Γιώργος Σακελλαρίου 19:25 - 13.03.2024 / Ανανεώθηκε: 23:55 - 13.03.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα σε Μπορούσια Ντόρτμουντ και Αϊντχόφεν στο «Βεστφάλεν» για τους «16» του Champions League.

Καλό σας βράδυ

Δείτε τη μεγάλη ευκαιρία του Ντε Γιονγκ στο 94' και το 2-0 του Ρόις στο 95'

Δείτε το γκολ του Φίλκρουγκ που ακυρώθηκε

Πέρασε η Ντόρτμουντ με τη νίκη 2-0 και συνολικό 3-1 την Αϊντχόφεν με τα γκολ των Σάντσο στο 3' και Ρόις στο 95'

90+7'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+7'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 51%, Αϊντχόφεν: 49%.

90+5'

Ο Νίκλας Φίλκρουγκ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+5'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Μάρκο Ρόις σκόραρε με το δεξί πόδι

Τεράστια ευκαιρία η Αϊντχόφεν. Φοβερός συνδυασμός στην περιοχή ο Ντε Γιονγκ από τα 8-9 μέτρα απέναντι από τον Κόμπελ πλάσαρε άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

90+3'

Δεξί σουτ του Λοσάνο εκτός περιοχής μπλόκαρε ο Κόμπελ

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 5 λεπτά.

90'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 53%, Αϊντχόφεν: 47%.

89'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Φίλιξ Ενμέτσα.

88'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκλας Ζιλε.

86'

Αλλαγή

Ο Mauro Junior βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Isaac Babadi

85'

Λάθος της άμυνας της Ντόρτμουντ, αριστερό σουτ στη μικρή περιοχή του Ντε Γιονγκ, απέκρουσε ο Κόμπελ!

85'

82'

Αλλαγή

Ο Joey Veerman βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ricardo Pepi

81'

Ο αγώνας ξεκίνησε πάλι.

81'

Το παιχνίδι έχει σταματήσει και ο διαιτητής συνομιλεί με τους ποδοσφαιριστές.

80'

Καλή στιγμή για τη Ντόρτμουντ. Ο Φίλκρουγκ αριστερά στην περιοχή έκανε το σουτ με το αριστερό και κόντραρε σε κόρνερ

Ο Ρόις μπήκε στο 75' εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά και ο Φίλκρουγκ με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Μπενίτεζ για το 2-0, αλλά ήταν εκτεθειμένος κι ακυρώθηκε το γκολ

79'

Ακυρώθηκε το γκολ για οφσάιντ του Φίλκρουγκ

79'

ΟΧΙ ΓΚΟΛ! - Αφού εξέτασε τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την Ντόρτμουντ δεν μετράει.

78'

[NULL]

77'

ΓΚΟΛ Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ!

Δείτε το τρομερό σουτ του Λοσάνο, που κατέληξε στο δεξί δοκάρι και άουτ

75'

Αλλαγή

Ο Τζέιντον Σάντσο είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μάρκο Ρόις λόγω μικροτραυματισμού.

75'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 52%, Αϊντχόφεν: 48%.

74'

73'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

71'

Σέντρα του Τέζε μετά το κόρνερ από δεξιά, ο Ντε Γιονγκ έκανε την κεφαλιά μόνος του στο δεύτερο δοκάρι κι έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

71'

Ευκαιρία για τους Ολλανδούς. Ο Μπακαγιόκο δεξιά στην περιοχή εξαπέλυσε δεξί δυνατό σουτ κι απέκρουσε σε κόρνερ ο Κόμπελ

Ο Λοσάνο έχει αλλάξει προς το καλύτερο την Αϊντχόφεν

70'

70'

Αλλαγή

Ο Ντόνιελ Μάλεν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Καρίμ Αντεγέμι

Το ποστάρισμα των Γερμανών για τη φάση στο 64'

68'

Αριστερό σουτ του Κόμπελ κόντραρε και μπλόκαρε ο Κόμπελ. Ψάχνει το 1-1 απεγνωσμένα η Αϊντχόφεν

64'

Σέντρα του Μάλεν από δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Φίλκρουγκ, απέκρουσε ο Μπενίτεζ, πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο για τους Βεστφαλούς

65'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 55%, Αϊντχόφεν: 45%.

62'

Νέα φάση για τους Ολλανδούς. Καλή ανάπτυξη, ο Λοζάνο μπήκε από αριστερά στην περιοχή, αλλά το δεξί σουτ έφυγε 1-2 μέτρα από το δεξί δοκάρι

60'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 54%, Αϊντχόφεν: 46%.

58'

Αλλαγή

Ο Γιούλιαν Μπραντ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Φίλιξ Ενμέτσα

56'

Νέα καλή στιγμή για την Αϊντχόφεν. Ο Μπακαγιόκο έδωσε στον Τέζε από δεξιά, αυτός μπήκε στην περιοχή κι εκτέλεσε με το δεξί, αλλά απέκρουσε ο Κόμπελ σε κόρνερ

56'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 56%, Αϊντχόφεν: 44%.

53'

Δοκάρι για την Αϊντχόφεν! Ο Λοζάνο από τα 25 μέτρα εξαπέλυσε οβίδα με το δεξί, η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι κι έφυγε άουτ

53'

Πολύ κοντά! Ο Hirving Lozano πιάνει το μακρινό σουτ, αλλά το δοκάρι δεν του κάνει τη χάρη...

49'

Κεφαλιά του Ντε Γιονγκ κατέληξε στην αγκαλιά του Κόμπελ

Η Ντόρτμουντ αυτή τη στιγμή έχει σκορ πρόκρισης

50'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 58%, Αϊντχόφεν: 42%.

46'

Δεν έκανε αλλαγές η Ντόρτμουντ

46'

Αλλαγή

Ο Guus Til βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Hirving Lozano

46'

Ο διαιτητής σφύριξε σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα

45+1'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+1'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 61%, Αϊντχόφεν: 39%.

Στο 45' στο άλλο ματς που είναι σ' εξέλιξη Ατλέτικο Μαδρίτης - Ίντερ 1-1

45'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 62%, Αϊντχόφεν: 38%.

43'

Αστόχησε σε σουτ του Ντε Γιονγκ

Η αντίδραση της Ντόρτμουντ για την πρόσφατη ευκαιρία του Μάλεν

42'

Μακρινό σουτ του Μποσγκαλί με το αριστερό πόδι, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

40'

Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Μάλεν από δεξιά μπήκε στην περιοχή, αλλά αντί να γυρίσει παράλληλα για τον Φίλκρουγκ, έκανε το δεξί σουτ και η μπάλα πήγε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

40'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 65%, Αϊντχόφεν: 35%.

35'

31'

Αριστερό σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής του Μπακαγιόκο, μπλόκαρε ο Κόμπελ

Το ποστάρισμα του Champions League για το γκολ του Σάντσο

30'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 67%, Αϊντχόφεν: 33%.

27'

Σουτ του Ντεστ εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ

25'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 68%, Αϊντχόφεν: 32%.

22'

Κόρνερ για την Αϊντχόφεν απομάκρυνε η άμυνα

Δείτε τη θαυμάσια εκτέλεση του Σάντσο για το 1-0

20'

Οι πανηγυρισμοί για το 1-0 του Σάντσο

Ο Μπραντ εντός περιοχής από δεξιά εκτέλεσε με το δεξί, απέκρουσε προσωρινά ο Μπενίτεζ, ο Μάλεν πήρε το ριμπάουντ και πλάσαρε στη μικρή περιοχή, αλλά ο Μπενίτεζ απέκρουσε και πάλι σε κόρνερ

16'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ

15'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 60%, Αϊντχόφεν: 40%.

12'

Καλή στιγμή για τη Ντόρτμουντ, αλλά ο Φίλκρουγκ αστόχησε από κοντά στο σουτ

10'

10'

Το παιχνίδι διακόπτεται για λίγο, καθώς η μπάλα άγγιξε τον διαιτητή.

9'

8'

8'

Το ποστάρισμα της Ντόρτμουντ για το 1-0

6'

Κατοχή μπάλας: Ντόρτμουντ: 71%, Αϊντχόφεν: 29%.

3'

Ο Γιούλιαν Μπραντ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

3'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Τζέιντον Σάντσο από την Ντόρτμουντ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από τη μεγάλη περιοχή με το δεξί πόδι! Έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία για το 1-0.