Δημήτρης Χούπης 10:15 - 25.11.2023 / Ανανεώθηκε: 11:38 - 13.02.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+9'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 61%, Λίβερπουλ: 39%.

98'

Η κεφαλιά του Χάαλαντ μετά από εκτέλεση κόρνερ κατέληξε άουτ, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα μακριά από το δοκάρι

90+8'

Ο αγώνας άρχισε πάλι.

90+7'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

95'

Το σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα σταμάτησε στα σώματα

90+5'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 60%, Λίβερπουλ: 40%.

90+3'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Wataru Endo.

Όσο πλησιάζει η λήξη τόσο η Λίβερπουλ περιμένει σε θέση άμυνας και προσπαθεί να περιορίσει τους χώρους

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 8 λεπτά.

90'

89'

Ο διαιτητής δεν ανέχεται τις διαμαρτυρίες του Μπερνάρντο Σίλβα που βλέπει κίτρινη κάρτα.

88'

88'

88'

Το παιχνίδι έχει σταματήσει και ο διαιτητής συνομιλεί με τους ποδοσφαιριστές.

86'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζοέλ Ματίπ.

85'

85'

Αλλαγή

Ο Darwin Nunez βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Χάρβεϊ Έλιοτ

85'

Αλλαγή

Ο Αλέξις ΜακΆλιστερ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Wataru Endo

Νωρίτερα ο Χάαλαντ έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-0, αλλά ο Άλισον του είπε «όχι».

80'

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ έδωσε την ασίστ και ο Άρνολντ με ένα σουτ στην απέναντι γωνία έκανε το 1-1.

80'

79'

Το παιχνίδι διακόπτεται για λίγο, καθώς η μπάλα άγγιξε τον διαιτητή.

75'

Ο Νούνιες έκανε ένα φάουλ στον Μπερνάρντο και τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα.

75'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 62%, Λίβερπουλ: 38%.

73'

Αλλαγή

Ο Dominik Szoboszlai γίνεται αλλαγή και στη θέση του μπαίνει ο Χάκπο

72'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ έδωσε στον Νούνιες, αλλά ο Έντερσον έδιωξε σε κόρνερ.

70'

Η Σίτι σπάει εύκολα την πίεση της Λίβερπουλ και κατευθείαν φεύγει στην κόντρα, ωστόσο δεν μπορεί κι εκείνη από τη μεριά της να απειλήσει ιδιαίτερα.

70'

69'

Η Σίτι σκόραρε, αλλά δεν μέτρησε αφού προηγουμένως έχει γίνει φάουλ στον Άλισον

68'

[NULL]

66'

[NULL]

65'

Η Λίβερπουλ έχει ανεβάσει τις γραμμές της, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει χάσει τη μεγάλη ευκαιρία. Από την άλλη η Σίτι διατηρεί το προβάδισμά της με σχετική ευκολία.

62'

Ο Φαν Ντάικ έκανε μια κεφαλιά, αλλά ο Έντερσον μπλόκαρε εύκολα.

60'

58'

Ο Φόντεν έκανε ένα σουτ, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς της Λίβερπουλ.

55'

Ο Χάαλαντ έκανε ένα κακό τελείωμα, δεν ανησύχησε τον Άλισον

55'

55'

54'

Αλλαγή

Ο Curtis Jones βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ryan Gravenberch

54'

Αλλαγή

Ο Ντιόγκο Ζότα βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Λουίς Ντίας λόγω τραυματισμού

52'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Ντοκού μπήκε στην περιοχή, έδωσε στον Άλβαρες, αλλά ο Αργεντινός έστειλε την μπάλα αρκετά έξω.

53'

51'

Κόρνερ για τη Λίβερπουλ

50'

Ο Σαλάχ μπήκε στην περιοχή, αλλά ο Ακάντζι τον έκοψε

50'

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Στο πρώτο μέρος η Μάντσεστερ Σίτι είχε την κατοχή, αλλά και οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους. Η Λίβερπουλ έφτανε στην αντίπαλη περιοχή, αλλά μετά είχε θέμα στη δημιουργία.

45'

Ο Νούνιες έκανε μια σέντρα, η Έντερσον αιφνιδιάστηκε, αφού πήγε να μπλοκάρει, η μπάλα του έφυγε, αλλά κανείς από τους παίκτες της Λίβερπουλ δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί.

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+2'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 63%, Λίβερπουλ: 37%.

45+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 1 λεπτά.

44'

Καλή ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Φόντεν έκανε ένα σουτ, αλλά ο Άλισον το έβγαλε ωραία.

45'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 65%, Λίβερπουλ: 35%.

42'

Ο Άλβαρεζ έκανε μια κακή σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Χάαλαντ και η μπάλα πέρασε άουτ. Η Σίτι είχε προοπτική να απειλήσει σε αυτό το σημείο.

40'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 66%, Λίβερπουλ: 34%.

Η Λίβερπουλ πιέζει να βρει την ισοφαρίσει, αλλά η Σίτι μέχρι στιγμής δεν την αφήνει να πλησιάσει εύκολα.

35'

Καλή φάση για τη Λίβερπουλ. Ο Ακάντζι έκανε λάθος, ο Σόμποσλαϊ έδωσε στον Νούνιες, αλλά δεν μπόρεσε από δύσκολο σημείο να πλασάρει εύστοχα.

35'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 64%, Λίβερπουλ: 36%.

32'

Κακό σουτ του Ντοκού, το οποίο κόντραρε στον Ματίπ και κατέληξε κόρνερ

Πρώτο γκολ του Χάαλαντ απέναντι στη Λίβερπουλ στο πρωτάθλημα.

30'

27'

Ο Άκε έδωσε στον Νορβηγό, ο οποίος πλάσαρε τον Άλισον και έκανε το 1-0.

27'

ΓΚΟΟΛ η Μάντσεστερ Σίτι

25'

Ο Ντοκού είναι αρκετά κινητικός, προσπαθεί να απειλήσει από τα αριστερά, έχοντας βάλει πολλούς μπελάδες στην άμυνα της Λίβερπουλ.

25'

22'

Ισορροπημένο μέχρι στιγμής το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να γίνουν απειλητικές. Οι άμυνές τους όμως κρατάνε καλά.

19'

Ο Σόμπσλαϊ σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα αντιπάλων.

20'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 58%, Λίβερπουλ: 42%.

17'

Νέα απόπειρα για τη Λίβερπουλ. Ο Νούνιες άργησε να σουτάρει και η άμυνα της Σίτι τον έκοψε.

16'

Πρώτη φάση για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ έβγαλε μια σέντρα, ο Νούνιες πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Έντερσον απέκρουσε.

15'

11'

Πρώτη φάση στο παιχνίδι. Ο Άλισον έκανε λάθος πάσα, η μπάλα πήγε στον Φόντεν, ο οποίος έκανε ένα κακό σουτ με τον Βραζιλιάνο να μπλοκάρει εύκολα.

10'

Χωρίς καμία ευκαιρία στα πρώτα δέκα λεπτά

10'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 59%, Λίβερπουλ: 41%.

7'

Στα πρώτα λεπτά η Λίβερπουλ πιέζει ψηλά την άμυνα της Σίτι.

5'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 76%, Λίβερπουλ: 24%.

3'

3'

Στο έδαφος ο Σαλάχ μετά από φάουλ του Μπερνάρντο.

2'

Επιχείρησε ο Μπερνάρντο και ο Ντοκού να απειλήσουν την εστία της Λίβερπουλ, αλλά η άμυνα των «κόκκινων» έκοψε εύκολα.

1'

Η Μάντσεστερ Σίτι κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Σε περίπου 15 λεπτά ο μεγάλος αγώνας ξεκινάει.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι έχει βρει δίχτυα εφτά φορές στο πρωτάθλημα, την ίδια ώρα που ο Νορβηγός δεν έχει σκοράρει ακόμα κόντρα στους «κόκκινους».

Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα έφερε ισοπαλία 4-4 με την Τσέλσι στο Λονδίνο. Η Λίβερπουλ από την άλλη επικράτησε με άνεση της Μπρέντφορντ με 3-0 στο Anfield.

Οι δύο ομάδες έχουν μόλις έναν βαθμό. Οι «πολίτες» είναι στην πρώτη θέση με 28 βαθμούς και οι «κόκκινοι» είναι στους 27.

Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Λίβερπουλ για τη 13η αγωνιστική της Premier League.