν με 2-0 της Νιούκαστλ και πέρασαν στα ημιτελικά του θεσμού για έκτη σερί χρονιά.

Η ενδεκάδα που επέλεξε ο Γιούργκεν Κλοπ για τη Λίβερπουλ. Με πράσινη και λευκή εμφάνιση οι φιλοξενούμενοι

Η ενδεκάδα της γηπεδούχου Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι Μάνστεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ για την προημιτελική φάση στο Κύπελλο Αγγλίας.