Γιώργος Σακελλαρίου 19:25 - 13.03.2024 / Ανανεώθηκε: 23:55 - 13.03.2024

Καλό σας βράδυ

Δείτε τη μεγάλη ευκαιρία του Ντε Γιονγκ στο 94' και το 2-0 του Ρόις στο 95'

Δείτε το γκολ του Φίλκρουγκ που ακυρώθηκε

Πέρασε η Ντόρτμουντ με τη νίκη 2-0 και συνολικό 3-1 την Αϊντχόφεν με τα γκολ των Σάντσο στο 3' και Ρόις στο 95'

90+7'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+7'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 51%, Αϊντχόφεν: 49%.

90+5'

Ο Νίκλας Φίλκρουγκ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+5'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Μάρκο Ρόις σκόραρε με το δεξί πόδι

Τεράστια ευκαιρία η Αϊντχόφεν. Φοβερός συνδυασμός στην περιοχή ο Ντε Γιονγκ από τα 8-9 μέτρα απέναντι από τον Κόμπελ πλάσαρε άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

90+3'

Δεξί σουτ του Λοσάνο εκτός περιοχής μπλόκαρε ο Κόμπελ

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 5 λεπτά.

90'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 53%, Αϊντχόφεν: 47%.

89'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Φίλιξ Ενμέτσα.

88'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκλας Ζιλε.

86'

Αλλαγή

Ο Mauro Junior βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Isaac Babadi

85'

Λάθος της άμυνας της Ντόρτμουντ, αριστερό σουτ στη μικρή περιοχή του Ντε Γιονγκ, απέκρουσε ο Κόμπελ!

85'

82'

Αλλαγή

Ο Joey Veerman βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ricardo Pepi

81'

Ο αγώνας ξεκίνησε πάλι.

81'

Το παιχνίδι έχει σταματήσει και ο διαιτητής συνομιλεί με τους ποδοσφαιριστές.

80'

Καλή στιγμή για τη Ντόρτμουντ. Ο Φίλκρουγκ αριστερά στην περιοχή έκανε το σουτ με το αριστερό και κόντραρε σε κόρνερ

Ο Ρόις μπήκε στο 75' εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά και ο Φίλκρουγκ με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Μπενίτεζ για το 2-0, αλλά ήταν εκτεθειμένος κι ακυρώθηκε το γκολ

79'

Ακυρώθηκε το γκολ για οφσάιντ του Φίλκρουγκ

79'

ΟΧΙ ΓΚΟΛ! - Αφού εξέτασε τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την Ντόρτμουντ δεν μετράει.

78'

[NULL]

77'

ΓΚΟΛ Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ!

Δείτε το τρομερό σουτ του Λοσάνο, που κατέληξε στο δεξί δοκάρι και άουτ

75'

Αλλαγή

Ο Τζέιντον Σάντσο είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μάρκο Ρόις λόγω μικροτραυματισμού.

75'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 52%, Αϊντχόφεν: 48%.

74'

73'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

71'

Σέντρα του Τέζε μετά το κόρνερ από δεξιά, ο Ντε Γιονγκ έκανε την κεφαλιά μόνος του στο δεύτερο δοκάρι κι έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

71'

Ευκαιρία για τους Ολλανδούς. Ο Μπακαγιόκο δεξιά στην περιοχή εξαπέλυσε δεξί δυνατό σουτ κι απέκρουσε σε κόρνερ ο Κόμπελ

Ο Λοσάνο έχει αλλάξει προς το καλύτερο την Αϊντχόφεν

70'

70'

Αλλαγή

Ο Ντόνιελ Μάλεν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Καρίμ Αντεγέμι

Το ποστάρισμα των Γερμανών για τη φάση στο 64'

68'

Αριστερό σουτ του Κόμπελ κόντραρε και μπλόκαρε ο Κόμπελ. Ψάχνει το 1-1 απεγνωσμένα η Αϊντχόφεν

64'

Σέντρα του Μάλεν από δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Φίλκρουγκ, απέκρουσε ο Μπενίτεζ, πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο για τους Βεστφαλούς

65'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 55%, Αϊντχόφεν: 45%.

62'

Νέα φάση για τους Ολλανδούς. Καλή ανάπτυξη, ο Λοζάνο μπήκε από αριστερά στην περιοχή, αλλά το δεξί σουτ έφυγε 1-2 μέτρα από το δεξί δοκάρι

60'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 54%, Αϊντχόφεν: 46%.

58'

Αλλαγή

Ο Γιούλιαν Μπραντ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Φίλιξ Ενμέτσα

56'

Νέα καλή στιγμή για την Αϊντχόφεν. Ο Μπακαγιόκο έδωσε στον Τέζε από δεξιά, αυτός μπήκε στην περιοχή κι εκτέλεσε με το δεξί, αλλά απέκρουσε ο Κόμπελ σε κόρνερ

56'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 56%, Αϊντχόφεν: 44%.

53'

Δοκάρι για την Αϊντχόφεν! Ο Λοζάνο από τα 25 μέτρα εξαπέλυσε οβίδα με το δεξί, η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι κι έφυγε άουτ

53'

Πολύ κοντά! Ο Hirving Lozano πιάνει το μακρινό σουτ, αλλά το δοκάρι δεν του κάνει τη χάρη...

49'

Κεφαλιά του Ντε Γιονγκ κατέληξε στην αγκαλιά του Κόμπελ

Η Ντόρτμουντ αυτή τη στιγμή έχει σκορ πρόκρισης

50'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 58%, Αϊντχόφεν: 42%.

46'

Δεν έκανε αλλαγές η Ντόρτμουντ

46'

Αλλαγή

Ο Guus Til βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Hirving Lozano

46'

Ο διαιτητής σφύριξε σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα

45+1'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+1'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 61%, Αϊντχόφεν: 39%.

Στο 45' στο άλλο ματς που είναι σ' εξέλιξη Ατλέτικο Μαδρίτης - Ίντερ 1-1

45'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 62%, Αϊντχόφεν: 38%.

43'

Αστόχησε σε σουτ του Ντε Γιονγκ

Η αντίδραση της Ντόρτμουντ για την πρόσφατη ευκαιρία του Μάλεν

42'

Μακρινό σουτ του Μποσγκαλί με το αριστερό πόδι, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

40'

Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Μάλεν από δεξιά μπήκε στην περιοχή, αλλά αντί να γυρίσει παράλληλα για τον Φίλκρουγκ, έκανε το δεξί σουτ και η μπάλα πήγε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

40'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 65%, Αϊντχόφεν: 35%.

35'

31'

Αριστερό σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής του Μπακαγιόκο, μπλόκαρε ο Κόμπελ

Το ποστάρισμα του Champions League για το γκολ του Σάντσο

30'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 67%, Αϊντχόφεν: 33%.

27'

Σουτ του Ντεστ εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ

25'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 68%, Αϊντχόφεν: 32%.

22'

Κόρνερ για την Αϊντχόφεν απομάκρυνε η άμυνα

Δείτε τη θαυμάσια εκτέλεση του Σάντσο για το 1-0

20'

Οι πανηγυρισμοί για το 1-0 του Σάντσο

Ο Μπραντ εντός περιοχής από δεξιά εκτέλεσε με το δεξί, απέκρουσε προσωρινά ο Μπενίτεζ, ο Μάλεν πήρε το ριμπάουντ και πλάσαρε στη μικρή περιοχή, αλλά ο Μπενίτεζ απέκρουσε και πάλι σε κόρνερ

16'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ

15'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 60%, Αϊντχόφεν: 40%.

12'

Καλή στιγμή για τη Ντόρτμουντ, αλλά ο Φίλκρουγκ αστόχησε από κοντά στο σουτ

10'

10'

Το παιχνίδι διακόπτεται για λίγο, καθώς η μπάλα άγγιξε τον διαιτητή.

9'

8'

8'

Το ποστάρισμα της Ντόρτμουντ για το 1-0

6'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 71%, Αϊντχόφεν: 29%.

3'

Ο Γιούλιαν Μπραντ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

3'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Τζέιντον Σάντσο από την Ντόρτμουντ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από τη μεγάλη περιοχή με το δεξί πόδι! Έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία για το 1-0.