Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 5 λεπτά.

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

85'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 73%, Άρσεναλ: 27%.

86'

Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Τροσάρ έχασε το κοντρόλ, πήγε πλάγια έκανε ένα σουτ και απόκρουσε ο Ορτέγκα.

84'

Κεφαλιά του Γκβάρντιολ, ο Χάαλαντ πετάχτηκε αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Καλή στιγμή για τη Σίτι.

82'

Ο Γκρίλις έβγαλε μία σέντρα, ο Ντοκού δεν περίμενε να του έρθει η μπάλα και το σουτ του δεν απείλησε καθόλου τον Ράγια.

81'

81'

Έχει ανέβει στον αγωνιστικό χώρο η Άρσεναλ.

80'

Ο Μαρτινέλι δοκίμασε ένα σουτ, αλλά η μπάλα κάπου κόντραρε. Στη συνέχεια η Άρσεναλ κέρδισε κόρνερ.

79'

Κίτρινη κάρτα

Ο Ντάβιντ Ράγια της Άρσεναλ παίρνει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση.

78'

Αλλαγή

Ο Μπουκαγιό Σακά βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Gabriel Martinelli λόγω τραυματισμού

78'

Αναγκαστική αλλαγή για τον Αρτέτα. Ο Σάκα αποχωρεί με ενοχλήσεις και στη θέση του μπαίνει ο Μαρτινέλι.

77'

Κακό σουτ του Ντοκού, δεν ανησύχησε τον Ράγια.

76'

Πήγε να το εκτελέσει απευθείας ο Γκρίλις, αλλά ο Ράγια μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.

76'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 75%, Άρσεναλ: 25%.

72'

Αλλαγή

Ο Γκαμπριέλ Ζεσούς βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Λεάντρο Τροσάρ

75'

70'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 74%, Άρσεναλ: 26%.

67'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη κάρτα στον Γκαμπριέλ Ζεσούς για αντιαθλητική συμπεριφορά.

66'

Αλλαγή

Ο Jakub Kiwior βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Τακεχίρο Τομιγιάσου

66'

Αλλαγή

Ο Ζορζίνιο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Τόμας Παρτέι

65'

69'

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα έχει την κατοχή του παιχνιδιού, αλλά η αμυντική λειτουργία της Άρσεναλ είναι τρομερή.

63'

Ο Χάαλαντ επιχείρησε να σουτάρει, αλλά κόπηκε από την άμυνα της Άρσεναλ.

61'

Αλλαγή

Ο Ματέο Κόβατσιτς βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Τζακ Γκρίλις

61'

Αλλαγή

Ο Φιλ Φόντεν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ζερεμί Ντοκού

60'

61'

Η Σίτι έχει αρχίσει και προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα στα πόδια της και να απειλήσει την εστία του Ράγια.

54'

Οι άμυνες των δύο ομάδων μέχρι στιγμής είναι εξαιρετικές.

55'

54'

Έχει γίνει πιο κινητική η Άρσεναλ στο δεύτερο μέρος. Πιέζει αρκετά τη Σίτι.

50'

52'

Μεγάλη στιγμή για την Άρσεναλ. Ο Σάκα έβγαλε μια παράλληλη πάσα, αλλά ο Ζεσούς για λίγο δεν την πρόλαβε να τη στείλει στα δίχτυα.

47'

Καλή στιγμή για τη Σίτι. Ο Κόβασιτς έκανε ένα καλό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

46'

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+3'

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Μάντσεστερ Σίτι - Άρσεναλ 0-0

45+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 2 λεπτά.

45'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 71%, Άρσεναλ: 29%.

40'

45'

Δύο λεπτά καθυστερήσεις

37'

Κεφαλιά από τον Χάαλαντ, η μπάλα πέρασε αρκετά έξω από την εστία του Ράγια.

36'

Η Άρσεναλ είναι πιο απειλητική από τη Σίτι, η οποία έχει την κατοχή της μπάλας δίχως όμως να μπορεί να πλησιάσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία.

35'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 70%, Άρσεναλ: 30%.

35'

Ο Ζεσούς έχασε ακόμα μια ευκαιρία για την Άρσεναλ. Βρέθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά άργησε να σουτάρει και κόπηκε από την άμυνα της Σίτι.

30'

31'

Καλή στιγμή για την Άρσεναλ. Ο Κίβιορ έδωσε στον Ζεσούς, ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έκανε ένα σουτ, με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ορτέγκα.

27'

Ακόμα μία απώλεια για τον Γκουαρδιόλα. Ο Άκε δεν μπορεί να συνεχίσει και βγήκε αλλαγή, με τον Ρίκο Λιούις να παίρνει τη θέση του.

27'

Αλλαγή

Ο Νέιθαν Άκε βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ρίκο Λιούις λόγω τραυματισμού

26'

Έξυπνη κάθετη πάσα του Ζεσούς στον Χάβερτς, αλλά ήταν πιο δυνατή απ' όσο ήθελε ο Γερμανός. Ο οποίος στην προσπάθειά του να πλασάρει συγκρούστηκε με τον Ορτέγκα.

25'

24'

Έχει κλειστεί αρκετά στο δικό της μισό η Άρσεναλ. Πιέζει η Σίτι για να βρει κενούς χώρους.

20'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 65%, Άρσεναλ: 35%.

20'

Η Σίτι έχει την μπάλα στα πόδια της, την ίδια ώρα που η Άρσεναλ είναι περισσότερο παθητική. Παραμένει το 0-0 στα πρώτα 20'

15'

Καλή στιγμή για τη Σίτι με τον Άκε, ο οποίος πήρε μια κεφαλιά, την οποία μπλόκαρε ο Ράγια εύκολα.

15'

13'

Οι «πολίτες» μέχρι στιγμής είναι πιο επιθετικοί, αλλά η Άρσεναλ είναι εκείνη που έχασε τη μοναδική ευκαιρία στον αγώνα.

11'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 56%, Άρσεναλ: 44%.

7'

Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για την Άρσεναλ. Ο Ζεσούς έκανε ένα αδύναμο σουτ από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα πέρασε έξω.

6'

Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι.

5'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 58%, Άρσεναλ: 42%.

3'

Εξαιρετική ενέργεια από τον Μπερνάρντο που πέρασε δύο παίκτες και στη συνέχεια του έγινε φάουλ. Σε καλό σημείο για γέμισμα.

1'

Η Άρσεναλ κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα είδε στη διακοπή για τις εθνικές να τραυματίζονται οι Στόουνς και Γουόκερ, ενώ την ίδια ώρα εκτός είναι και ο Έντερσον από το προηγούμενο παιχνίδι με τη Λίβερπουλ.

Οι «πολίτες» βρίσκονται στην τρίτη θέση με 63 βαθμούς και έναν βαθμό πάνω είναι η Άρσεναλ. Στο προηγούμενο παιχνίδι της ημέρας η Λίβερπουλ πήρε μια αγχωτική νίκη κόντρα στην Μπράιτον με 2-1 και είναι μόνη πρώτη στη βαθμολογία.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Μάντσεστερ Σίτι με την Άρσεναλ για την 30η αγωνιστική της Premier League.