Γιώργος Σακελλαρίου 16:33 - 03.02.2024 / Ανανεώθηκε: 21:38 - 03.02.2024

Τέλος αγώνα. Πανσερραϊκός - Άρης 1-1

90+12'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Πλάγιο από τον Ουάρντα, σέντρα του Οικονόμου από αριστερά και ο Άλεξιτς με κεφαλιά σημείωσε το 1-1!

95' 1-1 Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

90+5'

Ο Άγγελος Οικονόμου έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+4'

Αλλαγή

Ο Παναγιώτης Δεληγιαννίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κέιν Γούλερι.

90+6'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Κόστα Άλεξιτς.

90+5'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Κόστα Άλεξιτς βρίσκει το στόχο!

88'

Σουτ του Μπετανκόρ, μπλόκαρε ο Κουέστα

82'

Αλλαγή

Ο Φραν Βέλεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λίντσει Ρόουζ.

82'

Αλλαγή

Ο Κίκε Σαβέριο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλβάρο Ζαμόρα.

82'

Αλλαγή

Ο Νέβεν Τζούρασεκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιαννης Φετφατζίδης.

79'

Αλλαγή

Ο Ματίας Τομάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κόστα Άλεξιτς.

Μετά την ευκαιρία του Πηλέα ο Αρης έχει ξαναπάρει τον έλεγχο και με καλό και υπομονετικό passing game, ελέγχει τον ρυθμό και κρατάει τον Πανσερραϊκό μακριά απο την εστία του Κουέστα.

Το γκολ του Άρη αφιερώθηκε στον Άλκη που δολοφονήθηκε πριν από δύο χρόνια από χούλιγκαν

Οι πανηγυρισμοί στο γκολ του Άρη

72'

Αλλαγή

Ο Κώστας Πηλέας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάριος Σοφιανός.

72'

Αλλαγή

Ο Πασχάλης Στάικος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Οικονόμου.

72'

Κίτρινη κάρτα για τον Μάρβιν Μοντόγια.

Μεγάλη ευκαιρία του Σαβέριο για να "κλειδώσει" το τρίποντο για τον Αρη.

66'

Ευκαιρία ο Άρης. Μπήκε στην περιοχή ο Σαβέριο κι εκτέλεσε με το δεξί, αλλά απέκρουσε ο Χόβαν

Κακή αντίδραση απο τον Βέλεθ στη φάση που κάνει ο Πανσερραίκός με τον Πηλέα. Οι γηπεδούχοι μετά το γκολ του Μορόν έχουν πάρει τον έλεγχο στην προσπάθειά τους να ισοφαρίσυν.

61'

Άστοχο σουτ του Πηλέα με το αριστερό εντός περιοχής. Πιέζει για το 1-1 ο Πανσερραϊκός.

60'

Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Τομάς με το κεφάλι βρήκε τον Μπετανκόρ, ο οποίος εντός περιοχής σούταρε με το δεξί κι απέκρουσε ο Κουέστα

58'

Ο Πανσερραϊκός γύρισε ωραία τη μπάλα εκτός περιοχής, αλλά το σουτ του Τομάς με το αριστερό έφυγε ψηλά άουτ

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Παναγιώτης Δεληγιαννίδης.

Απίθανο γκολ απο ένα χαρισματικό σκόρερ που μας χαρίζει ένα ακόμη υπέροχο γκολ φέτος. Επιτέλους ο Αρης βρήκε ένα κανονικό φορ.

ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ

Ελέγχεται η φάση στο VAR για το αν υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημά της

Ο Ισπανός φορ πήρε τη μπάλα αριστερά εκτός περιοχής, ελίχθηκε, μπήκε στην περιοχή κι έκανε ένα δεξί φαλτσαριστό σουτ στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του ανήμπορου ν' αντιδράσει Χόβαν

52'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Λορέν Μορόν βρίσκει το στόχο!

52'

ΓΚΟΛΑΡΑ Ο ΜΟΡΟΝ!!!

49'

Κίτρινη κάρτα για τον Ισμαΐλα Ουεντραόγκο.

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Άκης Μάντζιος με τον Πάμπλο Γκαρσία

Φάσεις από την αναμέτρηση

Οπαδοί του Πανσερραϊκού σε ταράτσα ως συνήθως όταν το ματς είναι κεκλεισμένων...

Μέτριο πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις και χαμηλό ρυθμό. Ο Αρης επιτίθεται... μονόπατα, κυρίως απο τη δεξιά του πλευρά με τους δυο πιο δραστήριους παίκτες του, Οντουμπάτζο καο Σουλεϊμάνοφ. Υπολειτουργεί η αριστερή πτέτυγα και λογικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο Σαβέριο, ο Μάντζιος θα φρεσκάρει την πλευρά του.

60%-40% η κατοχή υπέρ του Άρη

5-7 οι τελικές. 3 στην εστία οι Σερραίοι, 2 οι Θεσσαλονικείς.

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου: Πανσερραϊκός - Άρης 0-0

45'

Στο τελευταίο δεκάλεπτο πολλά λάθη κι από τις δύο ομάδες

37'

Κίτρινη κάρτα για τον Πασχάλης Στάικος.

36'

Απευθείας με το αριστερό εκτέλεσε ο Σουλεϊμάνοφ, απομάκρυνε με τις γροθιές ο Χόβαν

35'

Κίτρινη κάρτα για τον Κώστας Θυμιάνης.

Στην αντεπίθεση, από το γρήγορο βολέ του Κουέστα ο Άρης κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα από δεξιά

Σωστή η κάρτα που δείχνει ο Τζήλος στον Οντουμπάτζο αλλά είναι να απορεί κανείς γιατί στο ξεκίνημα της φάσης δεν σταματάει το ματς για το παρατεταγμένο κράτημα του Νιγηριανού, υποδεικνύοντας το πεντακάθαρο φάουλ.

34'

Μεγάλη ευκαιρία ο Πανσερραϊκός. Ο Μπετανκόρ στο ύψος της μικρής περιοχής γύρισε το σώμα του και πλάσαρε, αλλά ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Κουέστα

31'

Κεφαλιά του Στάικου ήταν άστοχη

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Μόουζες Οντουμπάγιο.

28'

Ο Οντουμπάτζο γύρισε, ο Σουλεϊμάνοφ πλάσαρε κι από την κόντρα η μπάλα στρώθηκε στον Νταρίντα, αλλά δεν μπόρεσε να εκτελέσει ο Τσέχος

23'

Ο Σουλεϊμάνοφ σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ

Ο Αρης πάει το ματς σε πολύ χαμηλό τέμπο και χωρίς υψηλές εντάσεις, ψάχνοντας τη μια καλή τελική πάσα που θα ξεκλειδώσει την άμυνα του Πανσερρραϊκού.

22'

Ωραία εκτέλεση του Τομάς με το αριστερό, μπλόκαρε ο Κουέστα.

21'

Κέρδισε φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής ο Ουάρντα. Δύσκολη στιγμή για τον Άρη

17'

Φάουλ του Σουλεϊμάνοφ από δεξιά, κόντραρε η μπάλα και μπλόκαρε ο Χόβαν

Το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο θυμίζει πολύ το παιχνίδι του πρώτου γύρου. Ο Πανσερραίκός καλά οργανωμένος στο δικό του μισό και τον Αρη να έχει την κατοχή. Οι γηπεδούχοι θα ψάξουν την γρήγορη μετάβαση όπως έκαναν στη φάση του Μπετανκόρ.

11'

Ωραία σέντρα του Ουάρντα, η κεφαλιά του Μπετανκόρ, κατέληξε στα χέρια του Κουέστα

9'

Ο Μορόν δεν άλλαξε για τον Οντουμπάτζιο, σούταρε εκτός περιοχής κι έστειλε τη μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

4'

Αριστερό σουτ του Χόβαν, στα χέρια του Χόβαν.

Σέντρα στο παιχνίδι

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Ο Άρης την προηγούμενη αγωνιστική είχε επικρατήσει της Κηφισιάς με 1-0, ενώ ο Πανσερραϊκός ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Βόλο.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο Άρης είχε επικρατήσει της ομάδας των Σερρών με 1-0, χάρη στο γκολ του Φαμπιάνο στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Πανσερραϊκός: Χόβαν, Πηλέας, Θυμιάνης, Μπέργκστρομ, Δεληγιαννλιδης, Στάικος, Ουεντραογκό, Ντανκερλούι, Τομάς, Ουάρντα, Μπετανκόρ.

Άρης: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Βέλεθ, Μπράμπετς, Μοντόγια, Τζούρασεκ, Νταρίντα, Βερστράτε, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο, Μορόν.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Πανσερραϊκού με τον Άρη για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.