Ζωντανά η αναμέτρηση ανάμεσα σε Νάπολι και Μπαρτσελόνα για τους «16» του Champions League

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 21:15 - 21.02.2024 / Ανανεώθηκε: 23:55 - 21.02.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ της Νάπολι και της Μπαρτσελόνα για τη φάση των «16» του Champions League.

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+5'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 45%, Μπαρτσελόνα: 55%.

Τέλος παιχνιδιού: Νάπολι - Μπαρτσελόνα 1-1

94'

Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, με το σουτ του Ζοάο Φέλιξ να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μερέτ.

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 4 λεπτά.

90'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 46%, Μπαρτσελόνα: 54%.

90'

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

85'

Κεφαλιά του Ανγκισά, λίγο άουτ η μπάλα.

86'

Αλλαγή

Ο Πέδρι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ζοάο Φέλιξ

86'

Αλλαγή

Ο Αντρέας Κρίστενσεν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Οριόλ Ρομέου

85'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 51%, Μπαρτσελόνα: 49%.

80'

Αλλαγή

Ο Λαμίν Γιαμάλ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ραφίνια

Το γκολ του Οσίμεν για το 1-1 της Νάπολι

80'

79'

Περνά ανεκμετάλλευτο.

76'

Αλλαγή

Ο Ματέο Πολιτάνο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Τζακόμο Ρασπαντόρι

78'

Κίτρινη κάρτα

Ο Αντρέας Κρίστενσεν δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

76'

Αλλαγή

Ο Βίκτορ Οσίμεν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Τζιοβάνι Σιμεόνε

76'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη κάρτα στον [player 1] για αντιαθλητική συμπεριφορά.

75'

Ο Αντρέ-Φρανκ Ζαμπό έδωσε την ασίστ για το γκολ.

79'

Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τη Νάπολι.

75'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Βίκτορ Οσίμεν σκόραρε με το δεξί πόδι

75'

75'

ΓΚΟΟΛ για τη Νάπολι, 1-1! Ο Οσίμεν νίκησε τον Μαρτίνεθ σε μία μονομαχία μέσα στην περιοχή, έκανε ένα εξαιρετικό πλασέ στη συνέχεια και ισοφάρισε για τους Ιταλούς από το πουθενά.

68'

Επικίνδυνο γύρισμα του Λίντστρομ, διώχνει ο Μαρτίνεθ προ του Οσίμεν.

70'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 49%, Μπαρτσελόνα: 51%.

68'

Αλλαγή

Ο Khvicha Kvaratskhelia βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Γέσπερ Λίντστρεμ

68'

Αλλαγή

Ο Γιανς-Λις Καγιούστε βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Hamed Traore

Το γκολ του Λεβαντόβσκι για το 1-0 της Μπαρτσελόνα

65'

64'

Ο αγώνας άρχισε πάλι.

62'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

66'

Επιχείρησε ένα μακρινό σουτ ο Πέδρι, απέκρουσε με δυσκολία ο Μερέτ.

60'

ΓΚΟΟΛ για την Μπαρτσελόνα, 0-1! Ο Πέδρι έδωσε στον Λεβαντόβσκι κι εκείνος με ένα υπέροχο σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Μερέτ και έδωσε προβάδισμα στους Καταλανούς.

60'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι σκόραρε με το δεξί πόδι

60'

Ο Πέδρι έδωσε την ασίστ για το γκολ.

60'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 50%, Μπαρτσελόνα: 50%.

55'

Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος.

55'

51'

Δυνατό σουτ του Γκιντογκάν από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα.

50'

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο!

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45+1'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+1'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 47%, Μπαρτσελόνα: 53%.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Νάπολι - Μπαρτσελόνα 0-0

45'

41'

40'

Το παιχνίδι έχει σταματήσει και ο διαιτητής συνομιλεί με τους ποδοσφαιριστές.

40'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 48%, Μπαρτσελόνα: 52%.

40'

Η Νάπολι κυκλοφορεί την μπάλα λίγο τώρα για πρώτη φορά στο ματς.

35'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 39%, Μπαρτσελόνα: 61%.

32'

Μετά το εκρηκτικό ξεκίνημα της Μπαρτσελόνα ο ρυθμός έχει πέσει αρκετά.

30'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 43%, Μπαρτσελόνα: 57%.

27'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 41%, Μπαρτσελόνα: 59%.

22'

Βρήκε χώρο ο Γκιντογκάν και εξαπέλυσε ένα σουτ, απέκρουσε ο Μερέτ.

19'

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

19'

Πρώτο κόρνερ για τη Νάπολι, το κέρδισε ο Οσίμεν.

20'

16'

Σκληρό φάουλ του Φρένκι ντε Γιονγκ σε αντίπαλο και το όνομά του μπαίνει στο μπλοκάκι του διαιτητή.

15'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 35%, Μπαρτσελόνα: 65%.

14'

Στο δικό της μισό η Νάπολι περιορισμένη, μονότερμα για την Μπαρτσελόνα το πρώτο τέταρτο.

10'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 30%, Μπαρτσελόνα: 70%.

9'

Δοκίμασε το πόδι του ο Γιαμάλ, απέκρουσε ο Μερέτ.

7'

Έδιωξε τελευταία στιγμή ο Ραχμάνι προ του Γιαμάλ.

5'

Κατοχή μπάλας: Νάπολι: 19%, Μπαρτσελόνα: 81%.

4'

Πρώτη ευκαιρία στο ματς, για τους Καταλανούς, με το πλασέ του Γιαμάλ μέσα από την περιοχή να περνάει άουτ.