Γιώργος Σακελλαρίου 16:37 - 19.02.2024 / Ανανεώθηκε: 19:35 - 19.02.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Απομένει το τελικό σφύριγμα

81'

Αλλαγή

Ο Λουίς Γκαγέγος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Dan Leon Glazer.

Μπαλιά του Νέιρα στον Μπακού, αυτός βγήκε τετ α τετ με τον Χόβαν και πλάσαρε για το 4-0

79'

Ο Λουίς Γκαγέγος έδωσε την ασίστ για το γκολ.

79'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Μακάνα Μπακού βρίσκει το στόχο!

Γκολ και ο Μπακού!

78'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Μαρινάκης.

75'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάν Νέιρα.

74'

Γυριστό του Φελίπε, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

72'

Αλλαγή

Ο Αντριάν Ριέρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Αποστολάκης.

72'

Αλλαγή

Ο Άαρον Λέγια Ισέκα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίζ Φελίπε.

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Νόαμ Μπάουμαν.

66'

Αλλαγή

Ο Ματίας Τομάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κέιν Γούλερι.

Οι πανηγυρισμοί στα γκολ του ΟΦΗ

61'

Αλλαγή

Ο Γιον Τοράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάν Νέιρα.

Δείτε τα 3 γκολ του ΟΦΗ

Εικόνες από το ντεμπούτο του Τραϊανού Δέλλα.

56'

Αριστερό σουτ του Τομάς εκτός περιοχής ήταν άστοχο

Στο 49' ο Χατζηστραβός μπήκε στην περιοχή και φώναξε για πέναλτι, αλλά ο Βούρος φάνηκε να βρίσκει μπάλα. Ελέγχθηκε η φάση και δόθηκε συνέχεια στο ματς

50'

Φάουλ του Ουάρντα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Και ο Οικονόμου πήρε τη θέση του Μορέιρα. Τέσσερις αλλαγές στο ημίχρονο από τον Πάμπλο Γκαρσία, δείγμα της απογοήτευσης για την εικόνα της ομάδας του στο πρώτο 45λεπτο

47'

Σουτ του Στάικου κόντραρε σε κόρνερ

46'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιάνο Μορέιρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Οικονόμου.

46'

Αλλαγή

Ο Σάββας Μούργος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζήσης Χατζηστραβός.

46'

Αλλαγή

Ο Ερικ Λάρσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Μαρινάκης.

46'

Αλλαγή

Ο Ισμαΐλα Ουεντραόγκο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Πασχάλης Στάικος.

46'

Αλλαγή

Ο Απόστολος Διαμάντης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νταμίλ Ντανκερλούι.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Αντίπαλοι ως παίκτες, αντίπαλοι και προπονητές πλέον. Χειραψία πριν το ματς για Τραϊανό Δέλλα και Πάμπλο Γκαρσία.

Τέλος ημιχρόνου. ΟΦΗ - Πανσερραϊκός 3-0 με τα γκολ των Ισέκα (23', 32'), Λαμπρόπουλου (29')

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

43'

Κίτρινη κάρτα για τον Λουίς Γκαγέγος.

41'

Γύρισμα του Θοράρινσον απομάκρυνε ο Μπέργκστρομ, ο Ριέρα έκλεψε κι έστρωσε στον Τοράλ, ο οποίος ενός περιοχής σούταρε με το αριστερό πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Ο κόσμος του ΟΦΗ επέστρεψε στο «Γεντί Κουλέ»

Σκόρερ και πάλι ο Ισέκα σε κενή εστία, έπειτα από γύρισμα του Μπακού από δεξιά

33'

Ο Μακάνα Μπακού έδωσε την ασίστ για το γκολ.

33'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Άαρον Λέγια Ισέκα βρίσκει το στόχο!

32'

ΠΑΡΤΙ ΤΟΥ ΟΦΗ 3-0

Σουτ του Τοράλ κόντραρε στον Θυμιάνη κι έφυγε κόρνερ

Σ' εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Μορέιρα πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι κι εκεί με πλασέ ο Λαμπρόπουλος έκανε το 2-0

29'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Βασίλης Λαμπρόπουλος βρίσκει το στόχο!

29'

Ο ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2-0!

26'

Κίτρινη κάρτα για τον Ματίας Τομάς.

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Ισμαΐλα Ουεντραόγκο.

Ισέκα και Μπακού συνδυάστηκαν υπέροχα και ο πρώτος με πλασέ εκτέλεσε τον Χόβαν για το 1-0

23'

23'

23'

Σκόρερ ο Ισέκα. Άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ

21'

Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα. Σέντρα του Τομάς από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι η κεφαλιά του Διαμαντή πέρασε παράλληλα με την εστία.

19'

Καμία αξιόλογη φάση μέχρι τώρα. Ισορροπημένο ματς με νευρικότητα και κακές επιλογές κι από τις δύο ομάδες

Πέρασε ανεκμετάλλευτο

13'

Πρώτο κόρνερ στο ματς, το κέρδισε ο Πανσερραϊκός

8'

Κάκιστο σουτ του Μπάκιτς, η μπάλα έφυυγε ψηλά άουτ

6'

Παιχνίδι κέντρου κι αρκετά λάθη έως τώρα

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Σέντρα στο ματς

Στον πάγκο του Πανσερραϊκού είναι οι Κάτσικας, Γκοτζαμανίδης, Οικονόμου, Πεταυράκης, Ντανκερλούι, Στάικος, Χατζηστραβός, Γούλερι, Πηλέας.

Στον πάγκο του ΟΦΗ είναι οι Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Λουκάο, Αμπάντα, Γκλάζερ, Νέιρα, Αποστολάκης, Φελίπε, Χιμένεθ.

ΓΚΟΛ: 29-6

Η αναμέτρηση του Α’ Γύρου ολοκληρώθηκε με νίκη του Πανσερραϊκού με 2-1 και εκείνη ήταν και η τελευταία του σε εντός έδρας παιχνίδι, αφού στη συνέχεια σημείωσε ακόμη δύο νίκες που ήταν εκτός έδρας, στην έδρα της Λαμίας και του ΠΑΣ Γιάννινα.

Η ομάδα των Σερρών αγνοεί τη νίκη από τις 20 Ιανουαρίου 2024, όταν επικράτησε του ΠΑΣ με 2-0, ημερομηνία που σημειώθηκε και η τελευταία νίκη του ΟΦΗ, στην έδρα του με τον Παναιτωλικό.

Ο ΟΦΗ από την άλλη πλευρά έχει 11 νίκες και στις εννέα από αυτές έχει επικρατήσει χωρίς να δεχθεί τέρμα. Αγαπημένο του σκορ είναι το 2-0, με το οποίο έχει νικήσει τον Πανσερραϊκό τέσσερις φορές, ενώ ακολουθεί με τρεις εμφανίσεις το 1-0.

Οι τρεις από τις τέσσερις ισοπαλίες τους είναι με 0-0, ενώ υπάρχει ακόμη μια με 1-1. Αυτό σημαίνει πως ο Πανσερραϊκός έχει σκοράρει μόλις στις τέσσερις από τις 16 επισκέψεις του στην έδρα του ΟΦΗ.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για τελευταία φορά με γηπεδούχο τον ΟΦΗ για τη Super League την 1η Μαρτίου 2009, σε μια αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε με λευκή ισοπαλία. Ακολούθησαν οι αναμετρήσεις τους στη δεύτερη κατηγορία όπου συνυπήρξαν για τρεις σεζόν στο διάστημα αυτό που μεσολάβησε.

Ο Πανσερραϊκός έχει καταφέρει να φύγει νικητής από το Ηράκλειο μόλις μια φορά και αυτό συνέβη στις 6 Ιουνίου 1971, όπου επικράτησε με 3-1.