Ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ανδρέας Τέτε.

Ο Τζόναθαν Μενέντες βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλμπέρτο Μποτία.

Κίτρινη κάρτα για τον Όγκνιεν Οζέγκοβιτς.

71'

Ο Χουάν Νέιρα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

71'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Νέιρα έκανε το κόρνερ κι ο Αποστολάκης με την πλάτη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μειώνοντας σε 2-1.

67'

Αλλαγή

Ο Ερικ Λάρσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάν Νέιρα.

65'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς στέλνει σε κενή εστία τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή μετά την εξαιρετική ασίστ του Μενέντες και κάνει το 2-0 για την Κηφισιά.

64'

Ο Τζόναθαν Μενέντες έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

Αλλαγή

Ο Μπιφούμα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ίλιεφ.

58'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκο Βαφέα.

53'

Αλλαγή

Ο Μιγκέλ Μεγιάδο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μακάνα Μπακού.

53'

Αλλαγή

Ο Αντριάν Ριέρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίζ Φελίπε.

46'

Αλλαγή

Ο Τοράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μπάκιτς.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου: Κηφισιά - ΟΦΗ 0-1 με το πέναλτι του Οζέγκοβιτς στο 10'

Υπήρχε οφσάιντ στη φάση, αλλά δεν φάνηκε και καμία παράβαση

Ελέγχεται στο VAR η φάση νωρίτερα με τον Ριέρα

45'

Ο Ριέρα από κοντά αστόχησε σε προβολή

Ο Τοράλ εκτέλεσε με το αριστερό στο ύψος του πέναλτι και έκανε κομβική επέμβαση ο Μιλίτσεβιτς

43'

Ευκαιρία για τον ΟΦΗ

37'

Αλλαγή

Ο Ματέους Μπρεσάν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Λαμπρόπουλος.

37'

Θα βγει ο Μπρεσάν και θα μπει στη θέση του ο Λαμπρόπουλος

36'

Αναγκαστική αλλαγή ο ΟΦΗ

Δείτε το γκολ της Κηφισιάς

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Ματέους Κρισιούμα.

31'

Κίτρινη κάρτα για τον Μιγκέλ Μεγιάδο.

25'

Κίτρινη κάρτα για τον Τζόναθαν Μενέντες.

24'

Νέα ευκαιρία η Κηφισιά. Αριστερό σουτ εντός περιοχής του Ματέους, κόντραρε στον Τοράλ και κόρνερ για τους φιλοξενούμενους

18'

Αριστερό σουτ του Μενέντες στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

17'

Ο Ματέους Σάντος μπήκε από δεξιά στην περιοχή, σούταρε και η μπάλα κόντραρε σε κόρνερ

13'

Φάουλ του Θοράρινσον έφυγε ψηλά άουτ

10'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς της ομάδας Κηφισιά σκοράρει από το σημείο του πέναλτι!

11'

Σουτ του Μεγιάδο έφυγε άουτ.

8'

Κίτρινη κάρτα για τον Ματέους Μπρεσάν.

Ο Μπρεσάν ανέτεψε τον Ματέους που ετοιμαζόταν να εκτελέσει τον Μπάουμαν

7'

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ

2'

Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά. Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Τεϊσέιρα και το δεξί σουτ εντός περιοχής έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι

Σέντρα στο ματς

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Ντεμπούτο για τον Κώστα Μπράτσο στον πάγκο της Κηφισιάς.

Ο ΟΦΗ βρίσκεται στη δέκατη θέση με 20 βαθμούς. Η Κηφισιά είναι ουραγός μαζί με τον ΠΑΣ Γιάννινα με 12 βαθμούς.

Ο ΟΦΗ στην τελευταία εντός έδρας αναμέτρηση του επικράτησε του Παναιτωλικού με 1-0 και έσπασε το αρνητικό σερί των έντεκα διαδοχικών αγώνων χωρίς νίκη που είχε στο πρωτάθλημα, αφού η προηγούμενη νίκη του ήταν επί της ΑΕΚ στις 2 Οκτωβρίου 2023.

Η Κηφισιά από την πλευρά της δίνει τον 10ο εκτός έδρας αγώνα της στην Stoiximan Super League και στους προηγούμενους εννέα έχει δύο ισοπαλίες και επτά ήττες με συντελεστή γκολ 10-24.

Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί στο παρελθόν τόσο για το Κύπελλο Ελλάδος σε μονή αναμέτρηση το 2022-23, όπου η Κηφισιά επικράτησε με 1-0 και προκρίθηκε στους «16» του θεσμού.

Παράλληλα έχουν συνυπάρξει και στο πρωτάθλημα της τρίτης κατηγορίας το 2015-16, όπου ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 στην έδρα του και 3-0 στην Κηφισιά.

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν για πρώτη φορά στην ιστορία τους με γηπεδούχο τον ΟΦΗ για την Stoiximan Super League. Η μοναδική τους συνάντηση ήταν αυτή για τον Α’ Γύρο με γηπεδούχο την ομάδα της Κηφισιάς και ολοκληρώθηκε με λευκή ισοπαλία.

Αυτή θα είναι η τέταρτη συνάντηση τους για αυτή τη σεζόν, αφού έχουν βρεθεί αντιμέτωποι και στο Κύπελλο Ελλάδος, με τον ΟΦΗ να επικρατεί στην Κρήτη με 3-1 και στη ρεβάνς της Καισαριανής να σημειώνεται ισοπαλία με 1-1.

Διαιτητές: Ευάγγελος Μανούχος, Δημήτριος Βεργέτης, Ισίδωρος Αρμακόλας

4ος Διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και την Κηφισιά στο «Γεντί Κουλέ», για την 21η της Stoiximan Super League.