Γιώργος Σακελλαρίου 17:32 - 30.03.2024 / Ανανεώθηκε: 22:04 - 30.03.2024

Χριστογεώργος και δοκάρι στέρησαν το γκολ από τον Βέργο

90+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Δείτε την ευκαιρία του Θεοδοσουλάκη

ΤΕΛΟΣ στο ματς. ΟΦΗ - Ατρόμητος ήρθαν ισόπαλοι 0-0 σε ένα παιχνίδι που έλειψε μόνο το γκολ.

90+1'

Ο Χριστογεώργος έπεσε στα πόδια του του Βέργου, που αντί να πλασάρει επέλεξε να πάει για ντρίμπλα και χάθηκε η ευκαιρία, αφού μπλόκαρε ο γκολκίπερ του ΟΦΗ.

89'

Αλλαγή

Ο Ντιέγο Βαλένσια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Τζοβάρας.

89'

Αλλαγή

Ο Πιέρ Κούντε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Όγκουστ Έρλινγκμαρκ.

89'

Ο Τζοβάρας στη θέση του Βαλένσια

89'

Ο Έρλινγκμαρκ αντί του Κούντε

88'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Λουίζ Φελίπε.

88'

Διαγώνιο σουτ του Φελίπε από δύσκολη θέση, η μπάλα έφυγε άουτ

Στην εξέλιξη του κόρνερ, ο Ασεβέδο πήρε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι κι άουτ

86'

Τρίτο δοκάρι ο Ατρόμητος!

Ο Ρομπάιγ έκανε την μπαλιά στον Βέργο κι αυτός εντός μεγάλης περιοχής έσκαψε τη μπάλα, ο Χριστογεώργος απέκρουσε κι αυτή βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι κι έφυγε κόρνερ

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Πιέρ Κούντε.

85'

Τρομερή ευκαιρία και νέο δοκάρι ο Ατρόμητος

83'

Μεγάλη ευκαιρία ο ΟΦΗ. Ο Θεοδοσουλάκης μπήκε στην περιοχή, στην ντρίμπλα του έφυγε το κοντρόλ και στη συνέχεια το δεξί σουτ μπλόκαρε ο Μαρκετζάνι.

79'

Ο Θεοδοσουλάκης στη θέση του Ριέρα και ο Θοράρινσον στη θέση του Αμπάντα

79'

Αλλαγή

Ο Λερόι Αμπάντα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γκούντμουντουρ Τοράρινσον.

79'

Αλλαγή

Ο Αντριάν Ριέρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Θεοδοσουλάκης.

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Αγκιμπού Καμαρά.

78'

Ωραία σκαφτή εκτέλεση φάουλ του Μπάκιτς για τον Φελίπε, ο οποίος στόπαρε με το στήθος στο ύψος του πέναλτι, αλλά το δεξί σουτ έφυγε ψηλά άουτ

72'

Ο Φελίπε βρέθηκε στο έδαφος, φώναξαν οι Κρητικοί για πέναλτι, αλλά δεν υπήρχε παράβαση

72'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Βρακάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γκαετάν Ρομπάιγ.

72'

Ο Ρομπάιγ στη θέση του Βρακά

67'

Ο Αποστολάκης στη θέση του Μπακού

67'

Αλλαγή

Ο Μακάνα Μπακού βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Αποστολάκης.

67'

Αλλαγή

Ο Μιγκέλ Μεγιάδο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίζ Φελίπε.

67'

Ο Λουίς Φελίπε στη θέση του Μεγιάδο

61'

Αλλαγή

Ο Γιον Τοράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάρκο Μπάκιτς.

61'

Αλλαγή

Ο Κάρολ Αντζιέλσκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βέργος.

61'

Ο Βέργος στη θέση του Αντζιέλσκι

61'

Ο Μπάκιτς στη θέση του Τοράλ

55'

Ο Κούντε εκτέλεσε το φάουλ και μπλόκαρε στην αριστερή γωνία ο Χριστογεώργος

53'

Πήρε φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής ο Ατρόμητος. Το έκανε ο Βούρος στον Βρακά και είδε και κίτρινη

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Πραξιτέλης Βούρος.

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Ντιέγο Βαλένσια.

48'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Αθανασίου.

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

47'

Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ριέρα από δεξιά εκτέλεσε κόρνερ και η κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του Τοράλ έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Δείτε το δοκάρι που είχε ο Ατρόμητος με τον Βαλένσια

Η αντίδραση του Δέλλα στη χαμένη ευκαιρία του Ισέκα.

Εικόνες από το πρώτο ημίχρονο

0-0 στο ημίχρονο ΟΦΗ και Ατρόμητος

Ο Δέλλας με τον τεχνικό διευθυντή του Ατρόμητου Γιάννη Αγγελόπουλο. Θυμίζουμε ότι ο Δέλλας εργάστηκε στην ομάδα του Περιστερίου από τον Νοέμβριο του 2015 έως τον Σεπτέμβριο του 2016

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο ΟΦΗ - Ατρόμητος 0-0

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

43'

Ο Κούντε από τα 25 μέτρα εξαπέλυσε ένα δυνατό δεξί σουτ, όμως, έστειλε τη μπάλα 2 μέτρα άουτ από το αριστερό δοκάρι

Δείτε την εντυπωσιακή απόκρουση του Μαρκετζάνι στο σουτ του Τοράλ

Σέντρα από αριστερά του Αθανασίου, ο Βαλένσια πήρε την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής και η μπάλα πήγε στο αριστερό δοκάρι κι έφυγε άουτ!

40'

Δοκάρι για τον Ατρόμητο!

8-2 οι τελικές υπέρ του ΟΦΗ

36'

Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τοράλ από δεξιά κινήθηκε προς τον άξονα και λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, έκανε το αριστερό σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από τη συμβολή του δεξιού δοκαριού με το οριζόντιο

35'

Ο Αγκιμπού Καμαρά απέφυγε έναν παίκτη εκτός περιοχής κι έκανε το δεξί σουτ, αλλά μπλόκαρε ο Χριστογεώργος.

34'

Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τοράλ μπήκε ανενόχλητος στη μεγάλη περιοχή, αλλά το αριστερό πλασέ από το ύψος του πέναλτι πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

32'

Τεράστια ευκαιρία ο ΟΦΗ. Ο Τοράλ έβγαλε τρομερή μπαλιά στον Ισέκα, αυτός μπήκε στην περιοχή πρόσωπο με τον Μαρκετζάνι, αλλά το δεξί πλασέ πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

32'

Ο Ατρόμητος βγήκε σε αντεπίθεση με 6 παίκτες έναντι 4, αλλά ο ΟΦΗ έκλεψε

30'

Στο 0-0 η αναμέτρηση

28'

Μετά το 15' έχει πέσει ο ρυθμός και δεν υπάρχει αξιόλογη φάση

25'

Κίτρινη κάρτα για τον Έντερ Γκονθάλεθ.

Δείτε την απόκρουση του Μαρκετζάνι στο πλασέ του Ριέρα

15'

Τρομερή απόκρουση του Μαρκετζάνι. Ο Τοράλ από τα 25 μέτρα εξαπέλυσε μία «οβίδα» με το δεξί και ο γκολκίπερ του Ατρόμητου απέκρουσε σε κόρνερ, ενώ η μπάλα είχε κατεύθυνση το αριστερό παραθυράκι

13'

Ο Ισέκα μονομάχησε στον αέρα με τον Αζεβέδο κι απελευθερώθηκε, αλλά το αριστερό σουτ εντός περιοχής μπλόκαρε ο Μαρκετζάνι

11'

Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Κούντε πάσαρε κάθετα στον Βρακά κι έκανε κίνηση στην περιοχή για να την ξαναπάρει, αλλά ο νεαρός μεσοεπιθετικός γύρισε κι εντός της μεγάλης περιοχής έκανε το δεξί σουτ και η μπάλα πέρασε ένα μέτρο από το δεξί δοκάρι

7'

Απομάκρυνε η άμυνα του Ατρόμητου στο κόρνερ

Ο Κεσχρίντα είναι στο έδαφος από την προηγούμενη μονομαχία και φώναξαν για φάουλ οι φιλοξενούμενοι

Ο Ριέρα πήρε τη μπάλα από τον Κεσχρίντα κι από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, έκανε το δεξί πλασέ, αλλά ο Μαρκετζάνι στην αριστερή γωνία απέκρουσε εκπληκτικά σε κόρνερ

6'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ

4'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Μαρινάκης.

Σέντρα στο ματς

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Στον πάγκο του Ατρόμητου είναι οι Σάλτας, Πομόνης, Φριντζόνσον, Έρλινγκμαρκ, Κουέν, Ρομπάιγ, Βέργος, Τριμμάτης, Τζοβάρας.

Στον πάγκο του ΟΦΗ είναι οι Μπάουμαν, Θοράρινσον, Λουκάο, Γιαννούλης, Αποστολάκης, Γκλάζερ, Θεοδοσουλάκης, Μπάκιτς, Φελίπε

16 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

7 ΝΙΚΕΣ ΟΦΗ

7 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ

2 ΝΙΚΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

ΓΚΟΛ: 24-13

Ισόπαλα με 1-1 ολοκληρώθηκαν τα δύο φετινά τους παιχνίδια για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, ενώ δεν υπάρχει νίκη γηπεδούχου στα τέσσερις τελευταία μεταξύ τους.

Αυτή είναι η τέταρτη φορά που βρίσκονται αντιμέτωπες οι δύο ομάδες για τη διαδικασία των Playouts, με την πρώτη αναμέτρηση τους να γίνεται στο Ηράκλειο το 2020-21 και να ολοκληρώνεται με ισοπαλία 1-1, ενώ τις δύο επόμενες να γίνονται στο Περιστέρι με ισοπαλία 1-1 το 2021-22 και νίκη του ΟΦΗ το 2022-23 με 3-2.

Ο ΟΦΗ στα πέντε τελευταία παιχνίδια του ως γηπεδούχος με τον Ατρόμητο έχει μια νίκη και υπάρχουν ακόμη τρεις ισοπαλίες και μια νίκη της ομάδας του Περιστερίου.

Διαιτητής: Ζαμπαλάς Σπυρίδων

Βοηθοί: Τριανταφύλλου Κωνσταντίνος, Χριστοδούλου Γεώργιος

VAR: Παπαπέτρου Αναστάσιος

AVAR: Ζαμοΐλης Δημήτριος

4ος: Βάτσιος Αριστείδης

Οι Κρητικοί χρειάζονται τη νίκη για να μην μπλέξουν σε περιπέτειες.

Ο ΟΦΗ είναι δέκατος με 26 βαθμούς και ο Ατρόμητος ισοβαθμεί στην έβδομη θέση με τον Αστέρα Τρίπολης