Ο Κέβιν Ροσέρο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κάρλες Σόρια.

83'

Ο Παντελάκης πήρε τη κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε για λίγα εκατοστά άουτ.

82'

Ο Ντεμίρ έκανε το γέμισμα, ο Κόντε πήρε τη κεφαλιά, αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

78'

Ο Ασεχνούν σούταρε από μακρινή απόσταση, αλλά ο Σούλης μπλόκαρε.

Ο Ντεμίρ μοίρασε στον Κιάκο μέσα στην περιοχή, αυτός έδωσε στον Κόντε στο δεύτερο δοκάρι και εκείνος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

73'

Αλλαγή

Ο Ζοερί Ντε Καμπς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν Μπαριέντος.

73'

Αλλαγή

Ο Νεμάνια Γκλάβτσιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Μωραΐτης.

72'

Ο Γιάννης Κιάκος έδωσε την ασίστ για το γκολ.

72'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Πέδρο Κόντε βρίσκει το στόχο!

70'

Αλλαγή

Ο Φεντερίκο Ασεβέδο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζήσης Καραχάλιος.

70'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Παμλίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μέτε Κααν Ντεμίρ.

66'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Παντελάκης έκανε το μακρινό σουτ, όμως ο Κόβατς απέκρουσε εντυπωσιακά.

65'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζοερί Ντε Καμπς.

Το 1-1 του Βόλου.

62'

Αλλαγή

Ο Γκέργκελι Νάγκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Σούλης.

62'

Αλλαγή

Ο Καλίν Ποπέσκου βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Bryan Olivera.

Ο Ούγγρος τερματοφύλακας συγκρούστηκε με τον Ασεχνούν και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή. Τη θέση του θα πάρει ο Σούλης.

60'

Ο Νάγκι έχει πρόβλημα.

56'

Το σουτ του Τρουγιέ ήταν αρκετά άστοχο.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου προσπαθεί να βγάλει αντίδραση, προκειμένου να πάρει εκ νέου το προβάδισμα στο ματς.

51'

Ο Κόντε έκανε το σουτ μέσα από τη περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο Ασενούν με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το ματς στα ίσια για τον Βόλο.

47'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Γιασίν Ασεχνούν βρίσκει το στόχο!

46'

Αλλαγή

Ο Νικολάι Άλχο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φώτης Κίτσος.

46'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλεξί Τρουιγέ.

46'

Αλλαγή

Ο Ροντρίγκο Εραμούσπε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Επαμεινώνδας Παντελάκης.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Το 0-1 του ΠΑΣ Γιάννινα.

45+7'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζόρντι Οσέι-Τούτου.

43'

Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κόντε έβγαλε τη σέντρα, ο Παμλίδης πήρε τη κεφαλιά, όμως ο Κόβατς μπλόκαρε.

Συνεχίζει κανονικά ο Αργεντίνος.

41'

Στο έδαφος ο Εραμούσπε, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό επιτελείο.

34'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιασίν Ασεχνούν.

Το γκολ μέτρησε κανονικά για τον ΠΑΣ.

32'

Η φάση ελέγχεται στο VAR.

30'

Σκόραρε με κοντινή προβολή ο Κόντε για τον ΠΑΣ.

29'

Κόρνερ για τον Βόλο.

25'

Κίτρινη κάρτα για τον Νεμάνια Γκλάβτσιτς.

24'

Ο Γκαρσία έκανε τη κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ.

22'

Ο Εραμούσπε πήρε τη κεφαλιά, αλλά ο Κόβατς μπλόκαρε.

Ο ρυθμός του αγώνα μέχρι στιγμής είναι πολύ καλός.

14'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Εραμούσπε πήρε την κεφαλιά μέσα από τη περιοχή, όμως ο Κόβατς έδιωξε σε κόρνερ.

13'

Κόρνερ για τους Ηπειρώτες.

10'

Ακόμη μία καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Αλχο γέμισε, ο Κόμπα έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

7'

Κίτρινη κάρτα για τον Κέβιν Ροσέρο.

4'

Καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Γκαρσία έκανε ωραία κούρσα, πάτησε περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Νάγκι απέκρουσε με εντυπωσιακό τρόπο.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

2'

Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

Λίγα λεπτά πριν από την σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του  Γιώργου Λυγγερίδη.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

• Διαιτητής: Σιδηρόπουλος

• Βοηθοί: Δημητριάδης, Κωστάρας

• VAR: Τσακαλίδης, Φωτόπουλος

• Τέταρτος: Τσιμεντερίδης

Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Στον πάγκο οι: Σουλής, Λεό, Μπάλαν, Παντελάκης, Καραχάλιος, Ροσάλες, Ντεμίρ, Σόρια, Τσαούσης.

ΠΑΣ Γιάννινα: Νάγκι – Τούτου, Μπακαδήμας, Εραμούσπε, Κιάκος – Λιάσος, Ριένστρα, Τζίνο – Ροσέρο, Κόντε, Παμλίδης.

Στον πάγκο οι: Κόστιτς, Σιέλης, Κίτσος, Τάχατος, Τσοκάνης, Τρουιγέ, Μπαριέντος, Ολιβέιρα, Μωραΐτης.

Βόλος: Κόβατς – Άλχο, Καλογερόπουλος, Ράσιτς, Μύγας – Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς – Κόμπα, Ασεχνούν, Ποπέτσκου – Γκαρσία.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Στην αντίπερα όχθη, ο ΠΑΣ Γιάννινα την περασμένη αγωνιστική έβαλε «στοπ» στο σερί με τις τέσσερις συνεχόμενες ήττες, παίρνοντας πολύτιμο πόντο στους «Ζωσιμάδες» κόντρα στον Άρη με 0-0.

Αρχικά, στο στρατόπεδο των γηπεδούχων η εβδομάδα κύλησε με εξωαγωνιστικά ζητήματα αφού ορατό είναι το ενδεχόμενο να χάσουν στα δικαστήρια το ισόπαλο ματς με την Κηφισιά (0-0) μετά το βίντεο, στο οποίο εμφανίζεται ο Αχιλλέας Μπέος να κάνει ρατσιστική επίθεση στον Ανδρέα Τετέι, φωνάζοντας τη λέξη «μαϊμού».

Σέντρα στις 15:30, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote 1 HD.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Πανθεσσαλικό, για την 23η της Stoiximan Super League.