Τζιοβάνι Ζάκαρη 14:31 - 07.01.2024 / Ανανεώθηκε: 17:06 - 07.01.2024

Μείνετε συντονισμένοι στο Sportal για το ρεπορτάζ των αναμετρήσεων της 17ης αγωνιστικής

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Επτά λεπτά καθυστερήσεις

90+7'

Ο Αντόνιο Λούνα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90'

+7 ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Παναγιώτης Μωραΐτης πήρε μία ωραία κεφαλιά και λίγο πριν το φινάλε μείωσε σε 2-1

84'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Όγκουστ Έρλινγκμαρκ.

82'

Αλλαγή

Ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τουρ Ντιρκς.

82'

Αλλαγή

Ο Έντερ Γκονθάλεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντρέας Κούεν.

81'

Διαμαρτυρία για πέναλτι πάνω στον Γκαρσία! Τίποτα λέει το VAR

Το 0-2 του Ατρόμητου:

75'

Κεφαλιά του Γκαρσία, μπλόκαρε ο Τσιντώτας

76'

Κίτρινη κάρτα για τον Ντιέγο Βαλένσια.

72'

Κακό σουτ του Γκαρσία, η μπάλα ψηλά άουτ.

Μία ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές ανάγκασε τον Κουμπαράκη να μοιράσει κάρτες

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Φακούντο Μπερτόγλιο.

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Λόρενς Ντε Μποκ.

Μετά και το 2-0 ο Βόλος ψάχνει κάποιο καλύτερο αποτέλεσμα αλλά αντιμετωπίζει την καλή ανασταλτική λειτουργία των φιλοξενούμενων.

65'

Αλλαγή

Ο Κάρολ Αντζιέλσκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βέργος.

59'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φώτης Κίτσος.

58'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Αντζιέλσκι ευστοχεί από τα 11 μέτρα και κάνει το 2-0 για τους φιλοξενούμενους

57'

ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ατρόμητο! Ο Κουμπαράκης είδε μαρκάρισμα του Κόμπα στον Βαλένσια και έδειξε τη λευκή βούλα

56'

Αλλαγή

Ο Στάθης Τάχατος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φακούντο Μπερτόγλιο.

Θα αποχωρήσει και ο Τάχατος από τον αγωνιστικό χώρο, αποτελώντας την τρίτη αναγκαστική αλλαγή

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Στάθης Τάχατος.

Ο Βόλος εξέδωσε ανακοίνωση για τον ακυρωθέν γκολ του Μωραΐτη, αναφέροντας πως: «Για μια ακόμη φορά έχουμε αλλοίωση αποτελέσματος μέχρι στιγμής. Καθαρό γκολ του Μωραΐτη ακυρώνεται με ανύπαρκτο οφ σάιντ. Για μια ακόμη φορά οι άνθρωποι με τα μαύρα ασελγούν εις βάρος του δημοφιλέστερου αθλήματος»

46'

Αλλαγή

Ο Αλέξιος Καλογερόπουλος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Στάθης Τάχατος.

46'

Σέντρα στο β' μέρος!

Ο Φριντζόνσον θα πάει άμεσα νοσοκομείο για εξετάσεις. Ο παίκτης έφυγε στο ημίχρονο με ασθενοφόρο, έχοντας τις αισθήσεις του. Ωστόσο ζαλιζόταν πολύ.

Φτωχό ποιοτικά το πρώτο ημίχρονο στο οποίο ο Ατρόμητος μπόρεσε να πάρει το προβάδισμα με την κεφαλιά του Αντζιέλσκι. Ο ίδιος θα μπορούσε να κάνει το 2-0 από ευνοϊκή θέση και να κάνει ευκολότερο το έργο της ομάδας του.

45'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

+6 Το φάουλ του Ντέλετιτς κατέληξε στα χέρια του Τσιντώτα

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων

45'

+ 3 Κίτρινη κάρτα για τον Nemanja Glavcic.

Το γκολ του Ατρόμητου:

40'

Ο Φριτζόνσον αποτελεί τη δεύτερη αναγκαστική αλλαγή στο ματς, με τον ίδιο να συγκρούεται με τον Καλογερόπουλο και να χτυπάει άσχημα

40'

Αλλαγή

Ο Σάμουελ Φριντζόνσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Όγκουστ Έρλινγκμαρκ.

39'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλέξιος Καλογερόπουλος.

37'

Νέα μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο! Ο Έντερ έστρωσε στον Αντζιέλσκι και εκείνος από ευνοϊκό σημείο έστειλε την μπάλα στον Κόστιτς

36'

O Βαλένσια επιχείρησε ένα δυνατό σουτ, μάζεψε ο Κόστιτς

Το ακυρωθέν γκολ του Μωραΐτη:

31'

H κεφαλιά του Γκαρσία κατέληξε στην αγκαλιά του Τσιντώτα

25'

Ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

25'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Κάρολ Αντζιέλσκι εκμεταλλεύτηκε το κόρνερ του Γιουμπιτάνα και με μία γυριστή κεφαλιά έκανε το 0-1

22'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Η μπάλα βρήκε τον Γκαρσία και από εκεί πήγε στο δοκάρι, μετά από κεφαλιά του Ασεβέδο

21'

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς με τον Βαλένσια να βλέπει την προσπάθειά του να σταματά στον Ασλανίδη

O χρόνος κυλάει όμως καλή στιγμή το παιχνίδι δεν έχει μέχρι στιγμής

11'

Αναγκαστική αλλαγή για τον Βόλο με τον Μύγα να αποχωρεί μετά από μαρκάρισμα που δέχθηκε, τη θέση του πήρε ο Λούνα

10'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Μύγας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντόνιο Λούνα.

8'

O Μωραΐτης ήταν εκτεθειμένος και έπειτα από χρήση VAR το τέρμα δεν μετράει

8'

Γκολ για τον Βόλο, το οποίο ακυρώνεται ως οφσάιντ. Η φάση ελέγχεται από τον VAR.

Χωρίς τελική τα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα με τις δύο ομάδες να κυκλοφορούν την μπάλα

Σέντρα στο ματς

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Η αναμέτρηση αυτή όπως και όλες οι υπόλοιπες θα διεξαχθεί δίχως κόσμο, με αφορμή τα μέτρα της κυβέρνησης.

Βροχερός ο καιρός στον Βόλο

Μείνετε συντονισμένοι στην εκπομπή Sportal Sunday Live, για όλο το ρεπορτάζ της αγωνιστικής

Ο Ατρόμητος από πλευράς του ψάχνει το 11ο σερί παιχνίδι δίχως ήττα, την ώρα που ο Βόλος θέλει να αφήσει πίσω του τις απώλειες κόντρα σε Παναθηναϊκό και ΑΕΚ.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Κουμπαράκης, με βοηθούς τους Κόλλια και Ψύλλο. Τέταρτος ορίστηκε ο Ματσούκας, ενώ στο VAR θα βρίσκονται οι Διαμαντόπουλος, Νικολαΐδης

Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς, Ασλανίδης, Σιέλης, Καλογερόπουλος, Μύγας, Τρουγιέ, Γκλάβσιτς, Κόμπα, Ντέλετιτς, Γκαρσία, Μωραϊτης