Ο Νίκος Καλτσάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νταβίντ Καρμόνα.

87'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μουνάφο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίς Βαλιέντε.

84'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος έκανε ένα πλασέ, η μπάλα κόντραρε, αλλά ο Γραμματικάκης απέκρουσε και πάλι.

81'

Κεφαλιά του Βούρου, μπλόκαρε εύκολα ο Γραμματικάκης.

79'

Κίτρινη κάρτα για τον Μάρκο Μπάκιτς.

76'

Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ριέρα βρέθηκε μπροστά στον Γραμματικάκη, αλλά δεν μπόρεσε να τον «νικήσει», με τον νεαρό να κάνει σπουδαία επέμβαση.

74'

Αλλαγή

Ο Νίκος Ζουγλής βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιουμπα Ντιαρά.

74'

Αλλαγή

Ο Φρανσέσκ Ρεγκίς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σίτο.

74'

Κίτρινη κάρτα για τον Φρανσέσκ Ρεγκίς.

72'

Αλλαγή

Ο Γκούντμουντουρ Τοράρινσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντριάν Ριέρα.

70'

Κόρνερ για τον ΟΦΗ

70'

Ο Αστέρας κρατάει το προβάδισμα με ευκολία, αφού ο ΟΦΗ δεν μπορεί να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Γραμματικάκη.

66'

Αλλαγή

Ο Ανδρέας Καρό βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Λαμπρόπουλος.

62'

Αλλαγή

Ο Σον Γκος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ολουβατομπιλόμπα Αλάγκμπε.

60'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Βέργος σταμάτησε τελευταία στιγμή τον Μιριτέλο, ο οποίος βρέθηκε σε κενό τέρμα.

59'

Αλλαγή

Ο Άρολντ Μοσκέρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάρκο Μπάκιτς.

59'

Αλλαγή

Ο Ερικ Λάρσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Μαρινάκης.

59'

Καλό σουτ του Νέιρα, πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

53'

ΓΚΟΟΟΟΛ ο Αστέρας 0-2. Ο Κρέσπι ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι και ευστόχησε.

53'

Πέναλτι για τον Αστέρα.

52'

Δεν ανησύχησε τον Γραμματικάκη η κεφαλιά του Αμπάντα .

51'

Ο Λάρσον πήγε να κάνει μια σέντρα, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Γραμματικάκη.

48'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς έκανε μια σέντρα, ο Κρέσπι πετάχτηκε έκανε την κεφαλιά και πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

46'

Αυτό ήταν! Ο διαιτητής σφύριξε την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Δύο λεπτά καθυστερήσεις

45+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Λερόι Αμπάντα.

41'

Κεφαλιά του Καλτσά, πέρασε εκτός.

40'

Μετράει το γκολ κανονικά.

38'

ΓΚΟΟΟΟΛ ο Αστέρας Τρίπολης 0-1!! Ο Καλτσάς έκανε σέντρα και ο Μιριτέλο με ένα πλασέ στην κίνηση έκανε το 0-1 για τον Αστέρα.

Τσεκάρετε η φάση από το VAR

37'

Ο Νίκος Καλτσάς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

Ο ΟΦΗ έχει ανεβάσει την απόδοσή του, έχοντας βρει λίγους χώρους και την ίδια ώρα έχει γίνει και πιο απειλητικός. Ωστόσο του λείπει το γκολ.

35'

Κεφαλιά του Τοράλ, δεν ανησύχησε τον Γραμματικάκη.

32'

Ο Μοσκέρα έκανε ένα σουτ η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό.

27'

Ο Λάρσον «δοκίμασε» το πόδι του, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

25'

Νέα σημαντική ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα έβγαλε τη σέντρα, ο Φελίπε πήρε την κεφαλιά η οποία πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.

23'

Έχει ανέβει λίγο ο ρυθμός στο παιχνίδι.

21'

Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Φελίπε έκανε ένα ωραίο σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γραμματικάκη.

18'

Αδύναμο σουτ του Ρεγκίς, μπλοκάρει ο Μπάουμαν.

17'

Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μοσκέρα έκανε ένα καλό σουτ, αλλά ο Γραμματικάκης απέκρουσε.

15'

Καμία μεγάλη ευκαιρία μέχρι στιγμής στον αγώνα.

10'

Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο.

6'

Πρώτο σουτ για τον ΟΦΗ. Ο Λάρσον σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

2'

Πρώτο σουτ για τον Αστέρα με τον Μουνάφο, το οποίο όμως ήταν αδύναμο και δεν ανησύχησε την εστία του Μπάουμαν.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Διαιτητής:
Ματσούκας (Νικολαΐδης, Σάββας, 4ος Κατοίκος, VAR: Ευαγγέλου, Σπυρόπουλος)

Την προηγούμενη αγωνιστική και οι δύο ομάδες γνώρισαν την ήττα, ο ΟΦΗ από τον Άρη με 1-0 στη Θεσσαλονίκη και ο Αστέρας Τρίπολης εντός έδρας από τον ΠΑΟΚ με 1-4.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Μπάουμαν - Λάρσον, Καρώ, Βούρος, Τοράρινσον - Γκαγιέγκος, Νέιρα, Τοράλ - Αμπάντα, Μοσκέρα, Φελίπε.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Γραμματικάκης – Γκαρθία, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης – Μουνάφο, Γκος – Καλτσάς, Κρέσπι, Ζουγλής, Μιριτέλο.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Αστέρα Τρίπολης για τη 15η αγωνιστική της Stoiximan Super League.