ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΕΚ

Γιώργος Σακελλαρίου 16:21 - 21.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:46 - 13.02.2024

Καλό σας βράδυ

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Πανσερραϊκός – ΑΕΚ 2-2. Η Ένωση προηγήθηκε στο 16’ με τον Ρότα, ο Θυμιάνης ισοφάρισε στο 39’ και στο 45’ ο Λιβάι Γκαρσία έκανε το 2-1. Στο 94’ ο Θυμιάνης ισοφάρισε για το τελικό 2-2!

90+8'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Ο Θυμιάνης από κοντά εκμεταλλεύτηκε την τραγική έξοδο του Αθανασιάδη και ισοφάρισε!

2-2 Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ!

93'

Δοκάρι κι ο Πανσερραϊκός! Σουτ του Τομάς στο οριζόντιο δοκάρι

92'

Δοκάρι για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Ζίνι στο οριζόντιο δοκάρι κι άουτ

90+4'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Κώστας Θυμιάνης βρίσκει το στόχο!

87'

Μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ. Ο Ελίασον μόνος του καθυστέρησε και μπλόκαρε ο Κάτσικας.

83'

Φαλτσαριστό σουτ του Ζίνι η μπάλα έφυγε δύο μέτρα άουτ

Ο Γκατσίνοβιτς θα παίξει ξανά πίσω από τον φορ και ο Ζίνι αριστερά

80'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιάνο Μορέιρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Οικονόμου.

80'

Αλλαγή

Ο Σάββας Μούργος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντμίρ Μπαΐροβιτς.

79'

Αλλαγή

Ο Στίβεν Τσούμπερ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζίνι.

79'

Αλλαγή

Ο Αρόλντ Μουκουντί βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γεράσιμος Μήτογλου.

73'

Αν και με δέκα, πιέζει ο Πανσερραϊκός για το 2-2

72'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Πέτρος Μάνταλος.

Ο Γκαρσία σήμερα είναι ξανά ο γνωστός περυσινός Γκαρσία. Πάντως έχει φάει πολύ ξύλο στο ματς η ΑΕΚ

70'

Κίτρινη κάρτα για τον Στίβεν Τσούμπερ.

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Ισμαΐλα Ουεντραόγκο.

68'

Κεφαλιά του Θυμιάνη απέκρουσε ο Αθανασιάδης

67'

Κίτρινη κάρτα για τον Αρόλντ Μουκουντί.

66'

Αλλαγή

Ο Ζήσης Χατζηστραβός βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Γκοτζαμανίδης.

66'

Φάουλ του Τσούμπερ έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι

Ο Λιβάι Γκαρσία έφευγε τετ α τετ με τον Κάτσικα και ο Μπέργκστρομ τον ανέτρεψε. Σωστή η αποβολή του Σουηδού

64'

Κόκκινη ο Πανσερραϊκός

64'

Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Εμίλ Μπέργκστρεμ αντικρίζει την κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

63'

Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Δυνατό δεξί σουτ του Ρότα εντός περιοχής έφυγε άουτ

60'

Μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ. Σουτ του Τσούμπερ απέκρουσε ο Κάτσικας και στη συνέχεια η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ από την παρέμβαση και του Σιμάνσκι

60'

Αλλαγή

Ο Κώστας Γαλανόπουλος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Πέτρος Μάνταλος.

58'

Αλλαγή

Ο Μάριος Σοφιανός βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ματίας Τομάς.

57'

Μακρινό αδύναμο σουτ του Ουεντραόγκο, μπλόκαρε εύκολα με διπλή προσπάθεια ο Αθανασιάδης

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Μάριος Σοφιανός.

Προφανώς η αντικατάσταση του Γιόνσον έχει να κάνει και με το γεγονός πως μόλις έχει επιστρέψει από τραυματισμό και είναι ρίσκο να παίξει περισσότερο σ' αυτόν τον κακό αγωνιστικό χώρο

48'

Ο Άλεξιτς μπήκε στην περιοχή από αριστερά κι απέναντι στον Αθανασιάδη με κακό δεξί σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ, αλλά υπήρχε οφσάιντ στη φάση

46'

Αλλαγή

Ο Γενς Γιόνσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νταμιάν Σιμάνσκι.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Το ποστάρισμα της ΑΕΚ για το 2-1 του Γκαρσία

Μέσα σε διάστημα επτά ημερών, ο Γκαρσία έχει πετύχει τρία γκολ. Με Άγιαξ, με Παναιτωλικό και τώρα με Πανσερραϊκό

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Κάθετη του Τσούμπερ, ο Γκαρσία με αριστερό πλασέ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Κάτσικα για το 1-2

45'

Ο Στίβεν Τσούμπερ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Κώστας Γαλανόπουλος.

45'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Λιβάι Γκαρσια βρίσκει το στόχο!

44'

Αριστερό σουτ του Τσούμπερ εκτός περιοχής, ήταν άστοχο

43'

Σουτ του Ελίασον, κόντραρε σε κόρνερ

Εξαιρετική σέντρα από δεξιά με το αριστερό του Μούργου, κεφαλιά του Θυμιάνη στη μικρή περιοχή, 1-1 για τους Σερραίους

Μεγάλη αδράνεια και Μουκουντί και Γιονσόν

39'

Ο Σάββας Μούργος έδωσε την ασίστ για το γκολ.

39'

«Αιχμάλωτοι των χούλιγκανς οι ΠΑΕ», όπως μετέφεραν στον Βρούτση

Ο πανηγυρισμός του Ρότα μετά το γκολ

Ο Θυμιάνης σήκωσε επικίνδυνα το πόδι και βρήκε στο πρόσωπο τον Λιβάι Γκαρσία.

Θα έπρεπε άραγε να το κόψει το κεφάλι του Γκαρσία με την κλωτσιά ο Θυμιάνης για να δοθεί κόκκινη;

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Κώστας Θυμιάνης.

Οπαδοί του Πανσερραϊκού και της ΑΕΚ παρέα σε ταράτσες και μπαλκόνια! Έκλεισαν τα γήπεδα άνοιξαν οι πολυκατοικίες...

Πηγαδάκι Αλμέιδα-Γκαρσία πριν το ματς, παρουσία του Κονέ

26'

Σουτ του Άλεξιτς απέκρουσε σε κόρνερ ο Αθανασιάδης

22'

Δεξί μακρινό σουτ του Τσούμπερ έφυγε λίγο άουτ

Δυνατό σουτ του Τσούμπερ, απέκρουσε προσωρινά ο Κάτσικας, ο Γκαρσία τσίμπησε την μπάλα και ο Ρότα με το στήθος από κοντά την έσπρωξε στα δίχτυα για το 1-0 της ΑΕΚ

16'

Κίτρινη κάρτα για τον Νταμίλ Ντανκερλούι.

16'

Ο Λιβάι Γκαρσια έδωσε την ασίστ για το γκολ.

16'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Λάζαρος Ρότα βρίσκει το στόχο!

Δεν έχει βάλει η ΑΕΚ καθόλου την μπάλα κάτω μέχρι τώρα για να την κυκλοφορήσει σωστά. Κάτι που έχει να κάνει με την απουσία και του Πινέδα αλλά και του Μάνταλου από την ενδεκάδα

10'

Κίτρινη κάρτα για τον Μαξιμιλιάνο Μορέιρα.

Με κουβέρτες στον πάγκο, λόγω του κρύου, οι αναπληρωματικοί της ΑΕΚ

10'

Σουτ του Μορέιρα κόντραρε σε παίκτη της ΑΕΚ

9'

Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Αριστερό σουτ του Λιβάι Γκαρσία εκτός περιοχής, έφυγε άουτ