Ο Γκος εκτέλεσε ένα φάουλ και ο Χοβάν μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.

89'

Κίτρινη κάρτα για τον Βασίλης Μάντζης.

82'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιάνο Μορέιρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ισμαΐλα Ουεντραόγκο.

80'

Καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό. Οι παίκτες των γηπεδούχων βγήκαν στην κόντρα, ο Στάικος έκανε το σουτ, αλλά ο Τσιφτσής μπλόκαρε με ευκολία.

79'

Αλλαγή

Ο Ολουβατομπιλόμπα Αλάγκμπε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σον Γκος.

79'

Αλλαγή

Ο Ζουλιάν Μπαρτόλο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Μάντζης.

75'

Αλλαγή

Ο Ζέφτε Μπετανκόρ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κόστα Άλεξιτς.

74'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Τάσος Αυλωνίτης βρίσκει το στόχο!

74'

ΓΚΟΟΟΛ ο Πανσερραϊκός 2-0. Ο Αυλωνίτης μετά από εκτέλεση κόρνερ, έκανε ένα σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

70'

Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

70'

Ο Γιαμπλόνσκι έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά δεν απείλησε τον Χόβαν.

68'

Ο ρυθμός του αγώνα είναι αρκετά χαμηλός, με τον Αστέρα να προσπαθεί να πιέσει για να ισοφαρίσει και τον Πανσερραϊκό να προσπαθεί να κρατήσει το προβάδισμα.

66'

Αλλαγή

Ο Ζήσης Χατζηστραβός βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάριος Σοφιανός.

66'

Αλλαγή

Ο Κέιν Γούλερι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ματίας Τομάς.

60'

Αλλαγή

Ο Γιάννης Χριστόπουλος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Πιτσου Ατιένθα.

60'

Αλλαγή

Ο Χουλιάν Παλάσιος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φρανσέσκ Ρεγκίς.

59'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Αμρ Ουάρντα της ομάδας Πανσερραϊκός σκοράρει από το σημείο του πέναλτι!

58'

ΓΚΟΟΟΛ ο Πανσερραϊκός 1-0. Ο Ουάρντα ανέλαβε την εκτέλεση και την έστειλε στη δεξιά γωνία του Τσιφτσή.

58'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Καλτσάς.

57'

Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Πέπε Καστάνιο.

Πάει να το δει στο VAR ο διαιτητής.

Ελέγχεται η φάση.

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουλιάν Παλάσιος.

55'

Οι παίκτες του Πανσερραϊκού διαμαρτύρονται για πέναλτι. Ο Αυλωνίτης έκανε μία κεφαλιά και η μπάλα ακούμπησε στο χέρι του Γιαμπλόνσκι.

54'

Κίτρινη κάρτα για τον Τάσος Αυλωνίτης.

46'

Αλλαγή

Ο Απόστολος Διαμάντης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τάσος Αυλωνίτης.

46'

Αλλαγή

Ο Βασίλης Σουρλής βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Εβγένι Γιαμπλόνσκι.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Πανσερραϊκός - Αστέρας Τρίπολης 0-0.

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

44'

Κίτρινη κάρτα στον Σουρλή για μαρκάρισμα πάνω στον Γούλερι.

44'

Κίτρινη κάρτα για τον Βασίλης Σουρλής.

40'

Ακόμα μία καλή ευκαιρία για τους Σερραίους. Ο Διαμαντής επιχείρησε το σουτ, όμως η μπάλα τράνταξε το δοκάρι του Τσιφτσή.

38'

Καλή ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Στάικος έκανε το μακρινό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

36'

Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό.

35'

Πολύ «φτωχό» το ματς μέχρι στιγμής, χωρίς ένταση κι ευκαιρίες.

29'

Αρκετά άστοχο το σουτ του Άλβαρες.

25'

Cooling break στις Σέρρες λόγω της ζέστης.

Αρκετές στημένες φάσεις μέχρι στιγμής, οι οποίες έχουν περάσει ανεκμετάλλευτες και για τις δύο ομάδες.

25'

Κακή η εκτέλεση φάουλ από τον Μπαρτόλο.

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Απόστολος Διαμάντης.

22'

Οι γηπεδούχοι δεν έχουν γίνει απειλητικοί μέχρι στιγμής.

21'

Ο Πεταυράκης εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά, έδιωξε η άμυνα του Αστέρα Τρίπολης.

19'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιάννης Χριστόπουλος.

20'

Το δοκάρι του Μιριτέλο αποτελεί τη μόνη αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής σε αυτά τα πρώτα 20 λεπτά.

19'

Πολύ κακή η σέντρα του Αλάγκμπε, έφυγε άουτ απευθείας η μπάλα.

Η ομάδα του Γκαρσία προσπαθεί να δημιουργήσει κινδύνους κυρίως μέσα από αντεπιθέσεις.

11'

Γέμισμα του Ουάρντα, βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει ο Τσιφτσής.

10'

Πολύ καλός ο ρυθμός σε αυτό το πρώτο 10λεπτο στις Σέρρες (0-0), με τον Αστέρα να μετράει ήδη μία μεγάλη ευκαιρία.

7'

Ο Παλάσιος δοκίμασε το σουτ μέσα από την περιοχή κι αστόχησε.

6'

Ο Μπέργκστρομ δεν κατάφερε να διώξει την μπάλα έπειτα από σέντρα του Μπαρτόλο κι αυτή στρώθηκε στον «killer» των Αρκάδων, ο οποίος πλάσαρε από πλεονεκτική θέση και σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Χοβάν.

6'

ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Μιριτέλο.

2'

Την εκτέλεσε ανέλαβε ο Μπαρτόλο αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

2'

Κόρνερ για τον Αστέρα.

1'

Σέντρα στο ματς!

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Οι παίκτες έχουν κάνει την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Την επόμενη αγωνιστική (3η), ο Πανσερραϊκός θα τεθεί αντιμέτωπος εκτός έδρας με τον Ατρόμητο (6/4, 17:00), ενώ ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται την Κηφισιά (6/4, 19:30).

Διαιτητής: Τσέτσιλας Κωνσταντίνος

Βοηθοί: Κόλλιας Αθανάσιος, Αρμακόλας Ισίδωρος

VAR: Γκάμαρης Ανδρέας

AVAR: Σινιοράκης Αντώνιος

4ος: Τσιάρας Παναγιώτης-Ραφαήλ

Το ζέσταμα των δύο ομάδων βρίσκεται σε εξέλιξη.

Όσον αφορά στις απουσίες, εκτός αποστολής για τους γηπεδούχους έμειναν οι τραυματίες Θυμιάνης και Κατσίκας που παραμένουν σε στάδιο αποθεραπείας, ο Ντανκερλουι που υποφέρει από ίωση και οι Πηλέας, Παπαβασιλείου, Ανάκογλου.

Από την άλλη, ο Ράσταβατς υπολογίζει στις υπηρεσίες των Ζούγλη, Παπαδόπουλο και Τζουκάνοβιτς, καθώς και τον Μουνάφο, ο οποίος δεν είναι ακόμα έτοιμος. Αντίθετα στη διάθεση του Σέρβου τεχνικού επέστρεψαν οι Γιαμπλόνσκι, Καλτσάς και Γκος.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χοβάν – Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρεμ, Διαμαντής, Πεταυράκης – Μορέιρα, Στάικος – Γούλερι, Χατζηστραβος, Ουάρντα – Μπετανκόρ.

Στον πάγκο οι Τσομπανίδης, Αυλωνίτης, Οικονόμου, Τομάς, Άλεξιτς, Μούργος, Σοφιανός, Γκοτζαμανίδης, Ουεντραόγκο.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Γκαρθία, Καστάνιο, Χριστόπουλος, Άλβαρες – Αλάγκμπε, Σουρλής – Καλτσάς, Μπαρτόλο, Παλάσιος – Μιριτέλο.

Στον πάγκοι οι Γραμματικάκης, Χουχούμης, Γκος, Γιαμπλόνσκι, Ρεγκίς, Μάντζης, Πίτσου, Λύρατζης, Σίτο.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου στις Σέρρες, όπου ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 2-1 χάρη σε δύο γκολ του Ουάρντα, ενώ η ομάδα της Αρκαδίας είχε ισοφαρίσει προσωρινά με το Νίκο Καλτσά.

Συνολικά για την Super League έχουν συναντηθεί έξι φορές και στις δύο έδρες, με τον Αστέρα Τρίπολης να έχει τρεις νίκες, τον Πανσερραϊκό δύο και ένα ματς να έχει ολοκληρωθεί ισόπαλο χωρίς γκολ.

Αυτή θα είναι η πέμπτη φετινή τους συνάντηση, αφού ήδη έχουν αναμετρηθεί δύο φορές για το πρωτάθλημα, όπου έχουν από μια νίκη και δύο για το Κύπελλο Ελλάδος, όπου ο Πανσερραϊκός έφυγε με τη νίκη από την Αρκαδία και το δεύτερο ματς ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1.

3 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

1 ΝΙΚΕΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

1 ΙΣΟΠΑΛΙΑ

1 ΝΙΚΗ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΓΚΟΛ: 2-2

Στην πρεμιέρα του μίνι πρωταθλήματος, το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία ηττήθηκε στο Αγρίνιο (3-0) από τον Παναιτωλικό, ενώ οι Αρκάδες γνώρισαν την εντός έδρας ήττα από τον Βόλο (0-2).

Οι δύο ομάδες βρίσκονται ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα και δείχνουν να μην κινδυνεύουν.

Ο Πανσερραϊκός βρίσκεται στην 9η θέση με 27 πόντους και στο -4 από τον πρωτοπόρο Αστέρα Τρίπολης.

Δείτε τη βαθμολογία των playouts:

Αυτή θα είναι και η αναμέτρηση που θα ανοίξει την αυλαία στη δεύτερη στροφή του μίνι πρωταθλήματος, ενώ στη συνέχεια θα ακολουθήσουν ακόμη τρία ματς.

17:30 Βόλος - Κηφισιά
19:30 ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός
20:00 ΟΦΗ - Ατρόμητος

Η σέντρα του αγώνα είναι προγραμματισμένη για τις 15:00. Τηλεοπτική μετάδοση Nova Sports 2 HD.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση στον «Λάκκο των Λεόντων» ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των playouts της Stoiximan Super League.