LIVE: ΒΟΛΟΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 16:33 - 29.11.2023 / Ανανεώθηκε: 11:41 - 13.02.2024

Τέλος στο παιχνίδι! Ο Βόλος ήταν ανώτερος σε ένα κακό παιχνίδι, πήρε το γκολ από τον Μωραΐτη και πλέον είναι εκτός επικίνδυνης ζώνης υποβιβασμού.

90+13'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Το ματς οδεύει προς τη λήξη, οι προσπάθειες είναι ελάχιστες και οι παίκτες δεν δείχνουν να βιάζονται

90+5'

Αλλαγή

Ο Παναγιώτης Δεληγιαννίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νταμίλ Ντανκερλούι.

90+5'

Αλλαγή

Ο Πασχάλης Στάικος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντμίρ Μπαΐροβιτς.

90+3'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλεξί Τρουιγέ.

90+3'

Αλλαγή

Ο Μίλος Ντέλετιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κυριάκος Ασλανίδης.

90+4'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Παναγιώτης Δεληγιαννίδης.

13 τα λεπτά των καθυστερήσεων

89'

Κίτρινη κάρτα για τον Μάριος Σοφιανός.

89'

Ο Σοφιανός έπεσε στην περιοχή, ο Γκάμαρης θεωρεί ότι έκανε θέατρο και του έδειξε κίτρινη κάρτα

88'

O Άλχο έκανε ένα όμορφο σουτ εκτός περιοχής το οποίο κατέληξε πάνω από τα δοκάρια

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Αντριάν Χοβάν.

Δόθηκε το «οκ» και παίζεται το ματς

Αναμένεται να είναι αρκετά τα λεπτά των καθυστερήσεων!

Έχει περάσει κάμποση ώρα και οι διαιτητές περιμένουν το «οκ» από το Μαρούσι προκειμένου να συνεχιστεί το ματς

Μικρή διακοπή διότι υπάρχει ένα πρόβλημα με τις κάμερες του VAR.

70'

Ωραίο σουτ του Μασαρίποφ το οποίο απέκρουσε σε κόρνερ ο Κόστιτς

Ο Βόλος είναι κυρίαρχος στο παιχνίδι, κρατάει την μπάλα στα πόδια του και δεν δίνει χώρο στους ποδοσφαιριστές του Πανσερραϊκού

68'

Σέντρα - σουτ του Άλχο την οποία μπλόκαρε ο Χόβαν

65'

Το γύρισμα του Άλεξιτς δεν έχει αποδέκτη και περνάει άουτ

64'

Η κεφαλιά του Μύγα δεν αγχώνει τον Χοβάν και περνάει εκτός

Αλλαγή στην αλλαγή για τον Βόλο, με τον Μαχαίρα που μπήκε στη θέση του Κίτσου (46') να περνάει εκτός και να δίνει τη θέση του στον Μύγα

62'

Αλλαγή

Ο Θεοδόσης Μαχαίρας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Μύγας.

Το γκολ έρχεται σε ιδανικό σημείο για τον Βόλο, ο οποίος παίρνει από νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο το προβάδισμα. Αυτό δεν αρκεί για την ομάδα της Μαγνησίας, η οποία μένει ψηλά και ψάχνει το 2-0.

59'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιάνο Μορέιρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζήσης Χατζηστραβός.

59'

Αλλαγή

Ο Ματίας Τομάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάριος Σοφιανός.

53'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Βόλο! Ο Μωραϊτης έστειλε την μπάλα δεξιά, ο Χοβάν έπεσε αριστερά και 1-0 για τους γηπεδούχους

53'

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! Χέρι στον Ουεντραόγκο υπέδειξε ο διαιτητής

52'

Ο Γκάμαρης πάει να δει τη φάση!

51'

Η φάση εξετάζεται από το VAR!

50'

Το σουτ του Τσοκάνη σταμάτησε στα σώματα, φωνάζουν για χέρι οι γηπεδούχοι

46'

Αλλαγή

Ο Φώτης Κίτσος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Θεοδόσης Μαχαίρας.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Λίγες ευκαιρίες και λίγες οι προσπάθειες στο πρώτο μέρος για τις δύο ομάδες, οι οποίες αναλώθηκαν στο να κυκλοφορούν την μπάλα και να αδυνατούν να πατήσουν στην αντίπαλη περιοχή. Μεγαλύτερη ευκαιρία αυτή του Ντέλετις, ο οποίος θα μπορούσε να δώσει από νωρίς το προβάδισμα στον Βόλο

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

44'

Κίτρινη κάρτα για τον Νεμάνια Γκλάβτσιτς.

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Τάσος Τσοκάνης.

36'

Το σουτ του Γκοτσαμανίδη καταλήγει στην αγκαλιά του Χοβάβ

34'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Γκοτζαμανίδης.

33'

O Άλεξιτς προσπάθησε να πλασάρει όμως έκανε φάουλ στον Καλογερόπουλο

24'

H κεφαλιά του Γκοτζαμανίδη πέρασε δίπλα από την εστία

«Φτωχό» το πρώτο 20λεπτο στη Θεσσαλία με τις δύο ομάδες να μην πατάνε αρκετά περιοχή και την μπάλα να βρίσκεται κατά κύριο λόγο στο κέντρο.

19'

Αλλαγή

Ο Ζαν Μπαριέντος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νεμάνια Γκλάβτσιτς.

16'

Το σουτ του Μασαρίποφ καταλήγει στην αγκαλιά του Κόστιτς

11'
8'

Το σουτ του Ντέλετιτς σταμάτησε εξαιρετικά από τον Χοβάν και στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ για τον Πανσερραϊκό. Πρώτη τελική στο ματς!

Δίχως τελική το ματς μέχρι στιγμής με τον Πανσερραϊκό να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, ο οποίος δεν είναι σε καλή κατάσταση.

Σέντρα στο ματς

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Διαιτητής θα είναι ο Αριστείδης Βάτσιος από την ΕΠΣ Δυτικής Αττικής. Βοηθοί θα είναι οι Θεόφιλος Μωϋσιάδης (ΕΠΣ Ηπείρου) και Χρήστος Ψύλλος από την ΕΠΣ Λέσβου. Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Κωνσταντίνος Τσέτσιλας από την ΕΠΣ Καστοριάς. Στο VAR θα είναι ο Ανδρέας Γκάμαρης από την ΕΠΣ Αθηνών και AVAR ο Θανάσης Κόλλιας από την ΕΠΣ Ηπείρου.

Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς - Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα - Τσοκάνης, Μπαριέντος - Κόμπα, Κίτσος, Ντέλετιτς - Μωραΐτης.

Στον πάγκο οι Καλαμπούκας, Ασλανίδης, Μύγας, Τάχατος, Γκλάβτσιτς, Τρουΐγέ, Ενγκίν, Μαχαίρας.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν - Δεληγιαννίδης, Γκοτζαμανίδης, Μπέργκστρομ, Πηλέας - Ουεντραόγκο, Στάικος, Μορέιρα - Τομάς, Άλεξιτς, Μασαρίποφ.

Στον πάγκοι οι Κατσικας, Θυμιάνης, Κολομπίνο, Πεταυράκης, Ντανκερλούι, Σοφιανός, Τσαγκαλίδης, Μπαΐροβιτς, Χατζηστραβός.

Βόλος και Πανσερραϊκός αναμετριόνται στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, δύο μήνες μετά την αναβολή του μεταξύ τους αγώνα λόγω των πλημμυρών στη Μαγνησία.