Άγγελος Φραγκισκάτος 16:35 - 06.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:45 - 13.02.2024

Τέλος στην αναμέτρηση, ΟΦΗ και Κηφισιά 3-1.

90+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

87'

Ο Μπάουμαν έπιασε το πέναλτι του Τετέι, με τον Ελβετό να λέει «όχι» και στη δεύτερη προσπάθεια του ποδοσφαιριστή της Κηφισιάς.

85'

Ο διαιτητής του αγώνα, Τσακαλίδης χρέωσε με πέναλτι τον Βούρο για χέρι πάνω στο σουτ του Πρίτσα.

87'

ΕΞΩ! Ο Ανδρέας Τέτε αστόχησε στο πέναλτι!

85'

Πέναλτι για την Κηφισιά

85'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Πραξιτέλης Βούρος.

80'

Αλλαγή

Ο Λερόι Αμπάντα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Dan Leon Glazer.

75'

Ο Λάρσον έκανε τη κάθετη πάσα, ο Λούις Φελίπε πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας και με εκπληκτικό τελείωμα έκανε το 3-1 για τους Κρητικούς.

76'

Αλλαγή

Ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μανώλης Σμπώκος.

75'

Ο Ερικ Λάρσον έδωσε την ασίστ για το γκολ.

75'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Λουίζ Φελίπε βρίσκει το στόχο!

72'

Ο Ριέρα χάλασε την αντεπίθεση του ΟΦΗ, μετά την κάκιστη σέντρα του.

69'

Αλλαγή

Ο Αντώνης Παπασάββας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Πρίτσας.

69'

Αλλαγή

Ο Ίλιαν Ίλιεφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ανδρέας Τέτε.

69'

Αλλαγή

Ο Γιον Τοράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νουά Ντικό.

64'

Κίτρινη κάρτα για τον Όγκνιεν Οζέγκοβιτς.

61'

Ο Αμπάντα έκανε το μακρινό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Κρίστινσον.

62'

Αλλαγή

Ο Νίκος Μαρινάκης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ερικ Λάρσον.

62'

Αλλαγή

Ο Χουάν Νέιρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντριάν Ριέρα.

59'

Αλλαγή

Ο Αλμπέρτο Μποτία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Σπίνος.

59'

Αλλαγή

Ο Ματέους Κρισιούμα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Κωνσταντακόπουλος.

54'

Ένταση ανάμεσα σε Οζέγκοβιτς και Βούρο, έπειτα από το φάουλ του πρώτου στον Μαρινάκη.

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλμπέρτο Μποτία.

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Τζακ Ιπαλίμπο.

49'

Καλή ευκαιρία για τη Κηφισιά. Ο Ματέους Σάντος έκανε το γέμισμα από τα δεξιά, ο Οζέγκοβιτς κινήθηκε στο δεύτερο δοκάρι, όμως δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα.

Έναρξη στο δεύτερο 45λεπτο.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ και Κηφισιά 2-1.

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Ο Ματέους έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πήγε πάνω στον Οζέγκοβιτς που ήταν σε θέση οφσάιντ.

45'

Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Το 2-1 του ΟΦΗ.

42'

Το γέμισμα του Μαρινάκη κόπηκε από την άμυνα της Κηφισιάς.

45+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Νικολάς Αντερέγκεν.

Το 1-1 της Κηφισιάς.

40'

Ο διαιτητής του αγώνα άλλαξε την απόφασή του, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει πέναλτι για την Κηφισιά.

Η φάση ελέγχεται από το VAR.

38'

Ο Βούρος έκανε μεγάλο λάθος, καθώς έχασε την μπάλα και έκανε φάουλ πάνω στον Οζέγκοβιτς.

38'

Πέναλτι για τη Κηφισιά.

Δεν το εκμεταλλεύτηκαν.

34'

Κόρνερ για τη Κηφισιά.

Το 1-0 του ΟΦΗ.

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Λουίζ Φελίπε.

27'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάν Νέιρα.

25'

Ο Αμπάντα έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Τοράλ κοντρόλαρε, έφερε την μπάλα στο αριστερό και με κοντινό σουτ έκανε το 2-1 για τους Κρητικούς.

25'

Ο Λερόι Αμπάντα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

25'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Γιον Τοράλ βρίσκει το στόχο!

22'

Το ματς έχει διακοπεί προσωρινά, καθώς ο Θοράρινσον χτύπησε στη προσπάθεια του να πάρει μία κεφαλιά.

21'

Ο Ιπαλίμπο επιχείρησε το μακρινό σουτ, η μπάλα έσκασε στο χορτάρι, όμως ο Μπάουμαν δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.

20'

Ο Αμπάντα έκανε ωραίο γέμισμα, όμως η άμυνα της Κηφισιάς έδιωξε.

16'

Ο Θοράρινσον γέμισε από τα δεξιά, αλλά η άμυνα της Κηφισιάς απομάκρυνε τον κίνδυνο.

13'

Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μαρινάκης έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, όμως ο Λουίς Φελίπε έστειλε τη μπάλα άουτ.

10'

Άμεση η απάντηση από τη Κηφισιά. Ο Ματέους Σίλβα βρήκε τον Αντερέγκεν και εκείνος με κοντινή προβολή έφερε το ματς στα ίσια για τους φιλοξενούμενους.

10'

Ο Ματέους Κρισιούμα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

10'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Νικολάς Αντερέγκεν βρίσκει το στόχο!

7'

Μετά την εκτέλεση κόρνερ των Κρητικών, ο Τοράλ πήδηξε ψηλότερα από όλους μέσα στη περιοχή και με κεφαλιά έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

7'

7'

5'

Ο Μπάουμαν μπλόκαρε σταθερά το γέμισμα του Ίλιεφ.

Το ματς ξεκίνησε.

Οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Θυμίζουμε πως ο νικητής του ζευγαριού θα κοντραριστεί με τον Παναιτωλικό ή την Athens Kallithea στην επόμενη φάση.

Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sports 1 HD.

Κηφισιά (Νώντας Κουτρομάνος): Κρίστινσον, Παρράς, Μποτία, Παπασάββας, Ματέους, Μασούρας, Ίλιεφ, Καπάν, Αντερέγκεν, Ιπαλίμπο, Οζέγκοβιτς.